– Spotkanie ze Sztuką: Uczniowie na lekcji francuskiego w Instytucie Alliance Française

W czwartek 22 lutego, uczniowie uczestniczący w zajęciach z języka francuskiego w naszej szkole udali się do Instytutu Alliance Française zlokalizowanego na rzeszowskim Podwisłoczu.
Celem projektu prowadzonego przez organizację jest rozpowszechnianie sztuki, tak by każdy, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania, miał do niej dostęp. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań, uczniowie mieli możliwość obejrzenia i zgłębienia swojej wiedzy na temat popularnych i wpływowych dzieł sztuki.
Podziwiać można było słynne obrazy, rzeźby, budynki, a także posłuchać utworów muzycznych i obejrzeć fragmenty sztuk teatralnych. Istotnym punktem prezentacji była możliwość skorzystania z gogli VR, dzięki którym uczniowie przenieśli się do wnętrza katedry Notre Dame bądź na szczyt Mont Blanc.
Interaktywna wystawa była ciekawym doświadczeniem, dającym uczniom możliwość odkrycia różnorodności kultur i sztuki na całym świecie. Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy mogli poszerzyć swoje horyzonty oraz zrozumieć, jak sztuka może być uniwersalnym językiem, łączącym ludzi niezależnie od ich pochodzenia czy języka.

Hania Górska

Pokochasz naszą szkołę: rzetelność, doświadczenie, skuteczność

Back to top