I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie budynek szkoły . budynek szkoły .

Ranking Perspektyw 2022

Pespektywy 2022

Z dumą informujemy, że nasze liceum zajęło 52. miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół olimpijskich opublikowanym przez “Perspektywy”. Przed nami na Podkarpaciu znajduje się jedynie Liceum Sióstr Prezentek i I LO w Krośnie.
Natomiast w rankingu liceów ogólnokształcących uplasowaliśmy się na 255 pozycji, znów poprawiając wynik w stosunku do lat poprzednich.
Gratulujemy całej społeczności szkolnej, która zapracowała na ten wynik!
2022.licea.perspektywy.pl – Ranking szkół olimpijskich

2022.licea.perspektywy.pl – Ranking główny

Jak realizować swoje cele – dr T. Hermaniuk

Pan dr Tomasz Hermaniuk – adiunkt dydaktyczny na Uniwersytecie Rzeszowskim, założyciel i właściciel firmy Nextep, ceniony specjalista w dziedzinie szkoleniowo-konsultingowej – spotkał się 14.01.2022 r. z młodzieżą naszego Liceum i rozmawiał o tym „Jak realizować swoje cele”. Dziękujemy za kolejne świetne zajęcia! Spotkanie zorganizowała p. pedagog Dorota Rakocy. 

Nasze uczennice nagrodzone w RDKS

W konkursie XXIX RZESZOWSKICH DNI KULTURY SZKOLNEJ nagrodzono aż trzy uczennice I Liceum!

W konkursie Fotograficznym   I nagrodę jury przyznało Gabrieli Zaborowskiej.

W Konkursie Literackim II nagrodę przyznano Izabeli Bortnowskiej z klasy 2a. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Aleksandra Obacz z klasy 2a.

Serdecznie gratulujemy!

Wspomnienia świąteczne

W ostatnich dniach przed przerwą świąteczną w I Liceum większość klas zorganizowała wigilijne spotkania klasowe. Zobaczcie jak wyglądało spotkanie w klasie 2 a.

Pierwsze w Portugalii z wizytą w radiu

Uczestnicy projektu “Za wolnością i chlebem – emigracyjne wybory Polaków i Portugalczyków” mieli okazję opowiedzieć o wyjeździe i przeżyciach z nim związanych w Polskim Radiu Rzeszów oraz w Radiu Via. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji.

radio.rzeszow.pl

radiovia.com.pl

Taste of Discovering with Games

Projekt eTwinning

Kolejna grupa uczniów z klas drugich i trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning – „Taste of Discovering with Games”.

W trakcie trwania projektu uczniowie rozwijają swoje umiejętności technologiczne – cała inicjatywa jest realizowana w oparciu o programy i aplikacje komputerowe. Projekt ten to nie tylko współpraca, ale również zabawa i nauka w jednym. Nasi uczniowie łączą się online z innymi uczestnikami przedsięwzięcia i dzięki wspólnej pracy nawiązują międzynarodowe kontakty, rozwijają swoje kompetencje miękkie i doskonalą język angielski.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku promującego nasz wspólny, międzynarodowy projekt:

e-Twinning

Finał badmintona

8.12.2021 roku w Nowej Dębie odbyły się zawody Finału Wojewódzkiego Licealiady w Badmintonie Drużynowym.  Zakończyły się one ogromnym sukcesem naszej drużyny w składzie M. Domarski 3bg, K. Bira 3ag, M. Grędys 2b. Drużyna naszej szkoły zajęła VII miejsce na 30 drużyn startujących z województwa podkarpackiego.
Opiekunami uczniów są p. I. Palczak i F. Dulla.

Serdecznie gratulujemy!

 

Sukces w Olimpiadzie Geograficznej

Zawody II STOPNIA XLVIII Olimpiady Geograficznej – OKRĘGOWE
Miło nam poinformować, że decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej w Rzeszowie, do części pisemnej zawodów II stopnia XLVIII Olimpiady Geograficznej zakwalifikowało się dwoje uczniów I LO w Rzeszowie: Nikodem Wanat i Aleksandra Łobaza.
Opiekunami uczniów są prof. Iwona Łuka i prof. Krzysztof Szpara
Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom
 

Turniej Trójgamiczny T3G – drużyna ILO w konkursie tworzenia gier komputerowych.

T3G logo

W tym tygodniu 9-osobowa grupa uczniów z ILO bierze udział w wyjazdowych warsztatach prowadzonych przez specjalistów z branży tworzenia gier komputerowych. Jest to kolejny etap w Turnieju Trójgamicznym https://www.t3g.pl/. Poprzedni odbył się kilka tygodni temu w Rzeszowie. Wtedy wśród sześciu grup z województwa podkarpackiego zostały wyłonione trzy zwycięskie grupy tego etapu. Wśród nich była nasza ekipa.

Więcej foto – w galerii

Od poniedziałku uczestnicy biorą udział w intensywnych szkoleniach związanych z Game development, Experience design, Game Design. Zajęcia odbywają się w dworku Maria Antonina w Gliniku Zaborowskim http://dwormariaantonina.pl/ Bardzo ciekawym doświadczeniem jest m.in. udział w Game Jam – uczniowie połączeni w międzygrupowe zespoły mają w ciągu kilku godzin wymyślić i stworzyć działającą grę komputerową.

