MOTTO TYGODNIA 
Sapientia ars vivendi putanda est.
"Mądrość należy uważać
za sztukę życia."

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Nasi uczniowie w Sejmie Dzieci i Młodzieży

sejm
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że I LO będzie miało swoich przedstawicieli w Sejmie Dzieci i Młodzieży! Szymon Szurlej oraz Nikodem Terlecki z klasy 1b zostali zakwalifikowani do udziału w XXIV sesji SDiM.
Temat tegorocznych obrad to: Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej. Praca naszych uczniów zdobyła 23 punkty, co dało miejsce premiowane uczestnictwem w obradach 1 czerwca. Nasi uczniowie w swojej pracy przedstawili życiorys i działalność polityczną działacza ludowego, posła na sejm ustawodawczy, Andrzeja Pluty - ucznia naszej szkoły. 
  
Szymonowi i Nikodemowi gratulujemy oraz życzymy powodzenia!
 
Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania artykułu oraz wejścia na stronę SDiM, gdzie publikowane są wszystkie prace.
O rezultatach pracy naszych uczniów można przeczytać w "Gazecie Strzyżowskiej’’, która opublikowała artykuł przygotowany przez uczniów o historii Galicji, jak i o samym pośle Andrzeju Plucie. Nasi uczniowie zostali również zaproszeni do Akademickiego Radia Centrum.
szymon
 
Sejm Dzieci i Młodzieży to wyjątkowy projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu. Jego celem od ponad 20 lat jest kształtowanie postaw obywatelskich oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a od kilku lat także aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Każdego roku, w ramach nowej edycji SDiM, ogłaszany jest konkurs dla uczniów, w którym nagrodą jest udział w posiedzeniu odbywającym się tradycyjnie 1 czerwca, czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka.
 
 

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.