kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

// SUKCESY SZKOŁY //

Finaliści XI Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z Fizyki

Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasi uczniowie  Miłosz Wrzesień i Wojciech Pacześniak zostali finalistami  XI Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z przedmiotu fizyka w roku akademickim 2017/2018.

Opiekunem uczniów jest A. Błahut.

Serdecznie gratulujemy!

XI Kwietniowe Spotkania z Juliuszem Słowackim

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanych przez I LO w Przemyślu XI Kwietniowych Spotkaniach z Juliuszem Słowackim.

Nina Wojnar z klasy IIb (opiekun: p.prof. J. Radwan) zajęła II miejsce w Konkursie Recytatorskim, a Patrycja Siuciak z klasy IIa (opiekun: p.prof. M. Byszuk) i Monika Krupa z klasy Id (opiekun: p.prof. J. Wróbel) zdobyły wyróżnienie w  Konkursie Wiedzy "Życie i twórczość Juliusza Słowackiego".

Serdeczne gratulacje!

Uczniowie wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "Eureka"

Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkusie Fizycznym "Eureka" wyróżnieni zostali:

1. Radosław Zaręba z klasy 2c - wyróżnienie i dyplom za najlepszy wynik w szkole

Opiekunem uczniów jest  A. Błahut.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Finaliści Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

Piękny sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły, Monika Chmiel (kl.IIIb) i Dominik Hajder (kl.IIb), zdobywając tytuł finalisty XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Opiekunkami uczniów są panie prof. Małgorzata Byszuk i Jolanta Radwan.

Gratulacje!

Laureat i finalistka Olimpiady Historycznej

OHMiło nam poinformować, że w eliminacjach centralnych XLIV Olimpiady Historycznej Bartosz Stój uczeń klasy 3a uzyskał tytuł laureata, Aneta Tyszko z klasy 2b uzyskała tytuł finalisty. Opiekunem uczniów jest prof. Zbigniew Jakubowski.
Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunowi.

Sukces w turnieju badmintona

21 marca 2018 w Zespole Szkół Spożywczych im. T. Rylskiego w Rzeszowie odbył się II Międzyszkolny Turniej Badmintona dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Po długiej i fascynującej rywalizacji w grach pojedynczych nasi uczniowie zajęli prawie wszystkie miejsca na podium w klasyfikacji i wszystkich kategoriach. dziewcząt i chłopców.b3

I miejsce Nina Wojnar kl. 2b, III miejsce Klaudia Kosiorowska kl. 1f, I miejsce Szymon Szurlej kl. Ib, II miejsce Marek Głowik kl. Ic, III miejsce Maurycy Filar kl. 1d

Opiekun p. Iwona Palczak

Czytaj więcej: Sukces w turnieju badmintona

Zwycięstwo w Regionalnym Turnieju Debat Oksfordzkich

Miło mi poinformować, że w Regionalnym Turnieju Debat Oksfordzkich o puchar Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej wygrała drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie w składzie: Tymon Kosiorowski, Mateusz Ochab, Marcin Mazur z kl. 1a oraz Szymon Szurlej z kl. 1b. Nasza drużyna zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Turnieju, który odbędzie się w dniach 11-13 czerwca w Warszawie. Uczniowie dyskutowali na tematy:
1. Józef Piłsudski odegrał najważniejszą rolę w procesie odzyskania niepodległości przez Polskę po I wojnie światowej.
2. Traktat ryski z 1921 r. odpowiadał polskiej racji stanu.
3. Konstytucja Kwietniowa była adekwatna do potrzeb II RP.​
Opiekunem uczniów jest prof. K.Milcarek-Mróz
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
debaty regionalne 2
debaty regionalne

I miejsce w Turnieju Koszykarskim

21 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych rozegrany został Turniej Trójek Koszykarskich o Puchar Dyrektora Szkoły.

1

I miejsce w turnieju zajęła drużyna I Liceum w składzie: Filip Lasko 2c, Michał Sołek 2c, Hubert Zięba 3f, Eryk Mytych 2c, Piotr Kalka 2c.

2

Opiekun: Marcin Kędzierski

Mamy wicemistrzynię województwa!

1 2

13 marca na basenie Fregata w Kolbuszowej odbyły się Finały Wojewódzkie Licealiady w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowały dwie sztafety 6x50m stylem dowolnym.
Dziewczęta wystąpiły w składzie: E. Rzeźwicka IIIc, J. Drzymała IIIb, N. Żurawska IId, N. Wojnar IIb, K. Tomala Ie, A. Baran Ie, G. Rzewnis Ic. Sztafeta dziewcząt zajęła 6 miejsce w województwie. 9 miejsce zajęła sztafeta chłopców w składzie: Ł. Zaręba IIIc, P. Stec IIIc, K. Curzytek IIIe, H. Zięba IIIf, B. Grzybowski IIe, T. Dominiczak Ic, M. Bieńkowski Ic.

Indywidualnie na 50m stylem klasycznym Ewa Rzeźwicka z klasy IIIc została II wicemistrzynią województwa, zajmując III miejsce.
Opiekun Iwona Palczak

Czytaj więcej: Mamy wicemistrzynię województwa!

Sukces w konkursie recytatorskim

Miło nam poinformować, że Karolina Kowalska z kl 3a zdobyła wyróżnienie w konkursie recytatorskim MY SAMI.

karolina

Opiekun Katarzyna Mikluszka

Zwycięstwo w IV Rzeszowskim Konkursie Matematycznym – „Maths in English – Maths with a difference”

Hec English strona

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Sebastian Hec z klasy IIIc zwyciężył w IV Rzeszowskim Konkursie Matematycznym – „Maths in English – Maths with a difference”.

Czytaj więcej: Zwycięstwo w IV Rzeszowskim Konkursie Matematycznym – „Maths in English – Maths with a difference”