– Archiwum aktualności

Zapraszamy do I Liceum!

Zapraszamy Uczniów szkół podstawowych na Wieczór Otwarty w 1 Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie, który odbędzie się 19.11.2021r. w godzinach od 17:00 do 21:00.

W trakcie wieczoru otwartego będzie można przyjść do naszego Liceum zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego, zobaczyć wiele ciekawych doświadczeń chemicznych i fizycznych. Będą również wystawy związane z biologią oraz geografią, a także pokazy robotyczne i wiele więcej. 
Oprócz tego w sali 39 odbędzie się koncert zaduszkowy, który będzie także transmitowany na żywo na mediach społecznościowych naszej szkoły.
Serdecznie zapraszamy!

Konkurs “Giętkie pióro”

Miło nam poinformować, że Natalia Kiebała uczennica 2 e została finalistką IV miejsca konkursu “Giętkie Pióro”.

Protokół jury

Opiekunką uczennicy jest p. Jolanta Radwan.
Gratulujemy!

Spotkanie z rodzicami

Informujemy, że spotkania rodziców z wychowawcami klas odbędą się 16 listopada br. (wtorek): 

 • dla klas I – o godz. 1730 w wyznaczonych salach lekcyjnych: 
 1. kl. I A – sala 38, 
 2. I B–sala 39,  
 3. I C–sala 40,  
 4. I D–sala 41,  
 5. I E–sala 42,  
 • dla klas II – o godz. 18:00 w wyznaczonych salach lekcyjnych:  
 1. II B–sala 16,  
 2. II C–sala 17,  
 3. II D–sala 14,  
 4. II E–sala 13, 
 • dla klas III po gimnazjum – o godz. 17:15 w wyznaczonych salach lekcyjnych:  
 1. III AG–sala 22,  
 2. III BG–sala 16,  
 3. III CG–sala 14,  
 4. III EG–sala 13,  
 5. III FG–sala 34, 
 • dla klas III po szkole podstawowej – o godz. 1715 w wyznaczonych salach: lekcyjnych  
 1. III AS–sala 24, 
 2. III BS–sala 21, 
 3. III CS–sala 10, 
 4. IIIDS. –sala 17, 
 5. III ES–sala 4, 
 6. III FS–sala 44, 

 Wywiadówka odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z Procedurami zapewnienia bezpieczeństwa w I Liceum Ogólnokształcącym, im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa SARS-COV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19. 

Nowy numer “Nauczyciela i Szkoły”

Informujemy, że na stronie internetowej Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie ukazał się – w wersji elektronicznej – listopadowy numer “Nauczyciela i Szkoły”, do którego artykuły napisali  nauczyciele i uczniowie I LO: Piotr Wanat (dyrektor), Małgorzata Byszuk, Agnieszka Mynart i Tadeusz Ochenduszko, Katarzyna Kiebała i Szymon Urbanek.
Zapraszamy do lektury!

Warsztaty biologiczne

Druga edycja warsztatów biologicznych za nami 😉 Tym razem uczniowie klas 2e, 3es, 3fs i 3fg wkroczyli w świat biochemii oraz biotechnologii i zmierzyli się z:
1. Izolacją DNA z materiału roślinnego
2. Badaniem aktywności enzymu – katalazy w organach roślinnych i zwierzęcych
3. Wpływem detergentów na stan błon biologicznych
4. Wykrywaniem cukrów redukujących – próba Fehlinga
5. Wykrywaniem wiązań peptydowych – reakcja biuretowa
6. Wykrywaniem skrobi w produktach spożywczych
7. Badaniem wpływu pH na barwę antocyjanów i betalain

Uczniowie bardzo licznie przybyli na zajęcia, które odbyły się w dwóch turach. Dobrze się bawiąc poznali wiele nowych biologicznych zagadnień – bo nauka i zabawa to najbardziej fascynujące połączenie. Zobaczcie sami!

Sukces w konkursie literackim

Miło nam poinformować, że jury 6. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra z inspiracji twórczością Stanisława Lema w dn. 04 października 2021 r. spośród 15 nadesłanych do oceny bajek postanowiło zakwalifikować 9 do udziału w III etapie. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica naszego Liceum –  Natalia Kiebała.
Opiekunką uczennicy jest p. J. Radwan.
Gratulujemy!

Szkolny konkurs #życzliwi

19 listopada br. po raz kolejny obchodzić będziemy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości.

Odbędą się spotkania dla uczniów z życzliwymi nam Gośćmi.

Dla utrzymania serdecznej atmosfery zapraszamy klasy do konkursu polegającego na stworzeniu pracy #życzliwi.Forma zależy od kreatywności uczniów danej klasy. Prace klasowe prosimy przekazywać organizatorkom święta do 19.11.2021 r. Istnieje możliwość otrzymania dnia bez pytania dla całej klasy, w tym roku szkolnym.

Organizatorkami Dnia Życzliwości są panie: Dorota Rakocy, Justyna Misiura i Iwona Łuka.

Pamiętamy o zmarłych nauczycielach

 Przed uroczystością Wszystkich Świętych profesor Marcin Wacławik wraz z uczennicami klasy 3as Marią Majewską i Julią Strzępek uporządkowali bardzo zaniedbany grób nauczyciela i dyrektora szkoły prof. Władysława Witka, z prac Uczennice wraz z prof. M. Wacławikiem wycięły wrastający w grobowiec krzak tui, usunęły mech i wyrzuciły różnego rodzaju śmieci nagromadzone przez około 10 lat. Została przyklejona tablica z nazwiskiem zmarłych i umyto nagrobek. Na oczyszczonym grobowcu ustawiono znicze i chryzantemę.

Serdecznie dziękujemy profesorowi M.Wacławikowi oraz Marysi i Julii, że w ten sposób uczciły pamięć byłego dyrektora i nauczyciela szkoły Władysława Witka.

Nasi uczniowie  na II Kongresie Edukacyjnym IT i Szachy

 Dnia 22 września 2021 roku w G2 Arenie odbył się II Kongres Edukacyjny IT i Szachy im. Ignacego Łukasiewicza, organizowany przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Wydarzenie uzyskało patronat honorowy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki, Marszałka Województwa Podkarpackiego i Wojewody Podkarpackiego. Gośćmi przedsięwzięcia byli m.in. Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Wiceprezydentka Krystyna Stachowska, Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Podkarpacka Kuratorka Oświaty Małgorzata Rauch,   Doradca Wiceprezesa Rady Ministrów Julian Żelaznowski, Dyrektorka PZW w Rzeszowie Krystyna Wróblewska, Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotr Koszelnik, Prezes Zarządu Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie lek. med. kardiolog Stanisław Mazur, Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny oraz Dyrektorka Zarządzająca Pionem HR & Komunikacji w Banku Gospodarstwa Krajowego Jolanta Wiewióra.  
Oprócz konkursu z robotyki oraz turnieju szachowego, zaproszeni na to wydarzenie mogli uczestniczyć w konferencji dydaktyczno-naukowej. Mamy zaszczyt ogłosić,  że nasi uczniowie – Mateusz Domarski i Patrycja Wójcik z klasy 3bg poprowadzili  dwa panele tego przedsięwzięcia.  
W wydarzeniu udział wzięli także przedstawiciele gazety szkolej Spiritus Scholae, telewizji Hałas oraz inne osoby odpowiedzialne za sprawy medialne naszego liceum.  

F. Życzyński, G. Przybysz
Prezentacja
Otwarcie Kongresu
M. Domarski
P. Wójcik
K. Wróblewska, M. Domarski
Back to top