I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie budynek szkoły . budynek szkoły .

Test dla kandydatów do klasy dwujęzycznej

REKRUTACJA DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ 

TEST KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH 

9 czerwca 2022 r. (czwartek) 

godz. 15.00 

Zapraszamy na Dzień Otwarty!

Piątek 13 maja będzie Twoim szczęśliwym dniem!

Zapraszamy na Dzień Otwarty do I Liceum.

Czekamy na Ciebie od godziny 16.00 do 20.00!

Zobacz jak było w poprzednich latach.

Rajd pieszy Beskid Wyspowy

Szkolne Koło PTTK zaprasza w dniu 25. 05. 2022 r. na wyprawę w Beskid Wyspowy na Modyń zwaną Górą Zakochanych.

Startujemy z parkingu na Podpromiu o godz. 7.00, następnie przejazd do miejscowości Młyńczyska, a stamtąd przejście ok. 5 godz. (więcej z górki niż pod górę) do Łącka. Po drodze czekają na nas wspaniałe widoki z wieży widokowej na górze Modyń.

Powrót do Rzeszowa ok. godz. 19.00. Wpisowe 60 zł. do 20.05. Informacje i wpłaty u prof. M. Świętonia, K. Szpary i W. Wałacha.

Zapraszamy nie tylko zakochanych!

Konkurs “Łukasiewcz znany i nieznany”

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu – wybitnym chemiku, farmaceucie, społeczniku, patriocie, twórcy przemysłu naftowego, wychowanku naszej szkoły.
Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców Rzeszowa i okolic. Będzie miał formę testu jednokrotnego wyboru na platformie Kahoot! i odbędzie się w Urban Lab 3 maja o godz. 11.00 w wersji polskiej i angielskiej.
Serdecznie zapraszamy.

Goście z portugalskiej szkoły 

W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2022 r. grupa dwanaściorga uczniów i czterech nauczycieli z portugalskiej szkoły w Barcelos – Agrupamento de Escolas Vale do Tamel – odwiedziło I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie.  

W przeciągu kilku dni udało się gościom z Portugalii zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce, Rzeszowskie Podziemia, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz Zamek w Łańcucie. Ponadto, oprócz tradycyjnych polskich potraw, takich jak pierogi, mieli okazję spróbować prawdziwych proziaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowej podczas wizyty w Domu Tradycji Ludowej w Trzcianie, koło Rzeszowa.  

Ostatni dzień portugalscy uczniowie i nauczyciele spędzili w Krakowie, który pokryty był białym puchem. Okazało się śnieg był dla nich wielkim zaskoczeniem. Bardzo zadowoleni z pobytu wylecieli w podróż do Porto, a później udali się do swoich domów. Zawarte w Polsce przyjaźnie oraz wspomnienia z kilkudniowego pobytu pozostaną na długi czas.  

Turniej par mieszanych

 Tegoroczne Oscary, Grammy, czy Mistrzostwa Świata w piłce nożnej… To nic w porównaniu z wydarzeniem, jakie miało miejsce w 1 LO.
Nie pierwszy, lecz ostatni turniej par mieszanych w siatkówkę odbył się w kilka marcowych oraz kwietniowych popołudni. Organizatorem był lubiany i podziwiany w szkolnym środowisku siatkarskim profesor Dulla. Chęć wzięcia udziału w tym jakże wspaniałym wydarzeniu wyraziło 8 par wybitnych uczniów z naszej szkoły. Zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze, a zdrowej sportowej rywalizacji oraz emocji zdecydowanie nie brakowało.
Po zaciętej finałowej walce i tie-breaku, pierwsze miejsce zajęła Hania Kapusta oraz Lucjan Bator, na drugim wylądowała Ania Baran z Nikodemem Wanatem, a trzecim – Dominika Pałach z Kubą Sośnickim. Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali wspaniałe nagrody w postaci kart podarunkowych do sieci sklepów Empik oraz biletów do kina Zorza. Oprócz tego, nie zabrakło dyplomów oraz czekolad dla pozostałych uczestników.
Wszystkim serdecznie gratulujemy wytrwałości i zawziętości. Liczymy, że podobnych sportowych happeningów, w nowej sali gimnastycznej będzie w naszej szkole jak najwięcej!
 

Plan zajęć od 9 maja 2022r

Sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Z radością informujemy, że uczennice naszego Liceum osiągnęły  wyjątkowy sukces. Aż 5  zostało finalistkami centralnego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego:  
Izabela Bortnowska klasa 2a (opiekun p. K. Mikluszka),
Laura Grębowska klasa 3bs (opiekun p. M. Żarski),
Aleksandra Tomczyk klasa 1a (opiekun p. M. Byszuk),
Kornelia Wilk klasa 3ag (opiekun p. A. Jurczak),
Patrycja Wójcik klasa 3bg (opiekun p. M. Byszuk).
Serdecznie gratulujemy uczennicom i opiekunom!

Seminarium ”Wybrane problemy chemii”

W dniach 7 i 8 kwietnia uczniowie klas 3es i 3fs mieli okazję uczestniczyć w seminarium chemicznym zorganizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej i I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. W wydarzeniu tym prócz naszych uczniów wzięło udział niemalże 1000 licealistów z terenu całego Podkarpacia. W tegorocznej, już XXVIII edycji, uczestnicy seminarium mieli okazję nie tylko wysłuchać interesujących wykładów (tajemnice tatuaży i lakierów hybrydowych, metody projektowania leków na koronawirusa, metody pozyskiwania i magazynowania energii z odnawialnych źródeł), ale również obserwować pokazy spektakularnym doświadczeń chemicznych i wysłuchać koncertu doktoranta Bartłomieja Gibsona Filipa. Było to niewątpliwie wielkie wydarzenie dla wszystkich młodych ludzi zainteresowanych chemią. Oczywiście za rok kolejna edycja tego wydarzenia, na która już teraz serdecznie zapraszamy! 

