– Sukcesy szkoły

Sukces w XX Olimpiadzie Znajomości Afryki

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Rozalia Grechuta z kl. 2b i Paulina Przybysz z kl. 3dg zakwalifikowały się do etapu centralnego XX edycji Olimpiady Znajomości Afryki uzyskując tytuł finalisty Olimpiady.

Uczennice zajęły odpowiednio 2. i 4. miejsce w Polsce na prawie 1500 uczestników etapu wojewódzkiego. Etap centralny odbędzie się 7 kwietnia 2022 r.

Opiekunem finalistek jest prof. Marcin Świętoń.
Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces w Olimpiadzie Solidarności

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Emilia Wieczorek zakwalifikowała się do etapu centralnego VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyjątkowy sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Miło nam poinformować, że uczennice naszego Liceum osiągnęły  wyjątkowy sukces. Aż 5 osób zostało zakwalifikowanych do centralnego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.  
W zawodach centralnych wezmą udział: Izabela Bortnowska, Laura Grębowska, Aleksandra Tomczyk, Kornelia Wilk, Patrycja Wójcik.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces w Olimpiadach

Miło nam poinformować, że do etapu centralnego w olimpiadach Wiedzy o III RP i Wiedzy o Unii Europejskiej awansował Mateusz Kulig z klasy 3ag.

Opiekunem Mateusz jest prof. Wojciech Pietryka

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces w Olimpiadzie Losy Żołnierza

Miło nam poinformować, że do etapu centralnego Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego awansował Jakub Zając z klasy 3as.

Opiekunem Jakuba jest prof. Wojciech Pietryka

Sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Miło nam poinformować, że do etapu ustnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowało się aż 6 uczennic z naszej szkoły: Izabela Bortnowska, Laura Grębowska, Urszula Słonina, Aleksandra Tomczyk, Kornelia Wilk, Patrycja Wójcik.
Serdecznie gratulujemy!

Eliminacje odbędą się 5 marca, z województwa podkarpackiego do etapu ustnego Olimpiady zostały zakwalifikowane 32 osoby.

Sukces w Olimpiadzie Języka Niemieckiego

Miło nam poinformować, że uczennica klasy Ie Izabela Paluch zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Języka Niemieckiego. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces w Olimpiadzie

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3AG Mateusz Kulig awansował do etapu centralnego w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Opiekunem ucznia jest Wojciech Pietryka .

Gratulujemy!

 

Sukces w Olimpiadzie Języka Francuskiego

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3fs Mathieu Nicolas zakwalifikował się do etapu centralnego XLV Olimpiady Języka Francuskiego.

Opiekunem ucznia jest prof. A. Mynart.

Serdecznie gratulujemy!!!

Sukces w Olimpiadzie Geograficznej

Piątego lutego 2022 r. Aleksandra Łobaza i Nikodem Wanat reprezentowali I LO w Rzeszowie podczas zawodów II etapu XLVIII Olimpiady Geograficznej. W czasie zawodów przewodniczący Komitetu Okręgowego w Rzeszowie – dr hab. Piotr Gębica, prof. UR, przedstawił najlepsze prace pisemne I etapu. Wśród dwóch wyróżnionych, znalazła się praca ucznia I LO w Rzeszowie – Nikodema Wanata.

Gratulujemy!

Nasze uczennice nagrodzone w RDKS

W konkursie XXIX RZESZOWSKICH DNI KULTURY SZKOLNEJ nagrodzono aż trzy uczennice I Liceum!

W konkursie Fotograficznym   I nagrodę jury przyznało Gabrieli Zaborowskiej.

W Konkursie Literackim II nagrodę przyznano Izabeli Bortnowskiej z klasy 2a. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Aleksandra Obacz z klasy 2a.

Serdecznie gratulujemy!

Finał badmintona

8.12.2021 roku w Nowej Dębie odbyły się zawody Finału Wojewódzkiego Licealiady w Badmintonie Drużynowym.  Zakończyły się one ogromnym sukcesem naszej drużyny w składzie M. Domarski 3bg, K. Bira 3ag, M. Grendys 2b. Drużyna naszej szkoły zajęła VII miejsce na 30 drużyn startujących z województwa podkarpackiego.
Opiekunami uczniów są p. I. Palczak i F. Dulla.

Serdecznie gratulujemy!

