– Archiwum aktualności

Wyjątkowe urodziny

Olha Novikova cztery dni po wybuchu wojny w Ukrainie obchodziła 18. urodziny. Była wtedy w kijowskim szpitalu na oddziale neurochirurgii ze zdiagnozowanym rakiem mózgu. Olha pochodzi z małej miejscowości pod Kijowem. Gdy miała trzy lata, zmarła jej mama. Od tego czasu wychowuje ją babcia. 3 marca Olha i jej babcia przekroczyły granicę Polski. Wyniki badań były złe, dziewczyna trafiła pod opiekę hospicjum w Rzeszowie.

Spotkałam Olhę po raz pierwszy w szpitalu w dniu jej przyjazdu. Od razu poczułam z nią ogromną więź. Gdy dowiedziałam się o jej przeszłości i o tym, że z powodu wojny nie mogła świętować swoich urodzin postanowiłam zadziałać. Wpadłam na idealny pomysł, aby zgromadzić ludzi z całego świata, by przesłali filmik do mnie z urodzinowymi życzeniami „Happy birthday Olha”. Byłam pod ogromnym wrażeniem liczby osób chętnych do pomocy. W ciągu tygodnia udało mi się zebrać około 100 osób, w tym z mojej szkoły 1LO w Rzeszowie. Tutaj bardzo chciałam podziękować Pani Profesor Bernadecie Mazur i Pani Profesor Agnieszce Mynart wraz z grupą francuską oraz Pani Profesor Adriannie Wanic z klasą 1d i 1b za pomoc. 28 marca o godzinie 18, zorganizowane zostały urodziny przed hospicjum. To właśnie tam przekazane zostały filmiki dla Olhi. Więcej informacji oraz relację z wydarzenia można znaleźć pod linkiem.

Viktoria Koryl, uczennica klasy 3ds

Uwaga maturzyści!

UWAGA !!!

UCZNIOWIE KLAS III „G”

PROSZENI SĄ O ZWROT KSIĄŻEK

DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

DO 21 KWIETNIA 2022r.

Konkurs o indeks

Maturzyści! Zawalczcie o swoją studencką przyszłość! Weźcie udział w II edycji Konkursu o Złote Indeksy Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie i wygrajcie indeks na wymarzone studia!
Co zrobić, żeby wygrać?
Wystarczy napisać esej na temat „Media społecznościowe – szanse i wyzwania” i wysłać pracę najpóźniej 30 kwietnia 2022 roku.
Jakie kierunki możesz studiować? Sprawdź na stronie Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie  https://vizja.pl Szczegółowe informacje o konkursie znajdziesz na stronie https://indeks.vizja.pl/

Ogólnopolskie Igrzyska Optyczne

Ogólnopolskie Igrzyska Optyczne

Miło nam poinformować, że trzech uczniów naszej szkoły Olga Róg, Wiktoria Sadowska i Julian Michalski wzięło udział w II etapie Ogólnopolskich Igrzysk Optycznych w Opolu. Do ścisłego finału zakwalifikowała się Wiktoria Sadowska i wygrała Złoty Indeks Uniwersytetu Opolskiego oraz udział w dwudniowej Akademii Hayne w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy!

Sukces w XX Olimpiadzie Znajomości Afryki

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Rozalia Grechuta z kl. 2b i Paulina Przybysz z kl. 3dg zakwalifikowały się do etapu centralnego XX edycji Olimpiady Znajomości Afryki uzyskując tytuł finalisty Olimpiady.

Uczennice zajęły odpowiednio 2. i 4. miejsce w Polsce na prawie 1500 uczestników etapu wojewódzkiego. Etap centralny odbędzie się 7 kwietnia 2022 r.

Opiekunem finalistek jest prof. Marcin Świętoń.
Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Solidarni z Ukrainą

Bardzo gorąco dziękuję klasom II a, I a, I b oraz I e za wspólną akcję pomocy rzeczowej dla najsłabszych, najbardziej dotkniętych wojenną tragedią.  
Dziękuję zatem II a, która już na początku marca br. przygotowywała kanapki, batoniki i zdrowe napoje dla najmłodszych uchodźców. Otrzymali je zaraz po przekroczeniu polskiej granicy. Choć to z pozoru niewiele, ma przecież obecnie ogromne znaczenie. 
Dziękuję również klasom pierwszym;  I a, I b oraz I e. Wspólnie, dla ratowania ukraińskich zwierząt, kupiliśmy klatkę kennelową i kilka kontenerów oraz dobrej jakości mokrą i suchą karmę. Część dostarczyliśmy potrzebującym do punktu pomocy na Dworcu Rzeszowskim, większość pojechała specjalnym transportem do Lwowa i dalej, do schronisk dla zwierząt. Transport zorganizowała pani Kinga Klaczkowska – Noworol, inicjatorka podobnej akcji w ZSO nr 4. w Rzeszowie. Bardzo jej za współpracę dziękuję. 
Wiem, że w obie akcje angażowali się nie tylko uczniowie, ale także ich bliscy. Uczestniczyli w niej również się nasi znajomi i wszyscy, których prosiliśmy o pomoc.
Serdecznie za to dziękujemy <3 Wszyscy macie wielkie serca! 
W jedności siła, razem możemy więcej! 
Beata Ostasz 

Zaproszenie

W zespole SPZ WJM Gmina Krasne grają uczennice I LO w Rzeszowie:
Noworól  A. 3fs, Wilk A. 3as, Kawa M. 1d, Syzdek I. 3cs, Gorzelnik N. 3bs.
Wszystkich kibiców i sympatyków koszykówki zapraszam.
Wstęp wolny.
Dojazd autobusem z dworca PKS lub z Bardowskiego linia 206 MKS.
Back to top