– Archiwum aktualności

Stwórzmy nowe warunki! – to projekt organizowany w ramach Zwolnieni z teorii.

Przejdź do galerii zdjęć

Polega na warsztatach i spotkaniach z prelegentami, które odbywać się będą w PCI (Podkarpackim Centrum Innowacji). 🚀

Naszym celem jest poszerzenie wiedzy młodych ludzi w zakresie kompetencji , predyspozycji czy umiejętności zawodowych i nie tylko.
W dzisiejszych czasach wszystko bardzo szybko się zmienia, a w tym rynek pracy i jego potrzeby.

Projekt skierowany jest do młodych ludzi , którym zależy na rozwoju i zdobywaniu praktycznej, potrzebnej wiedzy, takiej jak radzenie sobie ze stresem, poznanie i wykorzystywanie swoich kompetencji miękkich i twardych, czy tworzenie własnego CV.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na naszym instagramie, facebooku i stronie internetowej 😉

O szczegóły dopytać możecie również osobiście, organizatorów przez messengera ❤️ :

Alicja Grążka – lider zespołu

Zaproszenie  do udziału w spotkaniu on-line z dr. Tomaszem Rożkiem

W imieniu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie serdecznie zapraszamy Grono Pedagogiczne oraz Uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie do udziału w kolejnym spotkaniu organizowanym w ramach cyklu „Przybij piątkę nauce”, z udziałem dra Tomasza Rożka.

Spotkanie pt. „Rozłożyć klimat na czynniki pierwsze”, odbędzie się 15 marca br. (środa), o godz. 18.00.

 
Coraz częściej docierają do nas informacje na temat ekstremalnych zjawisk pogodowych w różnych częściach świata, które przybierają stan sytuacji kryzysowej. Są one spowodowane zmianami klimatycznymi, które są uważane za jedno z największych zagrożeń środowiskowych, społecznych i ekonomicznych. Związane są one głównie z emisją gazów cieplarnianych, przede wszystkim dwutlenku węgla. W czasie spotkania dr T. Rożek poruszy kwestie związane nie tylko ze skutkami zmian klimatu. Powie również co każdy z nas może i powinien zrobić, aby te zmiany spowolnić.
 
Link do spotkania:

WYJAZD NARCIARSKI DO WAŃKOWEJ

Wyjazd narciarski do Wańkowej

09.03.2023 (czwartek)

Zbiórka przed wyjazdem: parking PODPROMIE
Godzina zbiórki: 6:30
Data: czwartek (09.03.2023)
 
Wszystkie osoby wyjeżdżające muszą posiadać własny KASK oraz sprawny sprzęt za którego sprawdzenie i przygotowanie do jazdy są odpowiedzialni we własnym zakresie.
Pamiętajcie o zabraniu ze sobą potrzebnych rzeczy/sprzętu oraz dobrego humoru.”

V Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Sztuce

Szkic konkursowy Emilii Miłek
Szkic konkursowy Zuzanny Dec

W V Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Sztuce. Średniowiecze, który odbył się 7 marca 2023 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie pierwsze miejsce zdobyła drużyna w składzie: Kamila Bury, Marta Gurbała, Julia Leniar, Emilia Miłek (kl. 4b, opiekun mgr Marcin Świętoń), drugie miejsce drużyna w składzie Zuzanna Dec, Martyna Markiewicz, Julia Staroń, Mikołaj Pączek (kl. IIa, opiekun mgr Wojciech Pietryka), wyróżnienie zdobyła drużyna w składzie: Karolina Kochman, Dominika Pałach, Magdalena Mierzwa, Aleksandra Wilk (kl. 2d, opiekun mgr Marcin Świętoń). W zawodach uczestniczyła też drużyna w składzie: Dominika Zima, Aleksandra Ogórek, Kinga Plechawska, Martyna Bieniek (kl. Ie, opiekun dr Tadeusz Ochenduszko).

Projekt „Emigracja – wybór czy konieczność”

Przypominamy o kolejnym dniu rekrutacji do projektu „Emigracja – wybór czy konieczność”. Tym razem na rozmowę kwalifikacyjną zapraszamy od godz. 16.00 w najbliższy wtorek 7 marca.

