MOTTO TYGODNIA 
 Fama crescit eundo.
"Plotka rośnie, rozchodząc się."
Vergilius "Aeneis" IV, 174-175
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Współpraca z IPN

15 lat działalności Instytutu Pamięci Narodowej!

IPN 15lat

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza na obchody 15 lat działalności Instytutu Pamięci Narodowej.


1 października 2015 r. –DZIEŃ DLA SZKOŁY
I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie, ul. 3 Maja 15

12.00 – Spotkanie z „komiksem historycznym” oraz pokaz filmu dokumentalnego „W ostatniej chwili. O komiksie w PRL-u” w reżyserii Mateusza Szlachtycza
Zainteresowane grupy szkolne prosimy o kontakt pod numerem tel. 17 8606026

Czytaj więcej: 15 lat działalności Instytutu Pamięci Narodowej!

Sukces w konkursie "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy"!

sprzaczki i guziki 2015 alicja serafin kpt mieczyslaw bielen 200Miło nam poinformować, że w VI edycji konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy" laureatką została Alicja Serafin z klasy 1f. Opiekunem uczennicy jest prof. Daniel Betleja.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Pamięci Narodowej. Zadaniem uczestników konkursu (uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) było stworzenie karty z albumu poświęconej jednej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Z ponad 500 prac konkursowych nagrodzono autorów 38 najlepszych prac. Udział w tegorocznej edycji konkursu wzięło ponad 800 osób. W tym roku laureaci wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym szlakiem walk 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, przemierzając m.in. Niemcy, Holandię, Francję, Belgię.

Laureatce i opiekunowi serdecznie gratulujemy!!!

Wieczornica poświęcona pamięci Antoniego Kopaczewskiego

wieczornica 1714 grudnia 2015 roku w I LO odbyła się Wieczornica związana z obchodami 34 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Organizatorem wydarzenia była nasza szkoła wraz Instytutem Pamięci Narodowej. Wieczorne spotkanie poświęcone było pamięci Antoniego Kopaczewskiego - pierwszego przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Regionu Rzeszowskiego. Wśród gości byli wojewoda podkarpacki pani Ewa Leniart, dyrektor IPN-u oddz. Rzeszów pan Dariusz Iwaneczko oraz pani Bogumiła Stec-Świderska i Bogusława Buda reprezentujące rzeszowską "Solidarność". Gościem wyjątkowym wieczoru była córka pana Antoniego pani Renata Nowak.

Czytaj więcej: Wieczornica poświęcona pamięci Antoniego Kopaczewskiego

Nasi nauczyciele laureatami konkursu IPN!

W związku z 70 rocznicą Obławy Augustowskiej Instytut Pamięci Narodowej zaprosił nauczycieli i studentów do wzięcia udziału w konkursie „70 lat po Obławie Augustowskiej”.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie scenariusza zajęć lekcyjnych na temat Obławy Augustowskiej w 1945 r.

Decyzją Komisji Konkursowej tytuł laureata konkursu uzyskali między innymi nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie:

Daniel Betleja i Katarzyna Milcarek-Mróz.

Nagrodą w konkursie jest udział w historycznym konwersatorium objazdowym do miejsc związanych z Obławą Augustowską oraz na Wileńszczyznę.

Serdecznie gratulujemy!

Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Niezłomnych w I LO

wieczornica wyklęci 1Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2016 w naszej szkole odbyła się wieczornica upamiętniająca Niezłomnych.

Wysłuchaliśmy prelekcji dr. Mirosława Surdeja Z IPN, w której przybliżył organizacje niepodległościowe działające po 1944 roku, jak również przedstawił postacie Żołnierzy Niezłomnych związanych z naszym regionem.

Czytaj więcej: Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Niezłomnych w I LO

Konkurs "Sprzączki i guziki ..."

Zapraszamy do udziału w VII edycji konkursu Instytutu Pamięci Narodowej „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”. 

Zadaniem uczestników jest stworzenie strony z albumu poświęconej konkretnej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Zadanie to wymaga od uczestników opracowania koncepcji plastycznej pracy, ale również zaangażowania w poszukiwanie informacji o wybranym przez siebie bohaterze. 

Zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o kontakt z p.K.Milcarek-Mróz lub p.D.Betleją. Termin składania prac do 23.06.2016.

Czytaj więcej: Konkurs "Sprzączki i guziki..."

Połączeni w powstaniu węgierskim - historia w komiksie

Miło nam poinformować, że Karolina Serafin, Natalia Pola, Jagoda Skimina z kl.1f zostały wyróżnione w IV edycji organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie". Uczennice zdobyły wyróżnienie za komiks pt. Połączeni w powstaniu węgierskim.

Serdecznie gratulujemy!

Wieczornica pamięci A.Kopaczewskiego

A.KopaczewskiW kolejną rocznicę stanu wojennego I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie i Instytut Pamięci Narodowej zapraszają 14 grudnia 2015 godz. 16.00 na wieczornicę poświęconą pamięci Antoniego Kopaczewskiego. Gościem spotkania będzie córka pana Antoniego pani Renata Nowak.

Szczegóły obchodów 14.12.15

obchody_stanu_wojennego.pdf

Czytaj więcej: Wieczornica pamięci A.Kopaczewskiego

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.