MOTTO TYGODNIA 
 Omne ignotum pro magnifico.
"Wszystko, co nieznane,
wydaje się wspaniałe."
 Publius Cornelius Tacitus

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Aktualnosci

Wyjazd na lodowisko w Dębicy

lodowisko

Miłośników łyżwiarstwa zapraszamy na wyjazd do Dębicy w dniu 7 lutego 2019r.(czwartek). Koszt transportu 15 zł, bilety 6 zł/2 godz., wypożyczenie łyżew 4 zł za godzinę. Planowany czas pobytu na lodowisku 2 godziny.

Zapisy u nauczycieli wf-u.

Debata oksfordzka: Dmowski - Piłsudski - podsumowanie

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 12 października o godzinie 11:45 w I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie w obecności licznie zgromadzonej publiczności odbyła się debata oksfordzka nad tezą “Roman Dmowski był ważniejszym polskim politykiem niż Józef Piłsudski”. W wyniku losowania tezy broniła propozycja w składzie Marcin Mazur kl.2a, Kaja Szymańska kl.1b, Aneta Tyszko 3b, Szymon Janicki 2a, zaś w opozycji do niej stanęli Szymon Szurlej kl.2b, Mateusz Ochab kl.2a, Tymon Kosiorowski kl.2a i Katarzyna Kiebała kl.1b. 

Czytaj więcej: Debata oksfordzka: Dmowski - Piłsudski - podsumowanie

Próba chóru

Próba chóru odbędzie się w poniedziałek 29.10 o godzinie 12. 35 w sali nr 40.
Serdecznie zapraszam,
K.Milcarek-Mróz

ZMIANA TERMINU wyjazdu na Jaworzynę Krynicką

jaworzyna

Zapraszamy na jednodniowy wyjazd narciarsko - snowboardowy na Jaworzynę Krynicką! Termin 8.02. 2019 - piątek. Koszt 50 zł + karnet. Wymagana zgoda rodzców.

Zpisy u nauczycieli wf-u, do 31 stycznia.

RODO

Pismo Dyrektora I Liceum, p. Piotra Wanata, do Rodziców i Uczniów w związku z wejściem w życie Rozporzadzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych.

RODO.pdf

Opłatek Matlański 2018

oplatek maltanski

W naszej szkole odbywa się zbiórka produktów na Opłatek Matlański. Z zakupionych przez klasy 1 LO rzeczy będą zorganizowane paczki świąteczne dla potrzebujących dzieci z rejonu.
Serdecznie dziękuję w imieniu organizatorów  za ogromne zaangażowanie większości klas i włączenie się  w tą  szlachetną akcję - jedną z wielu organizowanych w naszej szkole.
Jednocześnie informuję, że zakupione produkty można jeszcze przynosić do sali nr 13 do końca listopada.
I.Piatczyc

Mistrzostwa Rzeszowa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

mistrzostwa

Zapraszamy do udziału w mistrzostwach Rzeszowa Szkół Ponadgimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Zawody odbędą się 6 lutego 2019 (środa) na stoku w Strzyżowie. Zgłoszenia do 31 stycznia u nauczycieli wf-u.
Koszt 25zł + karnety we własnym zakresie.

Olimpiada Medialna

omLogoW roku szkolnym 2018/19 będzie miała miejsce kolejna, ósma już edycja Olimpiady Medialnej. Harmonogram i regulamin Olimpiady znajdują się na stronie http://olimpiada-medialna.edu.pl/

Zawody szkolne odbędą się 27 listopada 2018 roku o godz. 11.00 w sali informatycznej.

Małgorzata Byszuk

Te uczucia – konkurs

"Kiedy usiłujemy ukryć nasze najskrytsze uczucia, zdradzamy się całym sobą."
/Frank Herbert – Diuna/

19225059 2022579607962207 3558643991691831120 n

 

Pedagog szkolny zaprasza uczniów do udziału w XVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym INNE SPOJRZENIE – „Co nam w duszy gra – paleta uczuć i emocji”. Przed przygotowaniem prac konkursowych proszę zapoznać się z regulaminem. Prace wraz ze zgodą (druk w regulaminie) proszę składać u pani pedagog Doroty Rakocy w terminie do 30.01.2019 r.
Regulamin i szczegółowe informacje znajdują się na stronie: INNE SPOJRZENIE

Moja historia to Niepodległa - świętujemy 100 rocznicę Niepodległości Polski

moja niepodległaNie było jej a jest. Polska! Sto lat temu powróciliśmy na mapy Europy. Po 123 latach niewoli Polska staje się wreszcie krajem niepodległym! Jesteśmy! Gen wolności, patriotyzmu i odwagi nigdy w nas nie umarł.
Dzisiaj, po 100 latach od tamtej chwili, zadajemy sobie pytania jacy my dzisiaj jesteśmy i jakie są dla nas zadania?
My kontynuujemy dzieło niepodległości, dalej mamy takie same cele. Nie zmieniliśmy się, cały czas jesteśmy Narodem, który umiłował sobie wolność i niepodległość.
Dlatego historia, naszego kraju, narodu i nas samych zamyka się w słowie - Niepodległość.
Jako Samorząd Pierwszego Liceum w Rzeszowie stawiamy sobie za cel godne uczczenie tej niezwykłej rocznicy. Zaplanowaliśmy dwudniowe obchody (8-9 listopada), które mają przybliżyć Wam historię naszego kraju. Postaramy cofnąć się do tamtych listopadowych wydarzeń z 1918. Razem chcemy świętować naszą Niepodległość!
Przed nami m.in. Wielki Test o Niepodległości, akcja charytatywna "Pamiętamy i pomagamy!" - pomoc rodakom na Kresach, wykład prof. Grzegorza Ostasza, debata historyczna, wspólne śpiewy patriotyczne, akcja "ubiorem przenosimy się do 1918 roku" oraz wiele innych wydarzeń.
W wydarzeniu facebookowym "Moja historia to Niepodległa" będziemy przedstawiać Państwu szczegółowo  punkty z programu obchodów!
 
Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie organizowane przez Wojewodę Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Dowódcę 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz I LO w Rzeszowie odbędą się 11 listopada w Rzeszowie. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.30 Mszą Świętą w Kościele Farnym, następnie uczestnicy przejdą na Plac Farny przed Pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli. Po obchodach oficjalnych, w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbędzie się koncert „Polska Niepodległa” (11 listopada o godz. 14.30). Ponieważ nasza szkoła w tym roku włącza się w oficjalne obchody, nie będzie w I LO corocznej Biesiady Patriotycznej.
Zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych uroczystościach wszystkich uczniów szkoły i mieszkańców naszego województwa. Świętujmy wspólnie 100. rocznicę odzyskania Niepodległości.

Konkurs "Jestem OK! - Nie Biorę"

 
Zapraszam uczniów do udziału w XIII edycji konkursu na plakat pod nowym hasłem "Jestem OK! - Nie Biorę" dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta i powiatu rzeszowskiego. Proszę o złożenie prac do 23.01.2019 r. wraz ze zgodą.

Regulamin konkursu >>> TUTAJ <<<

Dorota Rakocy, pedagog szkolny

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.