360lecie 20180318coollogo com 105671451

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Zaloguj się

Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?  

Archiwum wiadomości

Po Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych (zdjęcia)

kowalskaDecyzją Jury w składzie: Monika Szela – przewodnicząca Jury, Adam Głaczyński,  Aleksandra Drzazga, Łukasz Błąd, Donald Trinder przyznano następujące nagrody:
I NAGRODĘ zdobyła grupa MAGIA z Liceum Ogólnokształcacego w Dynowie za spektakl „Totenfeier”. Opiekunowie: Ewa Hadam, Marek Pyś
II NAGRODĘ zdobyła grupa HUNDRED MONKEYS z I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie za spektakl „You Hitler”. Opiekunowie: Magdalena Janicka - Rzeszutek, Jadwiga Domka.
III NAGRODĘ zdobyła grupa HALO THEATRE COMPANY z Akademickiego Ogólnokształcącego w Rzeszowie za spektakl „A little box of oblivion”. Opiekunowie: Beata Szwajka, Marta Wójcik – Czerwińska oraz Tomasz Kuliberda
Wyróżnienie otrzymała grupa TEATR VACUUM za spektakl „Little Prince” z II Liceum Ogólnokształcące w Krośnie. Opiekunowie: Anna Przybyłowicz, Monika Adamiec
Główną nagrodę za grę aktorską otrzymała Karolina Kowalska (I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie)
Główną nagrodę za umiejętności językowe otrzymała Ewelina Pawlik (I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu)
Wyróżnienia za grę aktorską:
1) Patrycja Kawecka (Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
2) Dominik Hajder ( I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie)
3) Magdalena Mazurek ( Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku)

Zobacz zdjęcia -  GALERIA


XVIII edycja Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych rozpoczęła się w niedzielę 9 kwietnia 2017r. W samo południe zaprosiliśmy uczestników Festiwalu w gościnne progi I LO, gdzie czekali na nich pełni energii i pomysłów artyści z krakowskiej grupy AD HOC, jednej z bardziej znanych grup teatru improwizowanego w Polsce. Przygotowali oni dla młodych artystów-amatorów serię warsztatów, które nie tylko zintegrowały młodzież ale też postawiły przed nimi liczne wyzwania pobudzające wyobraźnię i kreatywność. Praca z aktorami dodała uczestnikom warsztatów pewności siebie podczas wystąpień publicznych. Efekty ich pracy mogliśmy zobaczyć już tego samego dnia wieczorem. W Wojewódzkim Domu Kultury odbył się spektakl, w którym uczestnicy Festiwalu, pod czujnym okiem aktorów z grupy AD HOC, stawiali pierwsze kroki w sztuce improwizacji. Co ważne, świetnie bawili się nie tylko artyści ale też publiczność.
Pierwszy dzień Festiwalu był pracowity i inspirujący również dla nauczycieli – opiekunów grup teatralnych. Wzięli oni udział w warsztatach dotyczących pracy z młodzieżą, pobudzania jej wyobraźni i ekspresji. Zajęcia te prowadziła Aleksandra Drzazga – nauczycielka języka francuskiego i ekspertka w pracy teatralnej z młodzieżą i dziećmi.
Wszyscy uczestnicy warsztatów zgodnie twierdzili, że warto było spędzić niedzielne popołudnie w ten nietypowy sposób i spotkać tak wiele interesujących i inspirujących osób.
Drugi dzień spektaklu dostarczył jeszcze więcej wrażeń i emocji. Z samego rana rozpoczął się przegląd 9 sztuk teatralnych w wykonaniu młodzieży z podkarpackich szkół. W tym roku dzięki pomocy aktorów, którzy pomagali nauczycielom w pracy nad inscenizacjami, poziom prezentowanych przedstawień był bardzo wysoki i wszystkie miejsca na widowni zajęte.
XVIII Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych pokazał, że w szkołach na Podkarpaciu jest wiele bardzo zdolnych młodych osób i nauczycieli, którzy chcą z nimi pracować dlatego mam nadzieję, że Festiwal na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych w Rzeszowie.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.