– Ku zimowej przygodzie – szkolny wyjazd narciarsko-snowboardowy do Rytra

rytro2

Uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: Iwony Palczak i Filipa Dulli, przebywali na obozie sportowym w Rytrze. Pierwszy tydzień ferii zimowych spędzili na nartach i desce snowboardowej. Wyjazd, poza możliwością zdobycia nowych umiejętności w zakresie wspomnianych sportów zimowych, okazał się być świetną formą odpoczynku od codziennych zajęć szkolnych.

Tygodniowy pobyt w Rytrze zapewne na długo pozostanie w pamięci uczniów, którzy brali w nim udział: Co prawda, ferie zimowe już dawno minęły (niestety!), ale jako uczestnicy wyjazdu do Rytra, chcieliśmy się z Wami podzielić naszymi wrażeniami.
Grupa wyśmienitych narciarek i narciarzy, początkujący snowboardzista oraz prof. Palczak i prof. Dulla obrali kierunek ku zimowej przygodzie. Pierwszym przystankiem tego wyjazdu była stacja narciarska CzorsztynSKI, gdzie przywitały nas wyśmienite warunki pogodowe, śniegowe i lekki mróz. Po czterech godzinach na stoku, udaliśmy się wraz z naszym doskonałym kierowcą, Panem Staszkiem, do Willi SportSZOK, gdzie znajdowała się baza wypadowa na dalszą część wyjazdu.
Przez kolejne trzy dni, pod okiem opiekunów, doskonaliliśmy umiejętności na stokach ośrodka narciarskiego Wierchomla, gdzie przez cały czas pogoda była iście alpejska, a warunki śniegowe – doskonałe. Niektórzy twierdzili nawet, że “był kozak warun”.
Oprócz przygód narciarsko-snowboardowych, wieczorami próbowaliśmy naszych sił w grze SCRABBLE. Nieskromnie zaznaczyć można, że wykazywaliśmy się przy tym ogromną kreatywnością. Podczas układania literek na planszy, szczególną pomysłowością wykazywali się zwłaszcza Panowie z 2C!
Jako uczestnicy wyjazdu bardzo się zintegrowaliśmy podczas codziennej jazdy na nartach, ogniska na stoku i wieczornych sesji gry w SCRABBLE. Zdobyliśmy nowe znajomości, które nadal utrzymujemy i już planujemy kolejny wspólny zimowy wyjazd!
Ze względu na niezapomniane wspomnienia, zdecydowanie warto było pojechać do Rytra.

Pokochasz naszą szkołę: rzetelność, doświadczenie, skuteczność

Back to top