MOTTO TYGODNIA 
Carpe diem quam minimum
credula postero.
"Chwytaj dzień, jak najmniej
ufając przyszłości."
Quintus Horatius Flaccus

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Wymiana ze szkołą z Hamburga

Spotkanie organizacyjne dla uczniów, którzy zgłosili się do udziału w wymianie uczniowskiej ze szkołą z Niemiec we wrześniu tego roku, odbędzie się 29.05. (wtorek) na dużej przerwie w sali K2.
Serdecznie zapraszamy
Ilona Miś i Wacław Wałach

Wycieczka do Włoch

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

plaza 03

Wiadomość z ostatniej chwili! Zwolniły się dwa miejsca na wyjazd do Włoch/Rosapinety w terminie 12.06-17.06.2018. Wycieczka obejmuje zwiedzanie m.in.: Wiednia, Rosapinety, Rosaliny Mare, Padwy, Werony, Jeziora Garda, Półwyspu Sirmione, Rawenny i Wenecji. Chętnych proszę o zdeklarowanie się do 11.05.2018 roku, czyli do PIĄTKU. WAŻNE!!! Wynika to z konieczności spełnienia warunków podanych przez organizatora. Cena wyjazdu to 750 zł + 60 euro i 10 euro jako kaucja do zwrotu. Wpłaty należy dokonać ostatecznie do 18.05.2018 r. Bardzo proszę, by pozostali uczestnicy, którzy nie wpłacili jeszcze całej kwoty, również wywiązali się z tego obowiązku.

Zainteresowanych proszę o kontakt przez dziennik elektroniczny.

Opiekun grupy Jolanta Radwan

Relacja z pobytu grupy uczniów z Madrytu w Rzeszowie w ramach międzynarodowej wymiany

W dniach 14-21marca mieliśmy ogromną przyjemność gościć w ramach wymiany zorganizowanej przez naszą szkołę oraz szkołę IES Valdebernardo grupę Hiszpanów z Madrytu. Pobyt Hiszpanów rozpoczął się w Krakowie wspólną wizytą na Wawelu, a następnie zobaczyliśmy najpiękniejsze miejsca, z których słynie krakowski rynek.

Czytaj więcej: Relacja z pobytu grupy uczniów z Madrytu w Rzeszowie w ramach międzynarodowej wymiany 

Szkolne Zawody Pierwszej Pomocy

ZAKON

serce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.06 na terenie szkoły odbędą się ZAWODY PIERWSZEJ POMOCY o Puchar Dyrektora, w których będą uczestniczyć zgłoszone drużyny z poszczególnych klas. Zawody organizowane są we współpracy z Zakonem Maltańskim i Szkolną Grupą Ratowniczą ,,Respiratorek”.

Głównym sponsorem zawodów jest Rada Młodzieży Miasta Rzeszowa.

Pomysłodawcą i organizatorem – Gabriela Rzeszutek
Koordynatorem - Iwona Piatczyc

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii 2018

flaga 

Zapraszamy do udziału w corocznej edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbędzie się 29 maja 2018 r.(wtorek) o godz. 10.50 w sali nr 39.

 

Uczniowie zainteresowani konkursem proszeni są o zgłaszanie udziału do dnia 28 maja 2018 r. u pani prof. M. Wyganowskiej lub swoich nauczycieli języka angielskiego.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie!
Zwycięzcom gwarantujemy atrakcyjne nagrody!

Poligon przedsiębiorczości

logo pp 2018 01

W dniach 15-16 lutego 2018 roku uczniowie klasy IId Adrianna Dziopak, Barbara Hudzik, Michał Krawiec, Przemysław Kubicz oraz Jakub Surma wzięli udział w szóstej edycji Poligonu przedsiębiorczości organizowanego przez LXIV LO im St. Witkiewicza w Warszawie.
Celem tej inicjatywy jest szerzenie wiedzy ekonomicznej, promowanie postaw przedsiębiorczych oraz stworzenie platformy do spotkań i dyskusji dla młodych ludzi zainteresowanych tematyką gospodarczą.

Czytaj więcej: Poligon przedsiębiorczości

ZAGŁOSUJ DO 30.04.NA UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY – STYPENDIUM USKI POLSKA

Dwie uczennice naszej szkoły awansowały do finału 22. edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego USKI Polska. Kandydatów oceni teraz komisja wewnętrzna. Uczestniczki mogą zdobyć również dodatkowe punkty za wysokie miejsca w głosowaniu online. Głosować można do 30.04.2018 r.na stronie: 
http://uski-polska.edu.pl/index.php?page=ankieta
Uczennice naszej szkoły:
Wiktoria Tłuczek kl. 2 c
Wanesa Kaminska kl. 1 d
PROSIMY! ZAGŁOSUJ DO 30.04.2018 r.

Dmitry Glukhovsky w rzeszowskim Empiku

metro

Z okazji premiery pierwszej powieści realistycznej pt."Tekst" Dmitrij Glukhovsky, autor bestsellerów „Metro 2033/2034/2035”, „Futu.re” i „Czas zmierzchu” spotka się z fanami w rzeszowskim Empiku w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall już w niedzielę, 26 listopada, o godz 12.

Spotkanie z architektami

Dziękujemy Państwu P.T. Magdalenie i Cezaremu Szpytmom - architektom, właścicielom studia projektowego Beta architekci, wykładowcom akademickim Politechniki Rzeszowskiej - za wielce kształcące spotkanie z młodzieżą naszego liceum 26.01.2018 r.
Podczas niezwykle ciekawego wykładu, twórcy mówili o swoich inspiracjach, doświadczeniach i o studiach z zakresu architektury. Ujęła nas wiedza, bezpośredniość i otwartość naszych Gości, a także łatwość nawiązywania przez nich dialogu z młodzieżą.
Spotkanie zorganizowała w ramach cyklu Zawód i pasja p. pedagog Dorota Rakocy.

DSCN4051

Czytaj więcej: Spotkanie z architektami

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.