Ewa Borowska-Brzoza 

Uwaga! Kandydaci do klasy dwujęzycznej!

ILO w Rzeszowie - widok z ul. 3 Maja

Dla zaineresowanych nauką w klasie dwujęzycznej w I Liceum w roku szkolnym 2022/2023  organizujemy spotkanie   informacyjne.  

Uczniów i rodziców zapraszamy 29 kwietnia, o godzinie 17:00 do sali 39. 

 

SEJMIK SZKOLNY

Dnia 11 marca 2022 roku, w piątek, w sali 39 odbył się Sejmik szkolny.  Na początku spotkania zostały omówione, wyniki ankiety pt. “Potrzeby uczniów”, która poruszała takie tematy jak: czas spędzony przez uczniów na naukę, przestrzeganie przez nauczycieli obowiązujących tygodniowych limitów ilości sprawdzianów w tygodniu, czy też znajomość przez uczniów Statutu szkoły. Wyniki te sprowokowały dyskusję, która pozwoliła na naświetlenie różnych problemów i znalezienie ich rozwiązań. Poruszony został również temat Ligii klas i samorząd każdej klasy, obecny na sejmiku, mógł zaopiniować ten pomysł i wyrazić swoje zdanie o tym jak projekt radzi sobie w praktyce. Większość klas opowiedziała się za projektem, a opinie były głównie pozytywne, zwrócono jednak uwagę na pewnie nieścisłości, co w przyszłości pozwoli zapewne poprawić wydajność tej inicjatywy. Podjęto również tematy czysto techniczne, na przykład, wody w łazience i wody w automacie. Uczniowie mieli także możliwość przedstawienia swoich pomysłów na zmiany jakie mogłyby zajść w Rzeszowie, które zostały przedstawione wiceprzewodniczącej szkoły i przedstawicielce szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta Rzeszowa. Na ten rok szkolny zaplanowane zostało jeszcze jedno zebranie sejmiku, ponieważ podczas tych dwóch i pół godziny nie udało się omówić wszystkich tematów, które zostały poruszone.

Sukces w Olimpiadzie Znajomości Afryki

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Paulina Przybysz z kl. 3dg i Rozalia Grechuta z kl. 2b zostały laureatkami  XX edycji Olimpiady Znajomości Afryki zajmując odpowiednio 3. i 4. miejsce w Polsce uzyskując tym samym prawo do przyjęcia na wybrane uczelnie z pominięciem procesu rekrutacyjnego.
Opiekunem uczennic jest prof. Marcin Świętoń.
Uczennicom serdecznie gratulujemy!

Wyjątkowe urodziny

Olha Novikova cztery dni po wybuchu wojny w Ukrainie obchodziła 18. urodziny. Była wtedy w kijowskim szpitalu na oddziale neurochirurgii ze zdiagnozowanym rakiem mózgu. Olha pochodzi z małej miejscowości pod Kijowem. Gdy miała trzy lata, zmarła jej mama. Od tego czasu wychowuje ją babcia. 3 marca Olha i jej babcia przekroczyły granicę Polski. Wyniki badań były złe, dziewczyna trafiła pod opiekę hospicjum w Rzeszowie.

Spotkałam Olhę po raz pierwszy w szpitalu w dniu jej przyjazdu. Od razu poczułam z nią ogromną więź. Gdy dowiedziałam się o jej przeszłości i o tym, że z powodu wojny nie mogła świętować swoich urodzin postanowiłam zadziałać. Wpadłam na idealny pomysł, aby zgromadzić ludzi z całego świata, by przesłali filmik do mnie z urodzinowymi życzeniami „Happy birthday Olha”. Byłam pod ogromnym wrażeniem liczby osób chętnych do pomocy. W ciągu tygodnia udało mi się zebrać około 100 osób, w tym z mojej szkoły 1LO w Rzeszowie. Tutaj bardzo chciałam podziękować Pani Profesor Bernadecie Mazur i Pani Profesor Agnieszce Mynart wraz z grupą francuską oraz Pani Profesor Adriannie Wanic z klasą 1d i 1b za pomoc. 28 marca o godzinie 18, zorganizowane zostały urodziny przed hospicjum. To właśnie tam przekazane zostały filmiki dla Olhi. Więcej informacji oraz relację z wydarzenia można znaleźć pod linkiem.

Viktoria Koryl, uczennica klasy 3ds

Sukcesy w olimpiadach językowych

Z radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych. 

Uczennica klasy 1e Izabela Paluch została  finalistką Olimpiady Języka Niemieckiego!
Tytuł finalisty Olimpiady Języka Francuskiego zdobył Mathieu Nicolas z klasy 3fs. Opiekunem ucznia jest p. A. Mynart.

Serdecznie gratulujemy!

Kolejny sukces w olimpiadzie

Miło nam poinformować, że Mateusz Kulig został  finalistą 63 edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Serdecznie gratulujemy!

Pokochasz naszą szkołę: rzetelność, doświadczenie, skuteczność

Back to top