11listopada2coollogo com 105671451

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Turniej Jednego Wiersza

bies2Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwyciężczynią Turnieju Jednego Wiersza, który odbył się w ramach tegorocznej Ogólnopolskiej Biesiady Poetyckiej, została Julia Michoń, uczennica naszego Liceum.

Drugie miejsce zajęła Barbara Ciałowicz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana Sobieskiego w Krakowie za wiersz pt. O poetach, miejsce trzecie – Julia Ristowska, również z I LO za utwór Zwłoki artysty. Wyróżnienia zdobyli: Szymon Płuska z III Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu za wiersz Usiądź, zapal cygaro i witaj w Maszynie! oraz uczniowie naszej szkoły: Kornelia Sowa za wiersz W domowej niewoliTomasz Woźniak za utwór chodź przeczesz mi włosy.

 

 

bies1Poniżej zamieszczamy zwycięski tekst:

***

nie wpuszczę cię do siebie

strasznie u mnie zagracone

nie umiem nic poukładać

dlatego wolę żebyś to ty mnie zaprosił

do siebie

nie zrobię ci remontu 

ale obiecuję że nie zrobię też bałaganu

nawet mnie nie zauważysz

wejdę i schowam się w kącie 

aż zapomnisz i wtedy zniknę

nie zostawię śladu

może coś tylko ukradnę

jakąś drobnostkę

na pamiątkę po tobie

do mojego nieporządku


1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.