– Archiwum aktualności

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych odbędzie się 29 kwietnia 2022 r.  
8.15 – Msza w kościele Św. Krzyża
9.15  – Uroczystość na dziedzińcu szkoły
10.30 – Spotkanie w klasach z wychowawcami

Zapraszamy na koncert!

Szanowni Państwo w imieniu wyjątkowej, wrażliwej na krzywdę innych ludzi, młodzieży Naszej Szkoły serdecznie zapraszam na koncert charytatywny na rzecz dzieci z Ukrainy – SZAFIROWE POLA.
Koncert odbędzie się 28 kwietnia 2022 roku, o godzinie 18:00, w sali nr 39.
Jolanta Radwan

Goście z portugalskiej szkoły 

W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2022 r. grupa dwanaściorga uczniów i czterech nauczycieli z portugalskiej szkoły w Barcelos – Agrupamento de Escolas Vale do Tamel – odwiedziło I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie.  

W przeciągu kilku dni udało się gościom z Portugalii zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce, Rzeszowskie Podziemia, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz Zamek w Łańcucie. Ponadto, oprócz tradycyjnych polskich potraw, takich jak pierogi, mieli okazję spróbować prawdziwych proziaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowej podczas wizyty w Domu Tradycji Ludowej w Trzcianie, koło Rzeszowa.  

Ostatni dzień portugalscy uczniowie i nauczyciele spędzili w Krakowie, który pokryty był białym puchem. Okazało się śnieg był dla nich wielkim zaskoczeniem. Bardzo zadowoleni z pobytu wylecieli w podróż do Porto, a później udali się do swoich domów. Zawarte w Polsce przyjaźnie oraz wspomnienia z kilkudniowego pobytu pozostaną na długi czas.  

Rajd pieszy Beskid Wyspowy

Szkolne Koło PTTK zaprasza w dniu 25. 05. 2022 r. na wyprawę w Beskid Wyspowy na Modyń zwaną Górą Zakochanych.

Startujemy z parkingu na Podpromiu o godz. 7.00, następnie przejazd do miejscowości Młyńczyska, a stamtąd przejście ok. 5 godz. (więcej z górki niż pod górę) do Łącka. Po drodze czekają na nas wspaniałe widoki z wieży widokowej na górze Modyń.

Powrót do Rzeszowa ok. godz. 19.00. Wpisowe 60 zł. do 20.05. Informacje i wpłaty u prof. M. Świętonia, K. Szpary i W. Wałacha.

Zapraszamy nie tylko zakochanych!

Turniej par mieszanych

 Tegoroczne Oscary, Grammy, czy Mistrzostwa Świata w piłce nożnej… To nic w porównaniu z wydarzeniem, jakie miało miejsce w 1 LO.
Nie pierwszy, lecz ostatni turniej par mieszanych w siatkówkę odbył się w kilka marcowych oraz kwietniowych popołudni. Organizatorem był lubiany i podziwiany w szkolnym środowisku siatkarskim profesor Dulla. Chęć wzięcia udziału w tym jakże wspaniałym wydarzeniu wyraziło 8 par wybitnych uczniów z naszej szkoły. Zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze, a zdrowej sportowej rywalizacji oraz emocji zdecydowanie nie brakowało.
Po zaciętej finałowej walce i tie-breaku, pierwsze miejsce zajęła Hania Kapusta oraz Lucjan Bator, na drugim wylądowała Ania Baran z Nikodemem Wanatem, a trzecim – Dominika Pałach z Kubą Sośnickim. Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali wspaniałe nagrody w postaci kart podarunkowych do sieci sklepów Empik oraz biletów do kina Zorza. Oprócz tego, nie zabrakło dyplomów oraz czekolad dla pozostałych uczestników.
Wszystkim serdecznie gratulujemy wytrwałości i zawziętości. Liczymy, że podobnych sportowych happeningów, w nowej sali gimnastycznej będzie w naszej szkole jak najwięcej!
 

Plan zajęć od 9 maja 2022r

Życzenia

Seminarium ”Wybrane problemy chemii”

W dniach 7 i 8 kwietnia uczniowie klas 3es i 3fs mieli okazję uczestniczyć w seminarium chemicznym zorganizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej i I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. W wydarzeniu tym prócz naszych uczniów wzięło udział niemalże 1000 licealistów z terenu całego Podkarpacia. W tegorocznej, już XXVIII edycji, uczestnicy seminarium mieli okazję nie tylko wysłuchać interesujących wykładów (tajemnice tatuaży i lakierów hybrydowych, metody projektowania leków na koronawirusa, metody pozyskiwania i magazynowania energii z odnawialnych źródeł), ale również obserwować pokazy spektakularnym doświadczeń chemicznych i wysłuchać koncertu doktoranta Bartłomieja Gibsona Filipa. Było to niewątpliwie wielkie wydarzenie dla wszystkich młodych ludzi zainteresowanych chemią. Oczywiście za rok kolejna edycja tego wydarzenia, na która już teraz serdecznie zapraszamy! 

Ewa Borowska-Brzoza 

Uwaga! Kandydaci do klasy dwujęzycznej!

ILO w Rzeszowie - widok z ul. 3 Maja

Dla zaineresowanych nauką w klasie dwujęzycznej w I Liceum w roku szkolnym 2022/2023  organizujemy spotkanie   informacyjne.  

Uczniów i rodziców zapraszamy 29 kwietnia, o godzinie 17:00 do sali 39. 

 

SEJMIK SZKOLNY

Dnia 11 marca 2022 roku, w piątek, w sali 39 odbył się Sejmik szkolny.  Na początku spotkania zostały omówione, wyniki ankiety pt. “Potrzeby uczniów”, która poruszała takie tematy jak: czas spędzony przez uczniów na naukę, przestrzeganie przez nauczycieli obowiązujących tygodniowych limitów ilości sprawdzianów w tygodniu, czy też znajomość przez uczniów Statutu szkoły. Wyniki te sprowokowały dyskusję, która pozwoliła na naświetlenie różnych problemów i znalezienie ich rozwiązań. Poruszony został również temat Ligii klas i samorząd każdej klasy, obecny na sejmiku, mógł zaopiniować ten pomysł i wyrazić swoje zdanie o tym jak projekt radzi sobie w praktyce. Większość klas opowiedziała się za projektem, a opinie były głównie pozytywne, zwrócono jednak uwagę na pewnie nieścisłości, co w przyszłości pozwoli zapewne poprawić wydajność tej inicjatywy. Podjęto również tematy czysto techniczne, na przykład, wody w łazience i wody w automacie. Uczniowie mieli także możliwość przedstawienia swoich pomysłów na zmiany jakie mogłyby zajść w Rzeszowie, które zostały przedstawione wiceprzewodniczącej szkoły i przedstawicielce szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta Rzeszowa. Na ten rok szkolny zaplanowane zostało jeszcze jedno zebranie sejmiku, ponieważ podczas tych dwóch i pół godziny nie udało się omówić wszystkich tematów, które zostały poruszone.
Back to top