– Europe’s Family Gathering

Projekt eTwinning

Grupa uczniów z klas drugich i trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie po raz kolejny bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning – „Europe’s Family Gathering”.

Podczas prac nad tym przedsięwzięciem chcemy przedstawić i zapoznać się z kulturą danego kraju. Skupiamy się na różnego rodzaju tradycjach rodzinnych, takich jak urodziny i wesela, jak również tych związanych ze świętami narodowymi i religijnymi. Spotkania najbliższych to elementy ich łączące we wszystkich kulturach.

Realizując różne zadania, przedstawimy nasze polskie tradycje innym uczestnikom projektu z takich krajów jak: Gruzja, Jordania, Rumunia i Turcja. W zamian, poznamy obchodzone przez nich święta i uroczystości. Pozwoli to zbliżyć tak odległe kraje i poznać ich historie i tradycje.

Dzięki współpracy w ramach projektu eTwinning i wymianie doświadczeń z rówieśnikami z innych krajów, nasi uczniowie mogą nie tylko doskonalić swoje umiejętności językowe, ale również stać się lepszymi, tolerancyjnymi i świadomymi obywatelami współczesnego świata.

Pokochasz naszą szkołę: rzetelność, doświadczenie, skuteczność

Back to top