Jesteśmy w Finale!!! Dziewczyny laureatkami!!!

W dniu 03.03.2023 w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbył się okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. 
W naszym województwie w eliminacjach szkolnych wzięło udział 133 drużyny. Uczennice naszego liceum: Gabriela Zaborowska oraz Zuzanna Mleczko (klasa 3b) zajęły pierwsze miejsce w etapie okręgowym i tym samym są jedynym zespołem reprezentującym nasze województwo w etapie centralnym, który odbędzie 21.04.2023r. w Olsztynie. 
Trzymamy kciuki i życzymy sukcesu w walce o podium. 

Projekt „Emigracja – wybór czy konieczność”

Przypominamy o kolejnym dniu rekrutacji do projektu „Emigracja – wybór czy konieczność”. Tym razem zapraszamy przede wszystkim uczniów klas drugich. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w bibliotece szkolnej od godz. 8.00 w najbliższy poniedziałek 6 marca.

Serdecznie zapraszamy.

Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Pływaniu

W półfinale wojewódzkiej Licealiady w pływaniu nasze licealistki spisały się doskonale. Pierwsze miejsce na dystansie 50 m style klasycznym zdobyła Julia Pokrzywa z klasy Ie Na dystansie 50 m stylem dowolnym drugie miejsce zdobyła Maja Wacław  z klasy Ia i szóste miejsce Kornelia Woźniak z klasy Ie.

Nasza sztafeta dziewcząt zdobyła V miejsce w składzie: Julia Pokrzywa 1e, Julia Kocik IVe, Gabriela Statek If, Kornelia Woźniak Ie, Milena Przywara Id i na ostatniej zmianie płynąca Maja Wacław Ia. Wszystkie dziewczyny oraz sztafeta awansowały do finału podkarpackiego.

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy wspaniałych wyników. 

Były łyżwy? Były! To teraz czas na narty i snowboard!!! 

Nauczyciele WF, kochający aktywność fizyczną i zimowe klimaty, organizują jednodniowy wyjazd narciarsko – snowboardowy na stok do Wańkowej. W planie całodzienna jazda na nartach lub snowboardzie. Planowana data wyjazdu to 09.03.2023 (czwartek) a wstępny koszt to około 130 zł (cena obejmuje karnet 6 godzinny, cena zależy od ilości chętnych). Liczba miejsc ograniczona. 

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego F. Dulla oraz I. Palczak do 06.03.2023 r.  

Zgłoszeń proszę dokonywać wraz z wpłatą 130 zł. 

Zapraszamy wszystkich fanów narciarstwa i snowboardu.,

Projekt „Emigracja – wybór czy konieczność”

Celem głównym projektu „Emigracja – wybór czy konieczność” będzie poznanie przyczyn i uwarunkowań emigracji Polaków i Greków szczególnie po 1945 r. Uczestnictwo w projekcie pozwoli na rozwijanie kompetencji językowych, interpersonalnych, międzykulturowych i cyfrowych. Projekt jest w całości finansowany przez szkołę z pozyskanych środków.
Liczba uczestników: 20 osób + 4 opiekunów
Czas trwania projektu: 1 marca 2023 r. – 30 czerwca 2023 r.
Termin wyjazdu do Grecji (miejscowość Leptokaria): 1 – 14 maja 2023 r.
Wszystkie osoby chętne zapraszamy na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się w bibliotece szkolnej w piątek 3 marca wg następującego harmonogramu:
klasy pierwsze: 9:00 – 11:00        klasy trzecie: 11:00 – 13:00      klasy drugie: 13:00 – 15:00
Osoby chętne zobowiązane są do zapoznania się z Regulaminem mobilności oraz wydrukowania, uzupełnienia i dostarczenia do sekretariatu szkoły Karty zgłoszenia i Karty samooceny (do 3 marca).
Bliższe informacje i dokumenty udostępnione są na stronie projektu: #pierwszepodOLIMPEM
Opiekunami projektu „Emigracja – wybór czy konieczność” są prof. K. Długopolska-Gmitrzuk, prof. A. Mynart, prof. F. Dulla i prof. M. Świętoń.
Serdecznie zapraszamy!

Pokochasz naszą szkołę: rzetelność, doświadczenie, skuteczność

Back to top