I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie budynek szkoły . budynek szkoły .

Olimpiada Języka Łacińskiego II etap

Dzisiaj 19.01.2023 r. odbyła się część pisemna – II etapu Olimpiady Języka Łacińskiego, w której wzięły udział uczennice kl. 2e: Natalia Kiebała i Alicja Wróbel. Jutro etap ustny. Życzymy powodzenia! Olimpiada odbyła się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Opiekunem uczennic podczas wyjazdu jest prof. Janusz Wróbel.

 OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS

Miło nam poinformować, że poznaliśmy wyniki 36. edycji OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS – MATEMATYKA.PLUS, w którym I LO reprezentowało 23 uczniów z klasy 1c, pod opieką p. Aleksandry Rzeczycy-Słysz.Cieszy nas, iż Michał Widak uzyskał tytuł laureata II stopnia, osiągając świetny wynik: 92/100 punktów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowały się uczennice naszej szkoły: Aleksandra Obacz (kl. IIIa, op. prof. K. Mikluszka), Rozalia Grechuta (kl. IIIb, op. prof. A. Putyło), Weronika Salach (kl. IIa, op. prof. M. Byszuk), Urszula Słonina (kl. IIe, op. prof. M. Byszuk) i Maja Wacław (kl. Ia, op. prof. E. Wielgosz).
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Nasze uczennice w II etapie Olimpiady Języka Angielskiego

Miło nam poinformować, że nasze uczennice Amelia Szymańska ( 2a) oraz Aleksandra Bochenek (2a) zakwalifikowały się do drugiego etapu Olimpiady Języka Angielskiego. Opiekunką uczennic jest prof. Magdalena Janicka-Rzeszutek.

Serdecznie gratulujemy!!!

Sukces w Olimpiadzie „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”

Miło nam poinformować, że: Małgorzata Baran, Julita Gajda oraz Leon Bira (3D) zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady ZUS „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”.  Uczestnicy etapu szkolnego wykazali się fachową wiedzą na temat ubezpieczeń społecznych. Wiedza ta pozwoliła im uzyskać doskonały wynik i znaleźć się wśród 20 najlepszych drużyn w województwie podkarpackim.

Opiekunem drużyny jest prof. Filip Dulla.

Trzymamy kciuki i gratulujemy !!!

Wyjazd na kryte lodowisko w Dębicy

Uczennice i uczniowie I LO razem z nauczycielami zorganizowali szkolny wyjazd na kryte lodowisko w Dębicy. 14 grudnia br. wszyscy uczestnicy wycieczki bawili się doskonale; niektórzy doskonalili technikę jazdy na łyżwach, inni dopiero się uczyli, a jeszcze inni kręcili TikToki i robili zdjęcia. Oczywiście nie obyło się bez upadków, ale na koniec wszyscy wrócili cali, zdrowi i bardzo zadowoleni z wyjazdu. Pojawiły się już prośby i sugestie, aby zorganizować kolejną wyprawę do Dębicy. Uczniowie zapewniali, że frekwencja na pewno dopisze, a nauczyciele nie mówią “nie”. Opiekunami podczas wyjazdu byli prof. A. Curzytek, prof. B. Pliś, prof. M. Wisz oraz prof. F. Dulla.

Sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie

Miło nam poinformować, że nasze uczennice: Gabriela Zaborowska oraz Zuzanna Mleczko (4ds) zakwalifikowały się do drugiego etapu Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. W województwie podkarpackim startowało blisko 130 drużyn, nasze dziewczyny były w gronie 5 najlepszych w województwie.

Opiekunem drużyny jest p. psycholog Agnieszka Krućko.

Trzymamy kciuki i gratulujemy !!!

Sukces w Olimpiadzie Artystycznej

Miło Nam poinformować, że nasza uczennica Emilia Miłek (4bs) zakwalifikowała się do drugiego etapu Olimpiady Artystycznej zdobywając fantastyczny wynik.
Opiekunem uczennicy jest p. A. Krućko.

Trzymamy kciuki i gratulujemy !!! 

