– Archiwum aktualności

Ku zimowej przygodzie – szkolny wyjazd narciarsko-snowboardowy do Rytra

rytro2

Uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: Iwony Palczak i Filipa Dulli, przebywali na obozie sportowym w Rytrze. Pierwszy tydzień ferii zimowych spędzili na nartach i desce snowboardowej. Wyjazd, poza możliwością zdobycia nowych umiejętności w zakresie wspomnianych sportów zimowych, okazał się być świetną formą odpoczynku od codziennych zajęć szkolnych.

Tygodniowy pobyt w Rytrze zapewne na długo pozostanie w pamięci uczniów, którzy brali w nim udział: Co prawda, ferie zimowe już dawno minęły (niestety!), ale jako uczestnicy wyjazdu do Rytra, chcieliśmy się z Wami podzielić naszymi wrażeniami.
Grupa wyśmienitych narciarek i narciarzy, początkujący snowboardzista oraz prof. Palczak i prof. Dulla obrali kierunek ku zimowej przygodzie. Pierwszym przystankiem tego wyjazdu była stacja narciarska CzorsztynSKI, gdzie przywitały nas wyśmienite warunki pogodowe, śniegowe i lekki mróz. Po czterech godzinach na stoku, udaliśmy się wraz z naszym doskonałym kierowcą, Panem Staszkiem, do Willi SportSZOK, gdzie znajdowała się baza wypadowa na dalszą część wyjazdu.
Przez kolejne trzy dni, pod okiem opiekunów, doskonaliliśmy umiejętności na stokach ośrodka narciarskiego Wierchomla, gdzie przez cały czas pogoda była iście alpejska, a warunki śniegowe – doskonałe. Niektórzy twierdzili nawet, że “był kozak warun”.
Oprócz przygód narciarsko-snowboardowych, wieczorami próbowaliśmy naszych sił w grze SCRABBLE. Nieskromnie zaznaczyć można, że wykazywaliśmy się przy tym ogromną kreatywnością. Podczas układania literek na planszy, szczególną pomysłowością wykazywali się zwłaszcza Panowie z 2C!
Jako uczestnicy wyjazdu bardzo się zintegrowaliśmy podczas codziennej jazdy na nartach, ogniska na stoku i wieczornych sesji gry w SCRABBLE. Zdobyliśmy nowe znajomości, które nadal utrzymujemy i już planujemy kolejny wspólny zimowy wyjazd!
Ze względu na niezapomniane wspomnienia, zdecydowanie warto było pojechać do Rytra.

Łukasiewicz znany i nieznany

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu – wybitnym chemiku, farmaceucie, społeczniku, patriocie, twórcy przemysłu naftowego, wychowanku naszej szkoły.
Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców Rzeszowa i okolic. Będzie miał formę testu jednokrotnego wyboru na platformie Kahoot! i odbędzie się 3 maja.
Dla zwycięzców konkursu przewidziane są cenne nagrody rzeczowe.
Polecana literatura:
• Jerzy Sikora „Ignacy Łukasiewicz” Katowice 1978,
• Włodzimierz Bonusiak „Szejk z Galicji: Ignacy Łukasiewicz 1822-1882” Rzeszów 2019
• P. Franaszek, P. Grata, A. Kozicka-Kołaczkowska, M. Ruszel, G. Zamoyski „Ignacy Łukasiewicz: Prometeusz na ludzką miarę” Warszawa 2021

Już wkrótce Seminarium „Wybrane problemy chemii” !

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 7-8 kwietnia 2022 r.  odbędzie się XXVIII Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” dla uczniów szkół średnich (liceów i techników), zainteresowanych chemią i realizujących program z tego przedmiotu w rozszerzonym zakresie, organizowane przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej i  I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. 

W ramach seminarium zaplanowano interesujące wykłady, spektakularne pokazy doświadczeń chemicznych, koncert doktoranta Wydziału Chemicznego, stoiska kół naukowych oraz możliwość zwiedzania Wydziału Chemicznego. 

Szczegółowe informacje dotyczące seminarium znajdują się w załącznikach. 

Deklaracja przeciw wojnie

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie wyraża pełne poparcie dla obywateli Ukrainy broniących integracji terytorialnej własnego państwa. 
I Liceum stanowczo potępia napaść na Naszego Sąsiada i używanie wobec Niego przemocy. Rosja brutalną agresją na Ukrainę złamała wszelkie obowiązujące prawa, umowy międzynarodowe i standardy obowiązujące w cywilizowanym świecie.  
Wyrażamy pełną solidarność z całym narodem ukraińskim i poparcie dla Ukrainy jako suwerennego państwa. Deklarujemy również włączenie się we wszelką możliwą pomoc w tych ciężkich chwilach. 

W imieniu Społeczności I Liceum  

Dyrektor Piotr Wanat 

Przewodnicząca SU Joanna Żebracka 

Spiritus Scholae – Walentynki 2022

Zapraszamy do lektury!

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Umiejętność właściwego zachowania się w trakcie korzystania z zasobów Internetu jest w obecnych czasach bardzo ważne. Codziennością stała się lawina wiadomości SPAM, sms’ów z niebezpiecznymi linkami, rozmów telefonicznych prowadzących do wyłudzenia danych osobowych i kradzieży etc.. Wiele jest osób, które poprzez portale społecznościowe, licząc na swoją anonimowość bezmyślnie, a czasem specjalnie, atakuje inne osoby falą hate’u. Po drugiej stronie są osoby atakowane, którym niejednokrotnie załamuje się świat.

Bądźmy świadomymi, ostrożnymi użytkownikami Internetu.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami na stronach internetowych.

https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne.html

Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna jest czynna w trakcie nauki zdalnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-13:00. 

Spotkanie z rodzicami

Informujemy, że spotkania wychowawców z rodzicami odbędą się online  (MS Teams) – 20 stycznia 2022 r., godz. 17.30.

Jak realizować swoje cele – dr T. Hermaniuk

Pan dr Tomasz Hermaniuk – adiunkt dydaktyczny na Uniwersytecie Rzeszowskim, założyciel i właściciel firmy Nextep, ceniony specjalista w dziedzinie szkoleniowo-konsultingowej – spotkał się 14.01.2022 r. z młodzieżą naszego Liceum i rozmawiał o tym „Jak realizować swoje cele”. Dziękujemy za kolejne świetne zajęcia! Spotkanie zorganizowała p. pedagog Dorota Rakocy. 

Back to top