– Sukcesy szkoły

Sukcesy w olimpiadach językowych

Z radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych. 

Uczennica klasy 1e Izabela Paluch została  finalistką Olimpiady Języka Niemieckiego!
Tytuł finalisty Olimpiady Języka Francuskiego zdobył Mathieu Nicolas z klasy 3fs. Opiekunem ucznia jest p. A. Mynart.

Serdecznie gratulujemy!

Kolejny sukces w olimpiadzie

Miło nam poinformować, że Mateusz Kulig został  finalistą 63 edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Serdecznie gratulujemy!

Finalistka Olimpiady Języka Łacińskiego

Miło nam poinformować, że finalistką XL Olimpiady Języka Łacińskiego została Kornelia Wilk uczennica klasy 3ag. Etap centralny odbył się w Toruniu w dniach 16-18 marca 2022.

Opiekunem uczennicy jest prof. K.Milcarek-Mróz

Laureat X Ogólnopolskiego Konkursu o R. Dmowskim

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczeń kl. 3 ag Szymon Urbanek został laureatem 1. miejsca w X Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Patriotycznej o R. Dmowskim. Zwycięstwo zapewnił Szymonowi esej, w którym w sposób niebanalny i w pełni oryginalny dokonał analizy systemu etycznego R. Dmowskiego z punktu widzenia filozofii zarówno klasycznej, jak i modernistycznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasza drużyna w finale debat oksfordzkich

Miło mi poinformować, że drużyna z 1 Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie w składzie: Dominika Pałach, Lena Maik, Mikołaj Piotrowski oraz Kornelia Wilk, zakwalifikowała się do Wielkiego Finału w ramach projektu “DebBaty”. Projekt jest organizowany przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i promuje debaty oksfordzkie jako formę dyskusji i wymianę argumentów. Finał projektu będzie miał miejsce w Warszawie w dniach 1-2 kwietnia.

Serdecznie gratulujemy!

Sukces w XX Olimpiadzie Znajomości Afryki

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Rozalia Grechuta z kl. 2b i Paulina Przybysz z kl. 3dg zakwalifikowały się do etapu centralnego XX edycji Olimpiady Znajomości Afryki uzyskując tytuł finalisty Olimpiady.

Uczennice zajęły odpowiednio 2. i 4. miejsce w Polsce na prawie 1500 uczestników etapu wojewódzkiego. Etap centralny odbędzie się 7 kwietnia 2022 r.

Opiekunem finalistek jest prof. Marcin Świętoń.
Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces w Olimpiadzie Solidarności

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Emilia Wieczorek zakwalifikowała się do etapu centralnego VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyjątkowy sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Miło nam poinformować, że uczennice naszego Liceum osiągnęły  wyjątkowy sukces. Aż 5 osób zostało zakwalifikowanych do centralnego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.  
W zawodach centralnych wezmą udział: Izabela Bortnowska, Laura Grębowska, Aleksandra Tomczyk, Kornelia Wilk, Patrycja Wójcik.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces w Olimpiadach

Miło nam poinformować, że do etapu centralnego w olimpiadach Wiedzy o III RP i Wiedzy o Unii Europejskiej awansował Mateusz Kulig z klasy 3ag.

Opiekunem Mateusz jest prof. Wojciech Pietryka

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces w Olimpiadzie Losy Żołnierza

Miło nam poinformować, że do etapu centralnego Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego awansował Jakub Zając z klasy 3as.

Opiekunem Jakuba jest prof. Wojciech Pietryka

Sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Miło nam poinformować, że do etapu ustnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowało się aż 6 uczennic z naszej szkoły: Izabela Bortnowska, Laura Grębowska, Urszula Słonina, Aleksandra Tomczyk, Kornelia Wilk, Patrycja Wójcik.
Serdecznie gratulujemy!

Eliminacje odbędą się 5 marca, z województwa podkarpackiego do etapu ustnego Olimpiady zostały zakwalifikowane 32 osoby.

Sukces w Olimpiadzie Języka Niemieckiego

Miło nam poinformować, że uczennica klasy Ie Izabela Paluch zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Języka Niemieckiego. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces w Olimpiadzie

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3AG Mateusz Kulig awansował do etapu centralnego w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Opiekunem ucznia jest Wojciech Pietryka .

Gratulujemy!

 

Sukces w Olimpiadzie Języka Francuskiego

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3fs Mathieu Nicolas zakwalifikował się do etapu centralnego XLV Olimpiady Języka Francuskiego.

Opiekunem ucznia jest prof. A. Mynart.

Serdecznie gratulujemy!!!

Sukces w Olimpiadzie Geograficznej

Piątego lutego 2022 r. Aleksandra Łobaza i Nikodem Wanat reprezentowali I LO w Rzeszowie podczas zawodów II etapu XLVIII Olimpiady Geograficznej. W czasie zawodów przewodniczący Komitetu Okręgowego w Rzeszowie – dr hab. Piotr Gębica, prof. UR, przedstawił najlepsze prace pisemne I etapu. Wśród dwóch wyróżnionych, znalazła się praca ucznia I LO w Rzeszowie – Nikodema Wanata.

Gratulujemy!

Nasze uczennice nagrodzone w RDKS

W konkursie XXIX RZESZOWSKICH DNI KULTURY SZKOLNEJ nagrodzono aż trzy uczennice I Liceum!

W konkursie Fotograficznym   I nagrodę jury przyznało Gabrieli Zaborowskiej.

W Konkursie Literackim II nagrodę przyznano Izabeli Bortnowskiej z klasy 2a. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Aleksandra Obacz z klasy 2a.

Serdecznie gratulujemy!

Finał badmintona

8.12.2021 roku w Nowej Dębie odbyły się zawody Finału Wojewódzkiego Licealiady w Badmintonie Drużynowym.  Zakończyły się one ogromnym sukcesem naszej drużyny w składzie M. Domarski 3bg, K. Bira 3ag, M. Grendys 2b. Drużyna naszej szkoły zajęła VII miejsce na 30 drużyn startujących z województwa podkarpackiego.
Opiekunami uczniów są p. I. Palczak i F. Dulla.

Serdecznie gratulujemy!

Sukces w Olimpiadzie Geograficznej

Zawody II STOPNIA XLVIII Olimpiady Geograficznej – OKRĘGOWE
Miło nam poinformować, że decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej w Rzeszowie, do części pisemnej zawodów II stopnia XLVIII Olimpiady Geograficznej zakwalifikowało się dwoje uczniów I LO w Rzeszowie: Nikodem Wanat i Aleksandra Łobaza.
Opiekunami uczniów są prof. Iwona Łuka i prof. Krzysztof Szpara
Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom
 

Pokochasz naszą szkołę: rzetelność, doświadczenie, skuteczność

Back to top