office365info

Sukcesy uczniów

Marcin Jachym mistrzem Polski

marcin1

Fantastycznie spisali się lekkoatleci CWKS Resovii Rzeszów podczas halowych mistrzostw Polski juniorów w Toruniu zdobywając łącznie 5 medali (3 złote) i zajmując drugie miejsce w Polsce, na końcowej klasyfikacji medalowej. Wśród uhonorowanych złotymi medalami znalazł się uczeń naszej szkoły - Marcin Jachym, z klasy 3b. Marcin w konkursie skoku wzwyż zdominował konkurencję, poprawiając 4-krotnie swój rekord życiowy (203cm, 206cm, 208cm) oraz skacząc wszystkie wysokości w pierwszych próbach. Zakończył rywalizację zaliczając (jako jedyny z zawodników) wysokość 2.10m. W drugim podejściu został mistrzem Polski juniorów.

Gratulujemy!

marcin2

Sukces Patrycji Najdy

IMG 1604

Miło nam poinformować, że uczennica I Liceum  - Patrycja Najda stanęła na trzecim miejscu podium w kategorii kobiet na największych na świecie zawodach jazdy agresywnej na rolkach - Winterclash.

IMG 1606

Sukcesy naszych uczniów w Olimpiadach Historycznych

Do zawodów centralnych awansowali:

12

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej do etapu centralnego zakwalifikowały się: Lidia Tyrka (3a) i Katarzyna Kiebała (2b). Opiekunem uczennic jest prof. Tadeusz Ochenduszko.

123

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o III RP do etapu centralnego zakwalifikowała się Karolina Ożóg (3a). Opiekunem olimpijczyków jest prof. Wojciech Pietryka.

1234

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Historycznej do etapu centralnego zakwalifikowali się: Nikodem Terlecki (3b) i Tymon Kosiorowski (3a). Opiekunami olimpijczyków są prof. Tadeusz Ochenduszko i prof. Wojciech Pietryka.

Zarówno uczniom, jak i opiekunom serdecznie gratulujemy!

Sukces w ogólnopolskiej olimpiadzie „Olimpus” z chemii

logoMiło nam poinformować, że w sesji jesiennej ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej „Olimpus” z przedmiotu chemia cztery uczennice naszej szkoły uzyskały tytuł laureata w swojej kategorii wiekowej. Są to uczennice klas pierwszych:

1. Weronika Lorenowicz – 1cs

2. Nina Turowska – 1fs

3. Klaudia Lech – 1fg

4. Weronika Bogacka – 1 fg

Opiekunem uczennic jest prof. Ewa Borowska-Brzoza

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Do zawodów II stopnia Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowali się nastepujacy uczniowie naszej szkoły: Lidia Tyrka kl. IIIa  (op. D. Rybka-Preneta), Anna Bąk kl. IIIb (op. K. Mikluszka), Katarzyna Kiebała, Kaja Szymańska kl. IIb, Patrycja Wójcik, Gabriela Świątkowska kl. Ibg (op. M. Byszuk), Karolina Bloniarz, Szymon Urbanek kl. Iag (op. A. Jurczak).logo olijpSerdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!

Sukces w Olimpiadzie Języka Francuskiego

olimp francMiło nam poinformować, że Helena Wołowiec z klasy 3b zakwalifikowała się do etapu okręgowego XLIII Olimpiady Języka Francuskiego.

Opiekunką uczennicy jest p. Agnieszka Mynart.
Serdecznie gratulujemy!

KOSZYKARSKI "DWUTAKT" w I LO

zdjęcie

W dniach 5 i 6 grudnia 2019r. odbyły się finały miejskie "Licealiady" w koszykówce dziewcząt i chłopców. Z przyjemnością informujemy, że obie reprezentacje osiągnęły znaczące sukcesy. Drużyna dziewcząt wygrała swoją grupę. Walcząc o mistrzostwo Miasta Rzeszowa, pokonała zespół ze szkoły LO-JPII, a w decydującym spotkaniu, przegrała minimalnie z V LO zajmując II miejsce. Szkołę reprezentowały: E. Konieczny 1as, A. Wilk 1as, I. Syzdek 1as, A. Noworól 1fs, A. Nawrot 1bg, J. Małek 1es, O. Lipiński 2f i G. Kuśnierz 2c.
Opiekunem zespołu jest B. Pliś.

Czytaj więcej: KOSZYKARSKI "DWUTAKT" w I LO

III etap Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej

RzymMiło mi poinformować, że do III etapu Konkursu o Wiedzy Antycznej zakwalifikowała się drużyna z klasy 2b w składzie: Katarzyna Kiebała, Aleksandra Lęcznar, Kaja Szymańska. III etap konkursu odbędzie się na Uniwersytecie Rzeszowskim 3 marca 2020 o godz. 9.

Serdecznie gratulujemy drużynie!!!

Opiekunem jest prof. Katarzyna Milcarek-Mróz

Olimpiada Filozoficzna

olimp. filozofia

Z radością informujemy, że Aurelia Wołoszyn uczennica klasy I cs oraz Zuzanna Bieleń uczennica klasy III a, zakwalifikowały się do etapu okręgowego XXXII Olimpiady Filozoficznej. Zawody odbędą się 8 lutego.

Opiekunem uczennic jest prof. Michał Żarski.

Sukcesy w zawodach Licealiady w Pływaniu

3

10.12.2019 w Kolbuszowej odbyły się półfinały Wojewódzkie Licealiady w Pływaniu. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: K. Tomala kl. 3e, A. Baran kl. 3e, K. Wilk 1ag, K. Kapusta kl. 1ag, N. Rozner kl. 1cg, J. Kocik kl. 1es, M. Gazda kl. 1dg. Zajęły III miejsce w sztafecie 6x50 m. 4

Drużyna chłopców w składzie: T. Dominiczak kl. 3c, M. Kozikowski kl. 3c, K. Wcisło kl. 2c, B. Rułka kl. 2b, M. Bojda kl. 2b, S. Babiarz 1kl. dg, M. Lubera kl. 1cs, zajęła miejsce VI w pływaniu sztafetowym 6x50.
Indywidualnie Karolina Kapsta z klasy 1ag zajęła I miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym i awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie siie w lutym 2020 roku. Również indywidualnie, II miejsce zajął Kacper Wcisło z klacy 2c na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.