Sukces w Olimpiadzie Geograficznej

Zawody II STOPNIA XLVIII Olimpiady Geograficznej – OKRĘGOWE
Miło nam poinformować, że decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej w Rzeszowie, do części pisemnej zawodów II stopnia XLVIII Olimpiady Geograficznej zakwalifikowało się dwoje uczniów I LO w Rzeszowie: Nikodem Wanat i Aleksandra Łobaza.
Opiekunami uczniów są prof. Iwona Łuka i prof. Krzysztof Szpara
Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom
 

Turniej Trójgamiczny T3G – drużyna ILO w konkursie tworzenia gier komputerowych.

T3G logo

W tym tygodniu 9-osobowa grupa uczniów z ILO bierze udział w wyjazdowych warsztatach prowadzonych przez specjalistów z branży tworzenia gier komputerowych. Jest to kolejny etap w Turnieju Trójgamicznym https://www.t3g.pl/. Poprzedni odbył się kilka tygodni temu w Rzeszowie. Wtedy wśród sześciu grup z województwa podkarpackiego zostały wyłonione trzy zwycięskie grupy tego etapu. Wśród nich była nasza ekipa.

Więcej foto – w galerii

Od poniedziałku uczestnicy biorą udział w intensywnych szkoleniach związanych z Game development, Experience design, Game Design. Zajęcia odbywają się w dworku Maria Antonina w Gliniku Zaborowskim http://dwormariaantonina.pl/ Bardzo ciekawym doświadczeniem jest m.in. udział w Game Jam – uczniowie połączeni w międzygrupowe zespoły mają w ciągu kilku godzin wymyślić i stworzyć działającą grę komputerową.

Kolejny etap za kilka tygodni – trzymajcie za nas kciuki 😊

Finał Licealiady

Bira Krzysztof, Borówka Barnaba, Chamielec Jakub, Grendys Jakub, Gruca Tymoteusz, Puzio Oliwier, Smoczeński Michał, Sowa Sebastian, Włodyka Piotr
W dniu 14. XII.2021r. rozegrany został finał Licealiady w koszykówce chłopców. Po zaciętych i emocjonujących meczach nasza drużyna zajęła II miejsce. W rozgrywkach wzięło udział 14 Szkół Ponadpodstawowych z terenu miasta Rzeszowa. Gratulujemy!
 
Drużyna dziewcząt I LO w składzie: Magdalena Lasota i Patrycja Wójcik zajęły III miejsce w finale miejskim Licealiady w tenisie stołowym. W zawodach startowało 12 Szkół z terenu miasta Rzeszowa. Gratulujemy!
Opiekun: Marcin Kędzierski
 

II etap Olimpiady Języka Angielskiego

Miło nam poinformować, że do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego zakwalifikowały się: Amelia Szymańska kl. 1a, Alicja Wróbel 2e, Inga Migut 3eg.
Opiekunkami uczennic są prof. Magdalena Janicka Rzeszutek oraz prof. Aneta Pastuszak.
Serdecznie gratulujemy uczennicom i opiekunkom.

II etap Olimpiady Języka Łacińskiego

Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego XL Olimpiady Języka Łacińskiego zakwalifikowała się Kornelia Wilk z klasy 3ag. Opiekunem uczennicy jest prof. K.Milcarek-Mróz.

Serdecznie gratulujemy!

Nagroda w Wojewódzkim Konkursie “Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS”

Wyróżnienie w konkursie otrzymała Alina Salnikava (3 ds).
Plakat konkursowy przygotowała także Karina Dobek (3 bs).
Opieka: pani pedagog Dorota Rakocy
Na konkurs wpłynęło 235 prac. W kategorii szkół ponadpodstawowych nagrodzono ośmiu uczniów z województwa podkarpackiego.
Gratulujemy Alinie i Karinie pięknych i wartościowych prac!

Sukces w badmintonie

17.11.2021 roku w Nowej Dębie odbyły się zawody półfinałowe Wojewódzkiego Licealiady w badmintonie drużynowym. Drugie miejsce zajęła drużyna chłopców w składzie Mateusz Domarski z klasy 3bg, Krzysztof Bira z klasy 3ag, Mateusz Grendys  z klasy 2b. Pierwszy raz drużyna I Liceum awansowała do Finału Wojewódzkiego gry w badmintona.
III miejsce zajęła drużyna dziewcząt w składzie Patrycja Wójcik z klasy 3bg, Ilona Syzdek z klasy 3cs i Emilia Konieczny z klasy 3ds.

Opiekunami drużyny są I. Palczak i F. Dulla.
Serdecznie gratulujemy!

Back to top