MOTTO TYGODNIA 
Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere.
"Trzeba, abyś żył dla innych, jeśli chcesz żyć (z pożytkiem) dla siebie."
Lucius Annaeus Seneca
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

// SUKCESY SZKOŁY //

Laureatki konkursu "Dopalacze - jestem świadomy, nie ryzykuję"

Laureatkami XIV edycji powiatowego konkursu plastycznego na plakat pod hasłem „Dopalacze – jestem świadomy, nie ryzykuję” dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z terenu miasta i powiatu rzeszowskiego, organizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie oraz Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, zostały uczennice:Alicja Drozd z klasy 2 cg oraz Alina Mishula z klasy 1 d.

Opiekunką uczennic jest pani pedagog Dorota Rakocy
GRATULACJE!

Bartosz Rułka stypendystą naukowym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

fundusz dzieci

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci powiadomił Bartosza Rułkę.
"Miło jest nam zawiadomić, że przyjęliśmy Cię do grona stypendystów naukowych Programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku szkolnym 2020/21. W imieniu Zarządu i Komisji Stypendialnej serdecznie gratulujemy Tobie, Twoim rodzicom i nauczycielom.
Będziemy starali się wspierać rozwój Twoich zainteresowań i uzdolnień, umożliwiając Ci nieodpłatny udział w organizowanych przez nas zajęciach oraz zapraszając Cię do udziału w koncertach i wystawach. W miarę możliwości będziemy też wspierać finansowo konkretne przedsięwzięcia służące Twojemu rozwojowi. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w naszym Programie dowiesz się wielu ważnych i ciekawych rzeczy, rozwiniesz swoje pasje, udoskonalisz umiejętności, a także zdobędziesz nowych przyjaciół.(...)".

Serdecznie Bartkowi gratulujemy!!!
Gratulujemy rodzicom, wychowawczyni, p. prof. Beacie Ostasz i p. prof. Małgorzacie Byszuk.
Coroczną opiekę nad rekomendacją uczniów I LO do Funduszu pełni p. pedagog Dorota Rakocy.

Przyznano Stypendium Primus

Miło nam poinformować, że  25 tegorocznych maturzystów  I Liceum otrzymało stypendium PRIMUS przyznawane przez Uząd Miasta Rzeszowa.

Klasa 3a - Z. Bieleń , E. Fugas, M. Harpula , T. Kosiorowski, K. Ożóg, L. Tyrka
Klasa 3b - R. Fornal, I. Karasińska, M. Kusy
Klasa 3c  - M. Kulczycki, J. Łubowski, Y. Mishula, W. Ożarski
Klasa 3d - Ł. Brynkus, K. Grek, B. Jemioła, K. Kubik, S. Starosta, K.Trojanowska, K.Wójcik
Klasa 3e - M. Sroka
Klasa 3f - F. Kubicki, O. Trawińska, K. Żołądek, K. Malik

GRATULACJE DLA STYPENDYSTÓW!

I miejsce w konkursie „40 rocznica powstania NSZZ Solidarność”

NSZZ SolidarnośćMiło nam poinformować, że w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „40 rocznica powstania NSZZ Solidarność” zorganizowanym przez Rzeszowską Regionalną Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęła Aleksandra Rułka uczennica klasy 2BS. Opiekunem uczennicy jest prof. Michał Żarski.
Serdecznie gratulujemy!!!

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Konkurs został objęty patronatem medialnym przez: TVP3 Rzeszów, Radio Rzeszów i Radio VIA.

Młodzież I LO wygrała ogólnopolski projekt w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

Jak uczniowie I Liceum stworzyli bohatera i wygrali Ogólnopolski Konkurs Projektów

 

ak1Dziesięcioro uczniów z obecnej klasy III b postanowiło na początku 2020 roku wziąć udział w VIII edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Miłosz Bajda, Izabela Bajek, Wioletta Bubek, Katarzyna Kiebała, Jakub Kłodowski (lider grupy i spiritus movens projektu), Jakub Marek, Antoni Ożóg, Katarzyna Pyra, Julia Szcząchor i Kaja Szymańska pod opieką profesora Wojciecha Pietryki stworzyli grupę Posteritas. Wybuch epidemii jednak pozmieniał plany zarówno organizatorów, jak i grupy z naszego liceum. Terminy realizacji zostały zmienione, a realizacja projektu miała odbyć się w całości podczas wakacji. Mimo trudności maju i czerwcu uczniowie opracowali plan projektu „Sprawdzeni”, który miał na celu uświadamianie społeczeństwa o zagrożeniach jakie niesie ze sobą dezinformacja, a w szczególności fake newsy.

