MOTTO TYGODNIA 
Carpe diem quam minimum
credula postero.
"Chwytaj dzień, jak najmniej
ufając przyszłości."
Quintus Horatius Flaccus

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Wymiana z Hiszpanią

Osoby, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w wymianie ze szkołą w Madrycie zapraszamy na krótkie spotkanie w czwartek na dużej przerwie o godz. 10.35 w sali 44.
M. Grechuta i G. Gniewek.

Zajęcia j.hiszpańskiego w Krakowie

Dnia 22 października, grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach kulturoznawczych i językowych w Instytucie języka hiszpańskiego Cervantes w Krakowie.

G. Grechuta i J. Misiura

 

IMG 20181022 173529

Jeszcze trochę rowerów… korzystamy

roweryKorzystając z zaproszenia IV LO 10 października 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rowerowym zakończeniu sezonu w „Jesiennym rajdzie rowerowym”. Po przejechaniu wyjątkowo trudnej trasy do Sołonki (około 27 km), sami zorganizowaliśmy sobie ognisko i delektowaliśmy się piękną pogodą, przyrodą i smakiem pieczonej kiełbasy. Mniej wymagająca trasa powrotna sprawiła wszystkim dużo radości.
W Rajdzie udział wzięli:
Patrycja Najda, Gabriela Wojnarowska, Kinga Komora, Natalia Świerad, Julia Filipek, Zuzanna Szela uczennice klasy 2f oraz Maciej Czopik z 1e pod opieką p. prof. I Palczak.

 


Film i zdjęcia dzięki organizatorom rajdu prof. IV LO Marcinowi Sobczakowi.

Zobacz FILM I ZDJĘCIA

Wyjazd na lodowisko w Dębicy

lodowisko

Miłośników łyżwiarstwa zapraszamy na wyjazd do Dębicy w dniu 7 lutego 2019r.(czwartek). Koszt transportu 15 zł, bilety 6 zł/2 godz., wypożyczenie łyżew 4 zł za godzinę. Planowany czas pobytu na lodowisku 2 godziny.

Zapisy u nauczycieli wf-u.

Debata oksfordzka: Dmowski - Piłsudski - podsumowanie

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 12 października o godzinie 11:45 w I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie w obecności licznie zgromadzonej publiczności odbyła się debata oksfordzka nad tezą “Roman Dmowski był ważniejszym polskim politykiem niż Józef Piłsudski”. W wyniku losowania tezy broniła propozycja w składzie Marcin Mazur kl.2a, Kaja Szymańska kl.1b, Aneta Tyszko 3b, Szymon Janicki 2a, zaś w opozycji do niej stanęli Szymon Szurlej kl.2b, Mateusz Ochab kl.2a, Tymon Kosiorowski kl.2a i Katarzyna Kiebała kl.1b. 

Czytaj więcej: Debata oksfordzka: Dmowski - Piłsudski - podsumowanie

Próba chóru

Próba chóru odbędzie się w poniedziałek 29.10 o godzinie 12. 35 w sali nr 40.
Serdecznie zapraszam,
K.Milcarek-Mróz

ZMIANA TERMINU wyjazdu na Jaworzynę Krynicką

jaworzyna

Zapraszamy na jednodniowy wyjazd narciarsko - snowboardowy na Jaworzynę Krynicką! Termin 8.02. 2019 - piątek. Koszt 50 zł + karnet. Wymagana zgoda rodzców.

Zpisy u nauczycieli wf-u, do 31 stycznia.

RODO

Pismo Dyrektora I Liceum, p. Piotra Wanata, do Rodziców i Uczniów w związku z wejściem w życie Rozporzadzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych.

RODO.pdf

Opłatek Matlański 2018

oplatek maltanski

W naszej szkole odbywa się zbiórka produktów na Opłatek Matlański. Z zakupionych przez klasy 1 LO rzeczy będą zorganizowane paczki świąteczne dla potrzebujących dzieci z rejonu.
Serdecznie dziękuję w imieniu organizatorów  za ogromne zaangażowanie większości klas i włączenie się  w tą  szlachetną akcję - jedną z wielu organizowanych w naszej szkole.
Jednocześnie informuję, że zakupione produkty można jeszcze przynosić do sali nr 13 do końca listopada.
I.Piatczyc

Mistrzostwa Rzeszowa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

mistrzostwa

Zapraszamy do udziału w mistrzostwach Rzeszowa Szkół Ponadgimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Zawody odbędą się 6 lutego 2019 (środa) na stoku w Strzyżowie. Zgłoszenia do 31 stycznia u nauczycieli wf-u.
Koszt 25zł + karnety we własnym zakresie.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.