MOTTO TYGODNIA 
 In magnis et voluisse sat est
"W rzeczach wielkich wystarczy chcieć."
 Sextus Propertius

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

// SUKCESY SZKOŁY //

Sukces w Konkursie Recytatorskim

Piękny sukces odniosła uczennica klasy I f, Agnieszka Szadkowska, zajmując I miejsce w kategorii recytacja szkoły średnie w XXVI Dynowskim Konkursie Recytatorskim Dla niepodległej - słowo poetyckie.

Serdeczne gratulacje!

Opiekunką uczennicy jest p. prof. Małgorzata Byszuk

Badminton

badminton2

6 i 7 listopada 2018 roku w Nowej Dębie uczniowie I LO wzięli udział w półfinale wojewódzkim Licealiady w badmintonie drużynowym. Drużyna chłopców w składzie: Sz. Szurlej IIb, M. Głowik IIc, M. Filar IId zajęła V miejsce (na 13 zgłoszonych drużyn). Drużyna dziewcząt w składzie: N. Wojnar IIIb, K. Kosiorowska IIf, S. Bastrzyk Ia zajęła IV miejsce na na 8 zgłoszonych drużyn.
Gratulujemy!
Opiekun I. Palczak

Czytaj więcej: Badminton

II etap Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej

Miło mi poinformować, że do Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej zakwalifikowali się Tymon Kosiorowski i Mateusz Ochab z klasy 2a oraz Szymon Szurlej z kl. 2b. II etap konkursu odbędzie się w styczniu 2019 roku w auli VI LO w Rzeszowie. Opiekunem uczniów jest prof. K.Milcarek-Mróz.

Serdecznie gratulujemy!

Turniej Debat Historycznych IPN w Krakowie

Miło mi poinformować, że do Turniej Debat Historycznych IPN zakwalifikowała się drużyna z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Kiebała z kl.1b, Tymon Kosiorowski, Matuesz Ochab z kl.2a oraz Szymon Szurlej z kl.2b. Turniej odbędzie się w Krakowie w dniach 6-7 grudnia 2018. Opiekunem drużyny jest prof. K.Milcarek-Mróz.

II etap Olimpiady Języka Łacińskiego

Miło mi poinformować, że do II etapu Olimpiady Języka Łacińskiego zakwalifikowali się:

Zuzanna Lamers i Kinga Krupa z kl. 3a oraz Aleksander Banaś z kl. 3f. II etap odbędzie się w Krakowie w dniach 16-17 stycznia 2019 roku.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekunem uczniów jest prof. K.Milcarek-Mróz

LICEALIADA - siatkówka dziewcząt

1a

W tym roku szkolnym do rozgrywek siatkówki zgłosiło się 16 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych. Po wyjściu z grupy awansowaliśmy do finału, gdzie spotkaliśmy się z najlepszymi drużynami w Rzeszowie. Po zaciętej walce Reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce.

W skład drużyny weszły: kapitan – Nina Wojnar (kl. 3a), Zatońska Olga (3f), Zatorska Gabriela (3e), Zatorska Julia (3e), Kosiorowska Klaudia (2f), Krawiec Anna (1d), Kremer Aleksandra (1d), Słonina Julia (2c), Kwiatkowska Kinga (1c), Bieleń Zuzanna (2a).

Opiekun B. Adamonis-Więzik

Czytaj więcej: LICEALIADA - siatkówka dziewcząt

I Miejsce w konkursie „Gra miejska - Rzeszów w drodze do niepodległości”.

W środę 31 października 2018 r. drużyna w składzie N. Stawarz, K. Dolecka, K. Tama, K. Lisowska z klasy 2 e oraz J. Kwiecińska z kl. 2 d zajęły 1. miejsce w konkursie „Gra miejska - Rzeszów w drodze do niepodległości”. Podczas gry wykazały się dużą wiedzą dotyczącą dziejów Rzeszowa w historycznych momentach dla naszego miasta – odzyskania przez Rzeszów niepodległości w 1918 r., walką z hitlerowskimi Niemcami w latach 1944 – 1945 oraz działalnością NSZZ „Solidarność” w naszym regionie. Perfekcyjnie wykonały również zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, żołnierskiej musztry oraz składania i rozkładania karabinu AK 47. Grę miejską zorganizowali nauczyciele historii III LO w Rzeszowie we współpracy ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec”. Opiekunem drużyny był p. M. Świętoń.

01

Czytaj więcej: I Miejsce w konkursie „Gra miejska - Rzeszów w drodze do niepodległości”.

Wyniki zawodów

6

Długo czekaliśmy, ale są wyniki Szkolnej Korespondencyjnej Ligii Lekkoatletycznej. Zawody w ramach Licealiady odbyły się na stadionie Resovii 27.09.2018. Udział wzięło 17 uczniów, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Startowali w różnych dyscyplinach:biegach na 100m, 200m, 400m, 800m, skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem.
Największy sukces osiągnęła w skoku wzwyż Wiktoria Skiba z klasy 1b zajmując I miejsce. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Marcin Jachym z klasy 2b. W rzucie oszczepem Andżelika Lasota z klasy 2e zajęła 3 miejsce. W skoku w dal Arkadiusz Kościółek z kl. 2c zajął 7 miejsce, w biegu na 800m Jakub Liszka z kl.1d 5 miejsce, Jakub Kłodowski z kl. 1b 7 miejsce.
W zawodach wystartowali:
Sandra Wilk klasa 1b
Wioletta Bubek klasa 1b
Izabela Lisowicz klasa 1b
Laura Róg klasa 1f
Kamila Pisarek klasa 1f
Ewelina Nowak 1b
Martyna Kiełboń klasa 1d
Natalia Wisz klasa 2e

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Opiekun prof. I. Palczak

Więcej zdjęć poniżej.

Czytaj więcej: Wyniki zawodów

Nagroda za najbardziej atrakcyjny wizualnie spektakl

teatr550

W dniach 25-27 czerwca grupa "Hundred Monkeys" uczestniczyła w IX ogólnopolskim festiwalu MOST w Gdańsku. Wystawiała tam po raz kolejny spektakl "Ostatni." (Angielski tytuł "the Perfect Circe"). Uczniowie naszej szkoły otrzymali tam nagrodę za najbardziej atrakcyjny wizualnie spektakl.

W skład grupy wchodzą:
Piotr Książek (autor scenariusza)
Monika Chmiel, Maja Piołunkowska, Piotr Kalka, Diana Zabiegła, Bartosz Zawora, Jagoda Wacnik, Ania Kuszarecka, Martyna Szypuła, Filip Gierlach, Karol Żukowicz, Kacper Karyś, Agnieszka Tumm, Julia Nowak, Milena Barszczowska, Julia Michoń, Kaja Mucha

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.