MOTTO TYGODNIA
"Proprium ingenii humani est odisse, quem laeseris."
"Właściwe naturze ludzkiej jest nienawidzić tego, kogo się obraziło."
Gaius Cornelius Tacitus

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

fanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie.

zbrodnia wolynska okW związku z 70 rocznicą zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Polakach, które miały miejsce na Wołyniu i w Galicji Wschodniej Instytut Pamięci Narodowej ogłosił konkurs na scenariusz lekcji lub zajęć tematycznych poświęconych tej problematyce. Konkurs był przeznaczony dla nauczycieli szkolnych i wykładowców akademickich oraz studentów zainteresowanych działaniami edukacyjnymi na polu najnowszej historii Polski.

Celem konkursu było przede wszystkim zainteresowanie nauczycieli historii tą tematyką. Mimo, iż od odzyskania przez Polskę niepodległości minęły już ponad dwie dekady, kwestia zbrodni ukraińskich na Polakach z lat 1943–1944 nie przykuwała odpowiedniej uwagi i nie była wystarczająco przedstawiana polskiej młodzieży.

Spośród zgłoszonych do konkursu scenariuszy komisja wybrała 22, których autorzy pojadą na  trzydniowy objazd historyczny po Wołyniu. Wśród nagrodzonych prac znalazł się scenariusz lekcji „Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie” profesor Katarzyny Milcarek – Mróz.

Gratulujemy !

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.