Czytaj więcej: Młodzież I LO wygrała ogólnopolski projekt w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

Laureaci w konkursie "Kresy-polskie ziemie wschodnie w XX wieku"

Miło mi poifnormować, że w konkursie „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku" (II edycja ogólnopolska) tytułem laureata została wyróżniona drużyna z I LO w Rzeszowie za przygotowanie pracy mulitmedialnej "Postrach".
Drużyna w składzie Katarzyna Kiebała kl. 2b, Tymon Kosiorowski kl. 3a oraz Szymon Szurlej i Nikodem Terlecki z kl. 3b przygotowali słuchowisko na podstawie wspomnień partyzanta AK okręgu samborskiego Władysława Synówki ps. "Postrach".
Opiekunem projektu jest prof. K.Milcarek-Mróz
Serdecznie gratulujemy!!!

Sukces w dyktandzie

dyktanda

Gratulujemy uczennicy 1cg Gabrieli Rączce zajęcia XII miejsca i zdobycia tytułu LAUREATA w Ogólnopolskim Pierwszym Zdalnym Dyktandzie organizowanym przez portal dynktanda.pl

Uczniowie z I LO czytają i wygrywają!

Przypominamy podsumowanie projektu "CzytaMY" zorganizowanego przez uczniów naszej szkoły: Aleksandrę Hałoń, Julię Wiater, Emilię Wieczorek i Bartosza Łapkowskiego. Projekt zdobył Grand Prix w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu #cojaczytam.

SUKCES W DZIEDZINIE CHEMII!!!

logo 1 300x278

Miło nam poinformować, że w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej dwie uczennice naszej szkoły: Martyna Janczewska 3c i Weronika Lorenowicz 1cs uzyskały zaszczytny tytuł laureata. Organizatorem tego konkursu jest Uniwersytet Śląski.

W tegorocznej edycji wyróżniona została także nasza szkoła, ponieważ uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie pracujący pod opieką Pani Profesor Ewy Borowskiej-Brzozy są już znani na Śląsku z umiejętności wyhodowania ciekawych i pięknych kryształów.

Serdecznie gratulujemy!

us.edu.pl

 

k2

k1

Nasza drużyna w etapie centralnym konkursu o Kresach

Miło mi poinformować, że do etapu centralnego konkursu IPN Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku zakwalifikowała się drużyna z I LO w składzie:
Katarzyna Kiebała kl. 2b
​ Tymon Kosiorowski kl. 3a
​Szymon Szurlej kl. 3b
​Nikodem Terlecki kl. 3b
opiekun: prof. Katarzyna Milcarek-Mróz
Serdecznie gratulujemy!

 

Projekt "Katyńczycy z Pierwszego" wyróżniony

W 2020 r. obchodzimy 80. rocznicę zbrodni katyńskiej – zamordowania przez NKWD polskich jeńców wojennych. Z tej okazji Biuro Edukacji Narodowej IPN zorganizowało konkurs „Ich służba trwa”.

Konkurs był adresowany do osób pełnoletnich – nauczycieli, edukatorów, instruktorów harcerskich i pasjonatów historii, którzy mieli za zadanie indywidualnie lub w zespole dwuosobowym przygotować i przeprowadzić autorski projekt pokazujący, jak wielką stratę poniosło państwo polskie w wyniku zbrodni dokonanej przez sowiecką policję polityczną NKWD na obywatelach Polski w 1940 r.

Miło mi poinformować, że projekt "Katyńczycy z Pierwszego" realizowany w naszej szkole pod kierunkiem prof. K.Milcarek-Mróz i prof. M.Świętonia został wyróżniony i pomysłodawcy uzyskali tytuł laureata konkursu "Ich służba trwa".

Katyńczycy_z_Pierwszego_-_projekt_realizowany_w_I_LO_w_Rzeszowie.pdf

W realizację projektu były zaangażowane m.in.: klasa 1a oraz klub debat I LO.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.