– Goście z portugalskiej szkoły 

W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2022 r. grupa dwanaściorga uczniów i czterech nauczycieli z portugalskiej szkoły w Barcelos – Agrupamento de Escolas Vale do Tamel – odwiedziło I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie.  

W przeciągu kilku dni udało się gościom z Portugalii zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce, Rzeszowskie Podziemia, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz Zamek w Łańcucie. Ponadto, oprócz tradycyjnych polskich potraw, takich jak pierogi, mieli okazję spróbować prawdziwych proziaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowej podczas wizyty w Domu Tradycji Ludowej w Trzcianie, koło Rzeszowa.  

Ostatni dzień portugalscy uczniowie i nauczyciele spędzili w Krakowie, który pokryty był białym puchem. Okazało się śnieg był dla nich wielkim zaskoczeniem. Bardzo zadowoleni z pobytu wylecieli w podróż do Porto, a później udali się do swoich domów. Zawarte w Polsce przyjaźnie oraz wspomnienia z kilkudniowego pobytu pozostaną na długi czas.  

Pokochasz naszą szkołę: rzetelność, doświadczenie, skuteczność

Back to top