MOTTO TYGODNIA
"Semel emissum volat irrevocabile verbum."
"Raz wypowiedzane słowo, nie powraca."
Quintus Horatius Flaccus

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

// SUKCESY SZKOŁY //

Eliminacje szkolne olimpiad historycznych i społeczno - prawnych

Zakończyły się eliminacje szkolne olimpiad historycznych i społeczno - prawnych. Do zawodów okręgowych awansowali uczniowie naszej szkoły w następujących olimpiadach:

historyczna

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Bartosz Stój (3a), Tymon Kosiorowski (1a), Eryk Mytych (2c) i Aneta Tyszko(2b), Paweł Tomaka(2a) i Marcin Mazur (1a). Opiekunami uczniów są prof. Zbigniew Jakubowski, prof. Tadeusz Ochenduszko i prof. Wojciech Pietryka. 

panstwo i prawo

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie do etapu okręgowego zakwalifikowali się Antonina Kaweńska(3a), Marcin Słysz(3a), Karolina Kowalska(3a), Krzysztof Szluz(3a), Aleksandra Kot (3b). Opiekunem olimpijczyków jest prof. Wojciech Pietryka i prof. Piotr Wanat.

 

 

 

prawa człowieka

 W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym do etapu okręgowego i centralnego zakwalifikowali się Bartosz Stój(3a) i Kajetan Korszeń (2d). Opiekunem olimpijczyków jest prof. Wojciech Pietryka.

 

 

solidarnosci

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Solidarności do etapu okręgowego zakwalifikowała się Julia Bator (2a) i Patrycja Siuciak (2a). Opiekunem jest prof. Wojciech Pietryka.

 

 

 

 

wiedza o prawie

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie do etapu okręgowego zakwalifikowali się Marcin Słysz (3a ) i Michał Mryczko (3a). Opiekunem jest prof. Wojciech Pietryka.

 

 

 

 

wiedza o IIIrp

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o III RP do etapu okręgowego zakwalifikowali się Marcin Słysz (3a), Antonina Kaweńska (3a) i Kajetan Korszeń (2d). Opiekunem olimpijczyków jest prof. Wojciech Pietryka.

 

 

o uniieuropejskiej

 W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej do etapu okręgowego zakwalifikowały się Gabriela Dąbrowska (3a) i Aleksandra Cyran (2a). Opiekunem jest prof. Wojciech Pietryka.

 

 

 

gwiezdny krag

 W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” do etapu okręgowego zakwalifikowali się Marcin Słysz (3a) i Aleksandra Cyran (2a). Opiekunem olimpijczyków jest prof. Wojciech Pietryka.

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Historycznej do etapu okręgowego zakwalifikowali się Tymon Kosiorowski (1a) i Paweł Tomaka 2a). Opiekunem olimpijczyków jest prof. Wojciech Pietryka.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie do etapu okręgowego zakwalifikował się Marcin Słysz (3a). Opiekunem olimpijczyków jest prof. Wojciech Pietryka.

Sukces w Półfinałach Licealiady w Pływaniu

Dnia 5. 12. 2017 w Kolbuszowej odbyły się półfinały Licealiady w pływaniu sztafetowym (6x50) oraz indywidualnym. Sztafeta dziewcząt zajęła stylem dowolnym III miejsce. Szkołę reprezentowali: K. Tomala 1e, A. Baran 1e, G. Rzewnis 1c, N. Żurawska 2d, N. Wojnar 2b, J. Drzymała 3b, E. Rzeźwicka 3c.

plywania 1
Sztafeta chłopców zajęła 5 miejsce, w skład reprezentacji wchodzili: Ł. Zaręba 3c, P. Stec 3c, G. Ungerhauer 3c, H. Zieba 3f, K. Cużytek 3e, B. Grzybowski 2e, T. Dominiczak 1c.

pływania8
Indywidualnie E. Rzeźwicka z klasy 3c, zajęła na 50m stylem klasycznym I miejsce, a Julia Drzymała 3b III miejsce. Na 50 metrów stylem klasycznym Łukasz Zaręba zajął II miejsce.

Gratulujemy i czekamy na wyniki klasyfikacji czasowej do Finału Wojewódzkiego.
Opiekunem uczniów jest p. prof. I. Palczak

Czytaj więcej: Sukces w Półfinałach Licealiady w Pływaniu

Zwycięstwo w Turnieju Debat Historycznych!

Milo mi poinformować, że Antonina Kaweńska z klasy 3a, Zuzanna Bieleń, Marcin Mazur, Tymon Kosiorowski z klasy 1a zostali zwycięzcami Turnieju Debat Historycznych organizowanego w dniach 8-10.12.2017 w Warszawie przez Fundację Polska Debatuje. Ponadto najlepszym mówcą Turnieju została Antonina Kaweńska z kl. 3a, zaś Tymon Kosiorowski zajął czwarte miejsce. Opiekunami grupy są prof.K.Mikluszka i prof.K.Milcarek-Mróz.

