MOTTO TYGODNIA 
 Fama crescit eundo.
"Plotka rośnie, rozchodząc się."
Vergilius "Aeneis" IV, 174-175
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

// SUKCESY SZKOŁY //

I miejsce w konkursie piosenki turystycznej

gitaraMiło nam poinformować, że w I Podkarpackim przeglądzie piosenki turystycznej i poetyckiej "Natchnieni Bieszczadzką Wiosną 2018" w kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyli uczniowie naszej szkoły, Katarzyna Pawłowska z klasy IIb oraz Kacper Kwaśniak z klasy Ic. Kasia, której na gitarze akompaniował Kacper, zaśpiewała piosenkę zespołu Wolna Grupa Bukowina "Bez słów".

Jako laureaci konkursu Kasia i Kacper wystąpią na festiwalu "Natchnieni Bieszczadem," który odbędzie się w Cisnej w dniach 20-21 lipca 2018 roku.

Zapraszamy wszystkich, którzy być może w tych dniach odwiedzą Cisną, do kibicowania naszemu wspaniałemu duetowi.

Wacław Wałach

Laureaci w konkursie "Sprzączki i guziki z orzełkiem..."

Miło nam poinformować, że w 9 edycji konkursu IPN "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy" laureatami I stopnia zostali Lidia Bieniarz i Kamila Kuśnierz z klasy II f opiekunem jest prof. Daniel Betleja (praca o Mieczysławie Samołyku) oraz Zuzanna Bieleń z kl. 1a i Szymon Szurlej z kl. 1b opiekunem jest prof. Katarzyna Milcarek-Mróz (praca o Henryku Szurleju). Zadaniem uczniów było opracować kartkę z albumu dotyczącą ofiary zbrodni katyńskiej. Nagrodą dla laureatów pierwszego stopnia jest wyjazd edukacyjny na Litwę i Łotwę.

Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom!

SUKCES W DZIEDZINIE CHEMII

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Pola Kaszuba z klasy 3f zajęła II miejsce w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wzrostu Krysztalów' 2018.

kryształ

Wyhodowany przez nią kryształ to ałun glinowo-potasowy [A1K(SO4)2 x 12H2O] o masie wynoszącej 17,6g i wymiarach 23/29/29 mm.

Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Śląski w Katowicach, a nagrodami za sukces są: smartfon, wycieczka naukowa do Narodowego Centrum promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie oraz indeks na Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego.

Opiekunem uczennicy jest prof. Ewa Borowska- Brzoza.

Serdecznie gratulujemy!

Sukces teatralny

Serdecznie gratulujemy naszej szkolnej grupie teatralnej “Hundred Monkeys” zakwalifikowania się do IX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego MOST, który odbędzie się 25-27 czerwca 2018 r. w Gdańsku. Sztuka pt. “The Perfect Circle” wcześniej dostała nagrodę Grand Prix na XIX Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, który odbył się 23 kwietnia w rzeszowskim teatrze Maska.
 
Widoczni na zdjęciu Maja Piołunkowska oraz Piotr Kalka
otrzymali główne nagrody aktorskie.
 
fszto200W skład grupy wchodzą:
Piotr Książek (autor scenariusza)
Monika Chmiel
Maja Piołunkowska
Piotr Kalka
Diana Zabiegła
Bartosz Zawora
Jagoda Wacnik
Ania Kuszarecka
Martyna Szypuła
Filip Gierlach
Karol Żukowicz
Kacper Karyś
Agnieszka Tumm
Barbara Tumm
Julia Nowak
Milena Barszczowska
Julia Michoń
Kaja Mucha
 
 

Sukces w Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu!

akademia

Z ogromną przyjemnością publikujemy wyniki obrad Jury, które w poniedziałek 21 maja dokonało wyboru 14 najlepszych projektów społecznych VI Edycji ANP. Wybrane projekty zaprezentowane zostaną podczas gali finałowej 8 czerwca w Warszawie.
Wśród finalistów znaleźli się:
📌 LO im. Jana Pawła II w Złotoryi
📌 I LO w Oleśnicy
📌 IV LO w Zielonej Górze
📌 II LO w Sieradzu
📌 I LO Myślenice
📌 ZS nr 1 w Bochni
📌 LO im. B. Prusa w Siedlcach
📌 II LO w Sanoku
📌 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie
📌 I LO w Szczecinie
📌 I LO w Drawsku Pomorskim
📌 LO im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim
📌 LO im. S. Konarskiego w Rzeszowie
📌 II LO w Gliwicach

Wybór nie był łatwy, z roku na rok coraz bardziej zaskakujecie nas kreatywnością i olbrzymim zaangażowaniem w życie  lokalnych społeczności.
Finałowej 14 gratulujemy!

I LO wygrało Memoriał

1 5

Cheerleaderki z Satu Mare

28 – 29 kwietnia 2018r.odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Koszykówki chłopców poświęcony pamięci byłym trenerom i popularyzatorom basketu Renacie Barszczewskiej i Grzegorzowi Wiśniewskiemu, którzy zginęli w 2002r. w wypadku samochodowym niedaleko Opatowa. W zawodach rozegranych w halli ROSIR-u uczestniczyły reprezentacje rzeszowskich szkół: IV LO, II LO, I LO i zespół Satu Mare (Rumunia).

Czytaj więcej: I LO wygrało Memoriał

Nasi uczniowie w Sejmie Dzieci i Młodzieży

sejm
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że I LO będzie miało swoich przedstawicieli w Sejmie Dzieci i Młodzieży! Szymon Szurlej oraz Nikodem Terlecki z klasy 1b zostali zakwalifikowani do udziału w XXIV sesji SDiM.
Temat tegorocznych obrad to: Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej. Praca naszych uczniów zdobyła 23 punkty, co dało miejsce premiowane uczestnictwem w obradach 1 czerwca. Nasi uczniowie w swojej pracy przedstawili życiorys i działalność polityczną działacza ludowego, posła na sejm ustawodawczy, Andrzeja Pluty - ucznia naszej szkoły. 
  
Szymonowi i Nikodemowi gratulujemy oraz życzymy powodzenia!
 
Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania artykułu oraz wejścia na stronę SDiM, gdzie publikowane są wszystkie prace.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie w Sejmie Dzieci i Młodzieży

Sukces w XXVI Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

r1 2

20.04. odbyły się XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK etap rejonowy. Grupa ratownicza ,,Respiratorek” z I LO w składzie: Gabriela Rzeszutek, Zuzanna Żelazo, Marta Gardzińska, Ewa Zając, Magdalena Magoń zajęła II miejsce.
Gratulujemy pucharu i dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie uczestników.

Opiekunem grupy jest p. I Piatczyc

Czytaj więcej: Sukces w XXVI Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

Sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie

rodzinaRóża Skrobiś i Filip Gierlach, uczniowie klasy 2b, zostali laureatami II miejsca w etapie okręgowym II Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Eliminacje odbyły się 28 lutego 2018 r. w Przemyślu. Podsumowanie etapu okręgowego, oficjalne ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie dyplomów miało miejsce 23 marca 2018 r. w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego podczas konferencji – „Kochając młodzież odpowiedzialnie wspieramy Rodzinę” - zorganizowanej z okazji XIV Narodowego Dnia Życia.

Opiekunem uczniów była p. prof. Jolanta Radwan

Serdeczne gratulacje!

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.