I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

REKRUTACJA 2024

Zgłoś swoją kandydaturę! Wybierz I LO!

XXX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK – etap okręgowy

Drużyna z ,,Respiratorka” wzięła udział w kolejnym etapie Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy organizowanych przez oddział okręgowy PCK. Tym razem na Lisiej Górze zmagali się nie tylko z pozorowanymi wypadkami ale również ze stadami komarów. Oceniane były umiejętności praktyczne zespołu, zastosowanie odpowiednich procedur i wytycznych rady resuscytacji. Sędziowie oceniali działania drużyn podczas wypadku drogowego z palącym się samochodem, w sytuacji podtopienia niemowlęcia, podczas odcięcia kończyny górnej. Był również wypadek rowerowy i wstrząs po ugryzieniu przez pszczołę. Wszystkie startujące drużyny z okręgu podkarpackiego wykazały się dużymi umiejętnościami i poziom był bardzo wyrównany. O zwycięstwie decydował każdy punkt. Nasza drużyna uplasowała się ostatecznie na 4. miejscu. Gratulujemy!

Wycieczka klas 1c i 1e

Przepiękne formacje Skalnego Miasta w Teplicach nad Metuji, klimatyczna Praga pachnąca lipami oraz ucząca pokory Śnieżka – tym wszystkim zachwycali się uczniowie 1C z panią Elżbietą Krawczyk i 1E z panią Bernadetą Mazur.
Swym ramieniem oraz pomocą duchową służyły panie psycholog Agnieszka Krućko i pedagog specjalny Bernadeta Wójcik, a w przypadku zablokowania się drzwi, przez ściankę działową przeskakiwał wf-ista pan Marcin Wacławik 😊

W głowach pozostaną wspomnienia, w telefonach zdjęcia, a w życiu… nawiązane nowe znajomości na długie lata😊

Rajd

A czy Ty chcesz jechać z nami na rajd? Lubisz matematykę, historię, geografię i język niemiecki? Możesz siedzieć w szkole, tylko po co? 
To samo zapewnią Ci lekcje w terenie i najlepszym towarzystwie 🙂 
Jak widać uczniowie są bardzo zadowoleni, dlatego najwięcej jest zdjęć napotkanych zwierząt oraz opiekunów 🙂

Sukcesy uczniów I LO w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny 2024

21 marca 2024 r. aż 50 uczniów  naszej szkoły wzięło udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”.
W tym konkursie najlepsi uczestnicy otrzymują tytuł laureata, kolejni wynik „bardzo dobry” lub wyróżnienie a pozostali dyplom uczestnika konkursu.
Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w konkursie Kangur Matematyczny:

  • w kategorii Juniorwynik bardzo dobry uzyskał Szymon Kędra z klasy 1c, a Julia Kozubek i Łukasz Majka również z klasy 1c uzyskali wyróżnienie
  • w kategorii Student uczeń klasy 2c Michał Widak otrzymał wyróżnienie.

Kangur Matematyczny to jeden z najpopularniejszych prestiżowych konkursów matematycznych, który wywodzi się z Australii. Testy sprawdzają nie tylko szkolną wiedzę, ale przede wszystkim logiczne myślenie i zastosowanie matematyki w życiu codziennym.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów.

 

Wyjście klasy 1d

Dnia 30.04 klasa 1 d uczestniczyła w kolejnym spotkaniu z cyklu ,Wtorki z Panem Cogito “. Tematem było ,,Europa Przyszłość Teraźniejszość Przyszłość”
Wysłuchaliśmy bardzo ciekawych wykładów:
– Pani Małgorzaty Jarosińskiej – Jedynak – viceprezes spółki zarządzającej portem lotniczym Rzeszów – Jasionka 
-Pani Elżbiety Łukacijewskiej – Poseł do Parlamentu Europejskiego 
– Pana Krzysztofa Ignaczaka – Mistrz Świata 2914r. , były zawodnik Asseco Resovii Rzeszów
-Pana Kamila Czyża – naczelnika Wydziału Marki Miasto,  Współpracy Gospodarczej i Turystyki 
-Pani Joanny Siwińskiej – specjalistki do spraw informacji społecznej ,,Europe DIRECT”
Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie. 

Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że praca uczennic kl. 1a Zuzanny Balickiej i Zofii Medygrał zajęła 1. miejsce w etapie wojewódzkim VI edycji konkursu “Kresy – polskie ziemie wschodnie”.  Tym samym została zakwalifikowana do etapu centralnego, który odbędzie się w czerwcu br. Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem uczennic jest prof. M. Świętoń.

Polska-Węgry. Historia przyjaźni

Pragniemy poinformować, że uczennica kl. 2 a Marta Sądy uzyskała tytuł laureatki, a Michał Węglarz z kl. 3c tytuł finalisty III edycji ogólnopolskiego konkursu “Polska-Węgry. Historia przyjaźni”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem Marty i Michała jest prof. M. Świętoń.

Ranking Liceów

Portal WaszaEdukacja.pl opublikował ranking szkół.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła 3 miejsce w Rzeszowie waszaedukacja.pl/ranking/rzeszow/licea
 
Ranking liceów 2024 w Rzeszowie opublikowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, został stworzony w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Dodatkowym kryterium branym pod uwagę, były wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.
Portal waszaedukacja.pl podkreśla, że dane, na podstawie których sporządzono obydwa rankingi pochodzą z renomowanych instytucji, takich jak Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Przygotowane zestawienia mają odzwierciedlać „ogólną jakość edukacji oferowanej przez poszczególne placówki w porównaniu do innych szkół” i pomóc uczniom kończącym podstawówkę w świadomym wyborze szkoły ponadpodstawowej.
W rankingu szkół podstawowych, uwzględniających aż 10 735 placówek, żadna z podkarpackich podstawówek nie znalazła się w pierwszej setce.

I LO Złotą Szkołą Praworządności RP

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego Coptiosh ogłosiła wyniki XIII Rankingu Europejskich Szkół Praworządności RP za 2024 rok. Kapituła rankingu nagradza szkoły, w których edukacja społeczna, europejska, prawna i historyczna realizowana jest na bardzo wysokim poziomie. W XIII rankingu I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie zostało wyróżnione tytułem „Złotej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2024 r”.

Warsztaty BioLab z pasji do biochemii

Tym razem uczniowie 1 g (profil biologiczno-chemiczny z rozszerzonym angielskim lub matematyką) zasilili szeregi sobotnich warsztatów BioLab, w trakcie których oznaczaliśmy jakościowo związki organiczne w produktach spożywczych.

Wykonaliśmy:

– reakcję z odczynnikiem Fehlinga,

– reakcje ksantoproteinową oraz biuretową,

– próbę skrobiową

Zobaczcie!

1 miejsce w XXX Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK 

23 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK – etap rejonowy. W zmaganiach ratowniczych uczestniczyły rzeszowskie szkoły średnie. Drużyna z naszego liceum w składzie Antoni Woliński, Maja Jarecka, Zofia Szczęsna, Gabriela Brzęk i Martyna Bieniek drugi rok z rzędu zajęła 1 miejsce uzyskując znaczną przewagę punktową.  

Gratulujemy! 

Konkurs psychologiczny

W dniu 24.04.2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs psychologiczny dla uczniów klas ósmych zatytułowany “Myślę pozytywnie“.
W konkursie uczniowie przygotowywali filmiki na temat związany z optymizmem oraz rozwiązywali test. 
Zwycięzcy to uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 18 w Rzeszowie 
Gratulacje !!! 
Życzymy wszystkim pozytywnych myśli 

Wizyta w Sejmie

 

Na zaproszenie pani poseł Elżbiety Burkiewicz obradom Sejmu przyglądała się grupa naszej młodzieży. Spodobało im się, bardzo. Oczywiście największe wrażenie wywarło spotkanie z marszałkiem Sejmu panem Szymonem Hołownią.

Warsztaty BioLab – z pasji do anatomii

Dobrze Wam znana klasa 3e dwie soboty z rzędu spędziła w szkolnym laboratorium „rozkładając na czynniki pierwsze” rybę (padło na doradę) oraz narządy ssaków serce, nerkę, górne drogi oddechowe oraz płuca. Zobaczcie sami 🙂

Pokochasz naszą szkołę: rzetelność, doświadczenie, skuteczność

Back to top