Serdecznie gratulujemy!

Debata FinaliściDebata Finaliści 2dyplom Tosi

Zawody szkolne II Olimpiady Statystycznej

logo

1 grudnia odbyły się zawody szkolne II Olimpiady Statystycznej. Wystartowało 9 uczniów naszej szkoły.

Do zawodów okreowych zakwalifikowani zostali: Miłosz Kulczycki z klasy IC, Martyna Janczewska z klasy IC oraz Marek Lechowicz z klasy IIC.

Zawody okręgowe odbęda się 9 stycznia 2018 roku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: Zawody szkolne II Olimpiady Statystycznej

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Budujemy świat bez przemocy"

 

tluczek

 

 

 

Wiktoria Tłuczek z klasy 2c zdobyła wyróżnienie w konkursie na plakat promujący kampanię 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, organizowanym przez Fundację po DRUGIE.
Na konkurs nadesłano 200 prac z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy Wiktorii kolejnego sukcesu!

Konkurs koordynowały w szkole: p. Dorota Rakocy i p. Jolanta Radwan.

Brawo Patrycja!

patrycja

W dniach 18-19.11.2017r. w galerii Millenium Hall odbyły się zawody Pucharu Świata w jeździe Freestyle Slalom na rolkach. Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Patrycja Najda z kl. 1f, zawodniczka Szkółki Rolkowej „Wodzu”, zajęła 3 miejsce w kategorii Speed Slalom Junior Women oraz High Jump Junior Women.
Ponadto Patrycja jest mistrzynią Polski juniorów w jeździe agresywnej na rolkach (IX Chorzów 2017). Uczestniczyła również w Mistrzostwach Europy. Jest aktualną reprezentantką Polski juniorów.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

olim

Z radością informujemy, że zgodnie z decyzją Komitetu Okręgowego do II etapu IV Olimpiady Wiedzy o Mediach zakwalifikowali się:  Nikodem Terlecki kl. 1b, Szymon Szurlej kl.1b, Aleksandra Drożdż 3b.

Serdecznie gratulujemy!

Drugi etap Olimpiady (zawody okręgowe) odbędą się 15 grudnia.

Uczniowie w półfinale IX Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej

Miło mi poinformować, że do II etapu IX Podkarpackiego Konkursu WIedzy o Kulturze Antycznej zakwalifikowały się trzy grupy z naszej szkoły: Gabriela Dąbrowska, Antonina Kaweńska z kl.3a i Aneta Tyszko z kl.2b, Wiktoria Czerkies, Zuzanna Rykiel, Bartosz Stój z klasy 3a oraz Damian Inglot, Krzysztof Szluz oraz Daniel Wilczak z klasy 3a. Półfinał Konkursu odbędzie się 16 stycznia 2018r. (wtorek) o godz. 10.00 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Opiekunem uczniów jest prof. K.Milcarek-Mróz.

Serdecznie gratulujemy!

Nasze uczennice w II etapie Olimpiady Języka Łacińskiego

Miło mi poinformować, że do II etapu XXXVI Olimpiady Języka Łacińskiego zakwalifikowały się uczennice z klasy 3a: Aleksandra Martowska i Zuzanna Rykiel. Gratulujemy! 18 i 19 stycznia 2018 roku odbędą się w Krakowie eliminacje okręgowe.Życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczennic jest prof. K.Milcarek-Mróz

Kolarskie sukcesy

19.08. 2017 w Przemyślu uczeń klasy 3f Kacper Czudec zajął I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego , które były eliminacje do Mistrzostw Polski w Family Cup 2017.

kacp3

W finałach XXII Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim Family Cup 2017, które odbyły się 2.09.2017 w Górze Kamieńsk, Kacper zajął I miejsce w kategorii Junior E/M

Czytaj więcej: Kolarskie sukcesy

Turniej Jednego Wiersza

bies2Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwyciężczynią Turnieju Jednego Wiersza, który odbył się w ramach tegorocznej Ogólnopolskiej Biesiady Poetyckiej, została Julia Michoń, uczennica naszego Liceum.

Drugie miejsce zajęła Barbara Ciałowicz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana Sobieskiego w Krakowie za wiersz pt. O poetach, miejsce trzecie – Julia Ristowska, również z I LO za utwór Zwłoki artysty. Wyróżnienia zdobyli: Szymon Płuska z III Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu za wiersz Usiądź, zapal cygaro i witaj w Maszynie! oraz uczniowie naszej szkoły: Kornelia Sowa za wiersz W domowej niewoliTomasz Woźniak za utwór chodź przeczesz mi włosy.

 

Czytaj więcej: Turniej Jednego Wiersza

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.