Get Adobe Flash player

MOTTO TYGODNIA
"Magnus ille, qui in divitiis pauper est ."
"Wielki jest ten, kto w bogactwie żyje jak ubogi."
Lucius Annaeus Seneca

srebrna-szkola-2014

nabor-2014-1lo

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie.

zbrodnia wolynska okW związku z 70 rocznicą zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Polakach, które miały miejsce na Wołyniu i w Galicji Wschodniej Instytut Pamięci Narodowej ogłosił konkurs na scenariusz lekcji lub zajęć tematycznych poświęconych tej problematyce. Konkurs był przeznaczony dla nauczycieli szkolnych i wykładowców akademickich oraz studentów zainteresowanych działaniami edukacyjnymi na polu najnowszej historii Polski.

Celem konkursu było przede wszystkim zainteresowanie nauczycieli historii tą tematyką. Mimo, iż od odzyskania przez Polskę niepodległości minęły już ponad dwie dekady, kwestia zbrodni ukraińskich na Polakach z lat 1943–1944 nie przykuwała odpowiedniej uwagi i nie była wystarczająco przedstawiana polskiej młodzieży.

Spośród zgłoszonych do konkursu scenariuszy komisja wybrała 22, których autorzy pojadą na  trzydniowy objazd historyczny po Wołyniu. Wśród nagrodzonych prac znalazł się scenariusz lekcji „Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie” profesor Katarzyny Milcarek – Mróz.

Gratulujemy !