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla uczennic klasy 1f: Katarzyny Siwiec, Olgi Golis, Aleksandry Nykiel, Magdaleny Bębenek i Zofii Pączek, które jako wolontariuszki ILO wzięły udział w uroczystości związanej z 5-leciem Środowiskowego Domu Samopomocy w Mogielnicy. Dom wspiera osoby z niepełnosprawnościami, prowadzony jest przez Fundację Podaruj Miłość, której misją jest budowanie postaw akceptacji i tolerancji osób z niepełnosprawnościami, problemami zdrowotnymi i chorobami.

Opiekunem wolontariuszy jest p. psycholog Agnieszka Krućko.

Program Rówieśniczej Interwencji Kryzysowej w I LO

Program Rówieśniczej Interwencji Kryzysowej w I LO. 

Dodatkowym wsparciem w realizacji programu z kołem wiedzy psychologicznej przez panią pedagog Dorotę Rakocy było spotkanie 16.12.2022 r. ze specjalistkami Ośrodka Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej w Rzeszowie, Panią mgr Beatą Piróg – kierownik ośrodka i Panią mgr Ewą Matwijczyk. Dziękujemy! 

Program Rówieśniczej Interwencji Kryzysowej przygotowuje młodzież do bezpiecznego pomagania swoim rówieśnikom, jest nowością w naszym LO.

Strona ośrodka: http://www.mopsrzeszow.pl/a,26,opsik

II etap Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej

Miło mi poinformować, że do II etapu Konkursu Wiedzy o Kulturzej Antycznej zakwalifikowała się drużyna z kl. 2a w składzie: Mikołaj Pączek, Weronika Salach, Aleksandra Tomczyk. Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunce prof. K.Milcarek-Mróz. Półfinał Konkursu odbędzie się 2 lutego 2023 o godz. 10.00 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie .

II etap Olimpiady Języka Łacińskiego

Miło mi poinformować, że do II etapu Olimpiady Języka Łacińskiego zakwalifikowały się uczennice kl. 3e Natalia Kiebała i Alicja Wróbel. II etap odbędzie się w Krakowie w dniach 19 i 20 stycznia. Serdecznie gratulujemy uczennicom i ich opiekunce prof. K. Milcarek-Mróz.

Akcja pomoc Polakom na Kresach

Serdecznie dziękuję Samorządowi 1 LO oraz społeczności szkolnej za włączenie się w akcję pomocy Polakom na Kresach. Nazbieraliśmy sporo artykułów spożywczych oraz środków czystości. Szczególne podziękowanie dla klasy 3d i wychowczyni prof. Izabeli Micał , która przygotowała paczkę klasową. Wszystkie dary zostały przekazane do Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Akcja była zainicjowana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

I miejsce w RDKS

Z radością informujemy, że uczennica naszego liceum – Izabela Bortnowska z klasy 3a – zdobyła I miejsce w XXX Rzeszowskich Dniach Kultury Szkolnej w dziedzinie prozy. Izabela napisała opowiadanie pt. „Istota Księgi” inspirowane prozą Olgi Tokarczuk.

Serdecznie gratulujemy!
Opiekunem uczennicy jest p. K. Mikluszka.

Finał Wojęwódzki w badmintonie

Zawody Finału Wojewódzkiego w badmintonie drużynowym odbyły się  6.12.2022 roku na pięknej hali sportowej w Zarzeczu gm. Przeworsk. Na 6 kortach odbyły się mecze finałowe. Drużynę dziewcząt I LO-zdziesiątkowaną przez choroby reprezentowały: Z. Bobowska kl. 3b, K. Niemczak kl. 4es,W. Rój kl. 4es. Dziewczęta zajęły VII miejsce, godnie reprezentowały szkołę w walce o punkty. Oprócz dobrej zabawy była to doskonała lekcja badmintona z profesjonalistami i motywacją do dalszej pracy w przyszłym roku.
Gratulujemy!

