MOTTO TYGODNIA 
Tempora mutantur,
et nos mutamur in illis.
"Czasy się zmieniają
i my się wraz z nimi zmieniamy."
Przysłowie łacińskie
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Rzeszów - wrzesień 2011 - Przyjaźni polsko-austriackiej ciąg dalszy...

Red. Maciej Gotkowski
Po niesamowicie ciężkich dwóch miesiącach oczekiwań nadszedł czas wytęsknionej wymiany uczniowskiej z naszymi znajomymi, a w wielu przypadkach spokojnie mogę napisać, przyjaciółmi z Klagenfurtu. To piękne miasto w Austrii, mieliśmy przyjemność podziwiać w czerwcu.

07

Mając w pamięci wspaniały pobyt jaki nam przygotowali austriaccy uczniowie, z mnóstwem atrakcji i wspólnych wypadów, o każdej porze dnia i nocy, chcieliśmy się odwdzięczyć i pokazać na czym polega prawdziwa polska gościnność. Postanowiliśmy, na zakończenie ich podróży po wschodniej Europie, zafundować im czas pełen odpoczynku i rozrywki. Oczywiście pamiętaliśmy, aby pokazać im starówkę Rzeszowa i zamek w Łańcucie, ale przede wszystkim postawiliśmy na wspólne biesiadowanie, przesiadywanie w kawiarniach i restauracjach.

Czytaj więcej: Rzeszów - wrzesień 2011 - Przyjaźni polsko-austriackiej ciąg dalszy...

Klagenfurt - czerwiec 2011 r.

znaczek 150
W niedzielny poranek 29 maja 2011 wyruszyliśmy w podróż do Austrii, aby wziąć udział w wymianie międzyszkolnej z Europagymnasium w Klagenfurcie. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do Znojmo – pięknej, czeskiej miejscowości niedaleko granicy z Austrią. Tam czekał nas pierwszy nocleg. Po zakwaterowaniu się w hotelu ruszyliśmy zwiedzać to jedno z najstarszych i zabytkowych miast Moraw.  Po spędzeniu znojnej nocy w Znojmo pojechaliśmy do Wiednia. Najpierw dotarliśmy na wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski wyruszył na odsiecz wiedeńską.
/foto w galerii/

Czytaj więcej: Klagenfurt - czerwiec 2011 r.

Klagenfurt - czerwiec 2009r.

KLAGENFURT NAD WÖRTHERSEE (czerwiec 2009)

23 V – Nadszedł wreszcie ten oczekiwany długo wspaniały dzień. Grupka 25 uczniów wraz z trzema nauczycielami miała przez tydzień nacieszyć się wolnością od szkolnych murów i przenieść się w malownicze okolice Wiednia i Klagenfurtu.  Około godziny 6:30 wyjechaliśmy pełni entuzjazmu, z wypiekami na twarzach w oczekiwaniu na spotkanie z naszymi zagranicznymi przyjaciółmi.

Czytaj więcej: Klagenfurt - czerwiec 2009r.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.