Kolejny etap za kilka tygodni – trzymajcie za nas kciuki 😊

Finał Licealiady

Bira Krzysztof, Borówka Barnaba, Chamielec Jakub, Grendys Jakub, Gruca Tymoteusz, Puzio Oliwier, Smoczeński Michał, Sowa Sebastian, Włodyka Piotr
W dniu 14. XII.2021r. rozegrany został finał Licealiady w koszykówce chłopców. Po zaciętych i emocjonujących meczach nasza drużyna zajęła II miejsce. W rozgrywkach wzięło udział 14 Szkół Ponadpodstawowych z terenu miasta Rzeszowa. Gratulujemy!
 
Drużyna dziewcząt I LO w składzie: Magdalena Lasota i Patrycja Wójcik zajęły III miejsce w finale miejskim Licealiady w tenisie stołowym. W zawodach startowało 12 Szkół z terenu miasta Rzeszowa. Gratulujemy!
Opiekun: Marcin Kędzierski
 

II etap Olimpiady Języka Angielskiego

Miło nam poinformować, że do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego zakwalifikowały się: Amelia Szymańska kl. 1a, Alicja Wróbel 2e, Inga Migut 3eg.
Opiekunkami uczennic są prof. Magdalena Janicka Rzeszutek oraz prof. Aneta Pastuszak.
Serdecznie gratulujemy uczennicom i opiekunkom.

Debata oksfordzka

3 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbyła się debata oksfordzka na temat ” Tylko walka zbrojna prowadzi do odzyskania niepodległości”. W debacie uczestniczyli po stronie propozycji: Aleksandra Piekło z kl. 1b, Lena Maik z kl. 1d, Mikołaj Piotrowski z kl.2c oraz Kornelia Wilk z kl. 3ag. Po stronie opozycji: Dominika Pałach z kl. 1d, Kamila Kucharzyk z kl. 1b, Aleksander Oleszek oraz Mateusz Kulig z kl. 3ag. Marszałkiem debaty była Aleksandra Warchoł z kl. 3ag.

Debata była bardzo wyrównana, jednak sędziowie w składzie pan dyrektor Piotr Wanat, pani prof. Małgorzata Byszuk oraz pan prof. Michał Żarski wskazali na propozycję jako drużynę, która obroniła przedstawioną tezę.

Debata została zorganizowana przez Klub Mówców działający w szkole. Opiekunem koła jest prof. K.Milcarek-Mróz.

 

II etap Olimpiady Języka Łacińskiego

Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego XL Olimpiady Języka Łacińskiego zakwalifikowała się Kornelia Wilk z klasy 3ag. Opiekunem uczennicy jest prof. K.Milcarek-Mróz.

Serdecznie gratulujemy!

Europe’s Family Gathering

Projekt eTwinning

Grupa uczniów z klas drugich i trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie po raz kolejny bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning – „Europe’s Family Gathering”.

Podczas prac nad tym przedsięwzięciem chcemy przedstawić i zapoznać się z kulturą danego kraju. Skupiamy się na różnego rodzaju tradycjach rodzinnych, takich jak urodziny i wesela, jak również tych związanych ze świętami narodowymi i religijnymi. Spotkania najbliższych to elementy ich łączące we wszystkich kulturach.

Realizując różne zadania, przedstawimy nasze polskie tradycje innym uczestnikom projektu z takich krajów jak: Gruzja, Jordania, Rumunia i Turcja. W zamian, poznamy obchodzone przez nich święta i uroczystości. Pozwoli to zbliżyć tak odległe kraje i poznać ich historie i tradycje.

Dzięki współpracy w ramach projektu eTwinning i wymianie doświadczeń z rówieśnikami z innych krajów, nasi uczniowie mogą nie tylko doskonalić swoje umiejętności językowe, ale również stać się lepszymi, tolerancyjnymi i świadomymi obywatelami współczesnego świata.

Prof. Józefa Bryg – z honorową nagrodą Świadka Historii

Miło nam poinformować, że nasza emerytowana nauczycielka pani profesor Józefa Bryg otrzymała honorową nagrodę “Świadek Historii” przyznawaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Pani profesor Józefa Bryg jako dziecko wraz rodzicami mieszkała na Wołyniu w miejscowości Palikrowy, gdzie w marcu 1944 roku bojówki Ukraińskiej Powstańczej Armii wraz z Pułkiem SS złożonym z ukraińskich ochotników wymordowały 365 mieszkańców tej wioski. Z siedmioosobowej rodziny przeżyła tylko ona wraz z bratem Stanisławem. Ocaleli pod ciałami zamordowanych rodziców i sióstr. Pani Józefa trafiła pod opiekę Sióstr Miłosierdzia w okolicach Jarosławia. Ukończyła Studium Nauczycielskie. Od 1960 roku pracowała w Rzeszowie w I Liceum jako nauczycielka języka polskiego. Jest bohaterką filmu “Ocalałam z rzezi” Macieja Wojciechowskiego oraz jedną z bohaterek książki Anny Herbich “Dziewczyny w Wołynia”. Dwa lata temu na spotkaniach z młodzieżą z naszej szkoły opowiadała o swojej historii i tragicznych wydarzeniach, których była świadkiem.

Serdecznie gratulujemy pani profesor Józefie Bryg tej wspaniałej nagrody.

Pokochasz naszą szkołę: rzetelność, doświadczenie, skuteczność

Back to top