I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

budynek szkoły I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie budynek szkoły . budynek szkoły .

Dzień otwarty I Liceum

Zapraszamy Uczniów na WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się 29 kwietnia 2021 r.
Wkrótce więcej informacji o tym wydarzeniu umieszczone zostanie na naszej stronie internetowej oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zapraszamy na warsztaty

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy uczniów (w szczególności maturzystów) do udziału w  bieżących wydarzeniach organizowanych  przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej.

W najbliższym czasie na platformie MS Teams studenci pracujący w Kołach Naukowych działających na Wydziale Chemicznym planują przeprowadzenie warsztatów/pokazów dla uczniów szkół średnich (głównie maturzystów).

Podczas warsztatów uczniowie/maturzyści będą mieli możliwość zapoznania się z różnorodną tematyką (w tym obrazującą wybrane zagadnienia maturalne) przedstawioną przez młodych pasjonatów nauki w bardzo przystępny sposób.

Harmonogram warsztatów:

1. 20 kwietnia br. (WTOREK) godz. 18.00           
 „Pokazy obejmujące wybrane problemy z chemii”,  w tym: reakcje kwas-zasada (miareczkowanie), rekcje hydrolizy, reakcje redox na przykładzie doświadczeń pokazowych,  Koło Naukowe Studentów Chemii „ESPRIT”
 Link do spotkania: >>>TUTAJ<<<

  2.  21 kwietnia  br.(ŚRODA)   godz.17.00  “Hodowle ludzkich komórek – narządzie do badań biotechnologicznych”, Koło Naukowe Biotechnologów „INSERT”
Link do spotkania: >>>TUTAJ<<<

  3.  27 kwietnia br. (WTOREK)   godz. 17.00 “Chemiczne modyfikacje implantów kości”,  Studenckie i Doktoranckie Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Farmaceutycznej “IPSUM” Link do spotkania: >>>TUTAJ<<<

4.  28 kwietnia br. (ŚRODA)   godz. 17.00  ,,Kompozyty polimerowe stosowane w przemyśle zbrojeniowym”,  Koło Naukowe przy Katedrze Kompozytów Polimerowych „PRzeTWÓRCY”
Link do spotkania (Kod do zespołu:  r9tpnit): >>>TUTAJ<<<

Spotkania zaplanowano w godzinach popołudniowych, aby wszyscy zainteresowani  uczniowie/maturzyści (nie tracąc cennych godzin lekcyjnych) mogli wziąć w nich udział.

Olimpiada Znajomości Afryki – gratulujemy!

Olimpiada Znajomości Afryki

Miło nam poinformować, że Mateusz Kulig z klasy 2ag otrzymał tytuł laureata, a Nikodem Wanat z kl. 2as tytuł finalisty w ogólnopolskiej i interdyscyplinarnej Olimpiadzie Znajomości Afryki.
Opiekunem uczniów jest prof. Marcin Świętoń.
Uczniom i rodzicom serdecznie gratulujemy!

Aktualny Program Stypendialny Miasta Rzeszowa pn. Primus inter pares

Aktualny Program Stypendialny Miasta Rzeszowa pn. Primus inter pares zakłada następujące stypendia:
1. Stypendium PRIMUS dla maturzysty
2. Stypendium MISTRZ
Link do strony z wykazem olimpiad i turniejów: >>> TUTAJ <<<
3. Stypendium Młody Inżynier
4. Stypendium Artysta
5. Stypendium Zdolny Uczeń

Szczegółowe informacje: https://www.erzeszow.pl/pl/510-oswiata/6849-program-stypendialny-miasta-rzeszowa-pn-primus-inter-pares.html?src

Tylko Stypendium PRIMUS może się łączyć z innym z programu pn. Primus inter pares.

Zapraszamy na spotkanie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza do udziału w wykładzie pt. „Kebab z Koszatki. Życie codzienne w Pompejach”, który wygłosi Paulina Jurkowska-Pudełko –autorka bloga i kanału na Facebooku „Maius. Podróże ze sztuką”. Premiera spotkania odbędzie się 21 kwietnia br., o godz. 18:00 na Facebooku WSIiZ.

ZAPISY: https://wielkiepytania.wsiz.pl/ppn/wydarzenia/kebab-z-koszatki-zycie-codzienne-w-pompejach

https://www.youtube.com/watch?v=XqAkBhNi-pI

Pokochasz naszą szkołę: rzetelność, doświadczenie, skuteczność

Back to top