Opiekunowie I. Palczak, F. Dulla

Konkurs dla nauczycieli ,, Kierunek – innowacja 2022”

Z przyjemnością informujemy, że Pani Iwona Piatczyc, nauczycielka biologii w naszym liceum, została laureatem w konkursie dla nauczycieli ,,Kierunek – innowacja 2022” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Konkurs polegał na przygotowaniu przez nauczyciela opisu zrealizowanej przez niego w roku szkolnym 2021/2022 działalności innowacyjnej. Innowacja prowadzona w I Liceum Ogólnokształcącym obejmowała warsztaty laboratoryjne -,,Eksperyment na lekcjach biologii i nie tylko” i była skierowana dla uczniów klas o profilu biologiczno-chemicznym.

Kryteria oceny pracy konkursowej obejmowały: zastosowanie nowatorskich rozwiązań, oryginalną formę opisu działalności innowacyjnej, zastosowanie narzędzi cyfrowych oraz techniczną prezentację.
Gratulujemy!

Zbiórka dla Polaków na Ukrainie

W dniach 2 – 12 grudnia jest prowadzona w naszej szkole akcja „Pomoc Polakom na Ukrainie”. W ramach akcji będę zbierane produkty żywnościowe z długim terminem do spożycia tj. makaron, kasza (różne rodzaje), cukier, konserwy rybne, puszki mięsne, pasztety, puszki (kukurydza, groszek itp..), herbata duże opakowanie, kawa sypana/ kawa rozpuszczalna, mleko UHT w kartonie, mleko w proszku, pakowane wędliny (kabanosy), kakao, orzechy / bakalie, mąka, olej, słodycze (czekolada), mydło w kostce, mały proszek do prania, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, świece. Zebrane artykuły trafią do polskiej społeczności z Mościsk, Myslatyc, Sambora, Łanowic oraz innych miejscowości w tygodniu poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia.

Bardzo proszę o włączenie się w tę akcję.

Zebrane produkty proszę przynosić do sali nr 12.

Z góry dziękuję za zaangażowanie i pomoc,

K. Milcarek-Mróz

Projekt „Seniorzy dla szkoły, szkoła dla seniorów”

W poniedziałek odbyło się spotkanie finalizujące projekt „Seniorzy dla szkoły, szkoła dla seniorów”. Dzięki przedsięwzięciu trwającym od marca 2022 r. młodzież naszej szkoły weszła w głębsze niż do tej pory relacje z osobami starszymi, a seniorzy mogli poczuć się istotną częścią społeczeństwa. Innowacyjność projektu polegała również na poszerzeniu zakresu działalności placówki o elementy polityki senioralnej, świadczonej do tej pory przede wszystkim przez stowarzyszenia i instytucje pozarządowe. Projekt pozwolił na integrację między pokoleniami w obrębie danego środowiska lokalnego i być może będzie powielony w skali całego kraju.

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom i wolontariuszkom z klas 4as, 4bs i 4fs, których ogromne zaangażowanie pozwoliło na uzyskanie znakomitego efektu synergii i świetnej zabawy.

Opiekunem projektu z ramienia szkoły był prof. M. Świętoń.

Sukces KLUBU MEDIACJI RÓWIEŚNICZYCH I LO w Rzeszowie

W dniu 18 listopada 2022 r. w ogólnopolskim konkursie mediacyjnym „Postaw na mediację”, organizowanym przez Wydział ds. Edukacji Prawnej we współpracy z Wydziałem ds. Mediacji w Ministerstwie Sprawiedliwości – drużyna Klubu Mediacji Rówieśniczych naszego LO zajęła 2 miejsce.
Skład drużyny: Aleksandra Rułka 3a, Emilia Piątek 4b, Rozalia Grechuta 3b i Antoni Rzeszuto 2a.
Opiekunem drużyny była Pani mgr Agnieszka Mynart.
Konkurs miał na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie alternatywnych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji.
Poziom umiejętności uczestników był bardzo wysoki. Do konkursu zgłosiło się prawie 200 szkół z całej Polski. Nasza młodzież wykazała się merytoryczną wiedzą o mediacji, zdolnościami argumentacji, analitycznym myśleniem oraz umiejętnościami aktorskimi.
Serdecznie gratulujemy!!!

Pokochasz naszą szkołę: rzetelność, doświadczenie, skuteczność

Back to top