MOTTO TYGODNIA 
Legant prius et postea despiciant.
"Najpierw niech przeczytają,
a potem niech pogardzają."
Przysłowie łacińskie

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Harmonogram ostatecznego potwierdzania deklaracji

Wychowawcy i uczniowie klas maturalnych

Harmonogram ostatecznego potwierdzania deklaracji:

3a

czwartek 4.02

od 11.00

sala 21

3b

wtorek 2.02

od 13.00

sala 14

3c

czwartek 4.02

od 12.00

sala 14

3d

czwartek 4.02

od 13.00

sala 34

3e

wtorek 2.02

od 13.00

sala 4

3f

czwartek 4.02

od 11.00

sala 4

Jeżeli ktoś z uczniów z ważnego powodu nie może podpisać swojej deklaracji w wyznaczonym dla klasy terminie powinien skontaktować się ze mną, lub z wychowawcą najpóźniej 5 lutego

Alicja Król

Spotkanie z Panem Łukaszem Łagożnym, himalaistą

"Pozytywny wpływ sportu na ludzką psychikę jest bardzo duży. Poprawa nastroju, równowaga psychiczna czy większy komfort emocjonalny to tylko niektóre z wielu zalet. Uprawianie sportu i wysiłek fizyczny powodują powstawanie endorfin, czyli potocznie zwanego hormonu szczęścia. Ludzie, którzy go mają — są w lepszym nastroju, cieszą się z codziennych banalnych spraw i są uśmiechnięci. Uprawianie sportu to również doskonały sposób na odstresowanie się i wyładowanie negatywnych emocji. Sport zapobiega powstawaniu stanów lekowych, depresyjnych czy zaburzeń emocjonalnych jak np. nerwica. Warto zatem rozpocząć dzień nawet od krótkiej przebieżki lub zakończyć go wieczornym bieganiem. Oprócz bezpośredniego zwiększenia dobrego samopoczucia sport buduje w człowieku pewne mechanizmy. Pozwala być bardziej zdyscyplinowanym, rozwija funkcje poznawcze, a to z kolei przekłada się na lepsze przyswajanie wiedzy czy naukę nowych umiejętności."
Na podstawie Charaktery "Wpływ sportu na zdrowie psychiczne"

łukasz

Pan Łukasz Łagożny, jest alpinistą i himalaistą, pierwszym mieszkańcem Podkarpacia, który zdobył Koronę Ziemi:
Mount Everest w Azji (8848 m n.p.m.) Aconcagua w Ameryce Południowej (6961 m n.p.m.) Denali (McKinley) w Ameryce Północnej (6195 m n.p.m.) Kilimandżaro w Afryce (5895 m n.p.m.);
W Europie Elbrus (5642 m n.p.m.); Mont Blanc (4810 m n.p.m.);
W Australii: Góra Kościuszki (2230 m n.p.m.);
Australia i Oceania: Puncak Jaya (4884 m n.p.m.)
Masyw Vinsona na Antarktydzie (4892 m n.p.m.) - 27.12.2019 r.

Pan Łukasz był już naszym Gościem w 2019 r.: https://www.1lo.rzeszow.pl/

W spotkaniu 1.02.2021 r. uczestniczyć będą klasy: 1 a i 1 d.
Zapraszają organizatorzy
Pani Dorota Rakocy, pedagog
Pan Daniel Betleja

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

logo olimp ekologiczna

Przypominamy, że etap szkolny XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbędzie się 25 stycznia 2021 r. o godzinie 10:00 w aplikacji Teams. Informacje szczegółowe zostały wysłane klasom. Uczniowie, którzy byliby zainteresowani wzięciem udziału w olimpiadzie, a jeszcze nie zgłosili swojej chęci nauczycielowi biologii, mogą  to uczynić do 24. 01.2021 do godziny 20-stej, wysyłając informację na czat w aplikacji Teams do prof. Iwony Piatczyc. Jest to konieczne, aby dodać wszystkich chętnych uczniów do zespołu.

http://ekoolimpiada.pl/

Stypendium Akademeia High School

akadem

Zapraszamy osoby zmotywowane, pracowite, ciekawe oraz osiągające wybitne wyniki w nauce do ubiegania się o stypendium Akademeia High School.

Nabór online trwa do 28 lutego.

Więcej informacji TUTAJ

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Eureka'2021

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Eureka'2021

Konkurs fizyczny „Eureka” zostanie przeprowadzany w formie testu online poprzez platformę edukacyjną w dniu 3 marca 2021 r. (czas – 45 minut) w następujących kategoriach konkursowych:

          „Junior” – uczniowie I klas szkół ponadpodstawowych;

         „Żak” – uczniowie II i III klas szkół ponadpodstawowych;

Test będzie się składał z 30 pytań zamkniętych bez możliwości powrotu do wcześniejszego pytania (1 punkt za poprawną odpowiedź) rozwiązywanych metodą jednokrotnego i wielokrotnego wyboru oraz jednego pytania opisowego (0-8 punktów).Tematyka Konkursu nie wykracza poza program nauczania.Opłata konkursowa wynosi 10,00 zł od osoby.

Uwaga: Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszone są o kontakt na Teams lub poprzez DE z nauczycielką fizyki Agatą Błahut do dnia 20 stycznia 

 

Konkurs "Wychowankowie I Gimnazjum w Rzeszowie w walkach o niepodległą Polskę w latach 1914-1921"

logo2

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie historycznym „Wychowankowie I Gimnazjum w Rzeszowie w walkach o niepodległą Polskę w latach 1914 – 1921”. Jest on organizowany w ramach projektu „Rzeszów swoim bohaterom” sfinansowanym w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. Dla zwycięzców przewidziane są cenne nagrody rzeczowe. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z prof. M. Świętoniem.

Konkurs odbędzie się 21 grudnia na platformie 100  

Rodacy - Bohaterom - przyłącz się do akcji!

rodacySerdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji "Rodacy Bohaterom", która polega na zbieraniu produktów żywnościowych (łatwych w transporcie i z długim okresem przechowywania) dla kombatantów i weteranów wojennych na Kresach Wschodnich.

Lista artykułów, które znajdują się w paczce to: kawa, herbata, ryż,kasza, makaron, olej, konserwy mięsne, rybne, warzywa, owoce w puszce, kakao, słodycze, czekolada. Każdy może przynieść jeden lub kilka produktów. może uda się zrobić takie paczki klasowe.  W tym trudnym spróbujmy razem zrobić coś dobrego :-) zachęcamy. Produkty można składać w bibliotece szkolnej do 22 grudnia,  a od 23 grudnia do 7 stycznia 2021 roku w sekretariacie szkoły!!!

W czasie pandemii, szczególnie ważna jest pamięć o Tych, którzy dali nam wolność, którzy poza granicami pracują dla Polski, a ten trudny czas odcina nas od siebie. Zachęcamy do wykonania kartek z życzeniami, pozdrowieniami i słowami wsparcia.

Poprzez nasze życzenia, słowa od siebie, pozdrowienia włączamy się w przekaz pamięci.  Można tworzyć autorskie kartki z życzeniami nie tylko świątecznymi. Wszystko trafi do adresatów: Rodaków zza wschodniej granicy.

prof. Anna Miechowicz

prof. Katarzyna Milcarek-Mróz (Miedzyszkolne Koło Pomocy Kresom)

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.