SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

W dniach 28 i 29. 11.2019r. odbyły się pierwsze historyczne finały wojewódzkie w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców.

Rozgrywki finałowe chłopców rozegrano 29. 11. 2019r w Stalowej Woli. Uczestniczyło 19 zespołów. Wspaniały sukces odnotowali koszykarze, którzy w składzie: Oliwier Puzio kl.1cg, Michał Smoczeński kl.1cg, Krzysztof Bira 1ag i Barnaba Borówka 1dg zajęli III miejsce. Pokonaliśmy szkoły z Dębicy, Ustrzyk Dolnych, Łańcuta, Jarosławia a jedyną porażkę odnotowaliśmy w półfinale ze zwycięzcą całego turnieju - IX LO Rzeszów. Wszyscy obserwatorzy zgodnie stwierdzili, że mogliśmy oglądać wiele ciekawych spotkań, a szczególnie mecze półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, godnym finału wojewódzkiego.

Stoją od lewej: B. Barnaba 1dg, M. Smoczeński 1cg, K. Bira 1ag, O.Puzio 1cg.ch2

Dzień wcześniej tj. 28.11.2019r w Leżajsku rozegrano Finał Wojewódzki dziewcząt. Startowało 14 reprezentacji szkół.

Stoją od lewej: A. Wilk 1as, A. Noworól 1fs, I. Syzdek 1as, E. Konieczny 1as.

dz2

Dużym sukcesem zespołu, który wystąpił w składzie: Aleksandra Wilk kl.1as, Aleksandra Noworól kl.1fs, Emilia Konieczny kl.1as, Ilona Syzdek kl.1as było zajęcie V miejsca. Wygraliśmy zdecydowanie ze szkołami z Dębicy, Stalowej Woli i Przemyśla. W walce o strefę medalową minimalnie i pechowo przegraliśmy jednym punktem z III LO Rzeszów. Warto nadmienić, że nasz zespół był najmłodszą drużyną turnieju i obiecał, że w przyszłym roku walczyć będzie o ,,złoto".

Serdecznie gratulujemy sukcesów. Opiekunem i trenerem obu reprezentacji był Bogdan Pliś.