– Sukcesy szkoły

Sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Z radością informujemy, że uczennice naszego Liceum osiągnęły  wyjątkowy sukces. Aż 5  zostało finalistkami centralnego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego:  
Izabela Bortnowska klasa 2a (opiekun p. K. Mikluszka),
Laura Grębowska klasa 3bs (opiekun p. M. Żarski),
Aleksandra Tomczyk klasa 1a (opiekun p. M. Byszuk),
Kornelia Wilk klasa 3ag (opiekun p. A. Jurczak),
Patrycja Wójcik klasa 3bg (opiekun p. M. Byszuk).
Serdecznie gratulujemy uczennicom i opiekunom!

Sukces w Olimpiadzie Znajomości Afryki

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Paulina Przybysz z kl. 3dg i Rozalia Grechuta z kl. 2b zostały laureatkami  XX edycji Olimpiady Znajomości Afryki zajmując odpowiednio 3. i 4. miejsce w Polsce uzyskując tym samym prawo do przyjęcia na wybrane uczelnie z pominięciem procesu rekrutacyjnego.
Opiekunem uczennic jest prof. Marcin Świętoń.
Uczennicom serdecznie gratulujemy!

Sukcesy w olimpiadach językowych

Z radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych. 

Uczennica klasy 1e Izabela Paluch została  finalistką Olimpiady Języka Niemieckiego!
Tytuł finalisty Olimpiady Języka Francuskiego zdobył Mathieu Nicolas z klasy 3fs. Opiekunem ucznia jest p. A. Mynart.

Serdecznie gratulujemy!

Kolejny sukces w olimpiadzie

Miło nam poinformować, że Mateusz Kulig został  finalistą 63 edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Serdecznie gratulujemy!

Finalistka Olimpiady Języka Łacińskiego

Miło nam poinformować, że finalistką XL Olimpiady Języka Łacińskiego została Kornelia Wilk uczennica klasy 3ag. Etap centralny odbył się w Toruniu w dniach 16-18 marca 2022.

Opiekunem uczennicy jest prof. K.Milcarek-Mróz

Laureat X Ogólnopolskiego Konkursu o R. Dmowskim

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczeń kl. 3 ag Szymon Urbanek został laureatem 1. miejsca w X Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Patriotycznej o R. Dmowskim. Zwycięstwo zapewnił Szymonowi esej, w którym w sposób niebanalny i w pełni oryginalny dokonał analizy systemu etycznego R. Dmowskiego z punktu widzenia filozofii zarówno klasycznej, jak i modernistycznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasza drużyna w finale debat oksfordzkich

Miło mi poinformować, że drużyna z 1 Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie w składzie: Dominika Pałach, Lena Maik, Mikołaj Piotrowski oraz Kornelia Wilk, zakwalifikowała się do Wielkiego Finału w ramach projektu “DebBaty”. Projekt jest organizowany przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i promuje debaty oksfordzkie jako formę dyskusji i wymianę argumentów. Finał projektu będzie miał miejsce w Warszawie w dniach 1-2 kwietnia.

Serdecznie gratulujemy!

Sukces w XX Olimpiadzie Znajomości Afryki

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Rozalia Grechuta z kl. 2b i Paulina Przybysz z kl. 3dg zakwalifikowały się do etapu centralnego XX edycji Olimpiady Znajomości Afryki uzyskując tytuł finalisty Olimpiady.

Uczennice zajęły odpowiednio 2. i 4. miejsce w Polsce na prawie 1500 uczestników etapu wojewódzkiego. Etap centralny odbędzie się 7 kwietnia 2022 r.

Opiekunem finalistek jest prof. Marcin Świętoń.
Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces w Olimpiadzie Solidarności

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że Emilia Wieczorek zakwalifikowała się do etapu centralnego VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyjątkowy sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Miło nam poinformować, że uczennice naszego Liceum osiągnęły  wyjątkowy sukces. Aż 5 osób zostało zakwalifikowanych do centralnego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.  
W zawodach centralnych wezmą udział: Izabela Bortnowska, Laura Grębowska, Aleksandra Tomczyk, Kornelia Wilk, Patrycja Wójcik.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces w Olimpiadach

Miło nam poinformować, że do etapu centralnego w olimpiadach Wiedzy o III RP i Wiedzy o Unii Europejskiej awansował Mateusz Kulig z klasy 3ag.

Opiekunem Mateusz jest prof. Wojciech Pietryka

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces w Olimpiadzie Losy Żołnierza

Miło nam poinformować, że do etapu centralnego Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego awansował Jakub Zając z klasy 3as.

Opiekunem Jakuba jest prof. Wojciech Pietryka

Sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Miło nam poinformować, że do etapu ustnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowało się aż 6 uczennic z naszej szkoły: Izabela Bortnowska, Laura Grębowska, Urszula Słonina, Aleksandra Tomczyk, Kornelia Wilk, Patrycja Wójcik.
Serdecznie gratulujemy!

Eliminacje odbędą się 5 marca, z województwa podkarpackiego do etapu ustnego Olimpiady zostały zakwalifikowane 32 osoby.

Sukces w Olimpiadzie Języka Niemieckiego

Miło nam poinformować, że uczennica klasy Ie Izabela Paluch zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Języka Niemieckiego. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces w Olimpiadzie

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3AG Mateusz Kulig awansował do etapu centralnego w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Opiekunem ucznia jest Wojciech Pietryka .

Gratulujemy!

 

Sukces w Olimpiadzie Języka Francuskiego

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3fs Mathieu Nicolas zakwalifikował się do etapu centralnego XLV Olimpiady Języka Francuskiego.

Opiekunem ucznia jest prof. A. Mynart.

Serdecznie gratulujemy!!!

Sukces w Olimpiadzie Geograficznej

Piątego lutego 2022 r. Aleksandra Łobaza i Nikodem Wanat reprezentowali I LO w Rzeszowie podczas zawodów II etapu XLVIII Olimpiady Geograficznej. W czasie zawodów przewodniczący Komitetu Okręgowego w Rzeszowie – dr hab. Piotr Gębica, prof. UR, przedstawił najlepsze prace pisemne I etapu. Wśród dwóch wyróżnionych, znalazła się praca ucznia I LO w Rzeszowie – Nikodema Wanata.

Gratulujemy!

Finał badmintona

8.12.2021 roku w Nowej Dębie odbyły się zawody Finału Wojewódzkiego Licealiady w Badmintonie Drużynowym.  Zakończyły się one ogromnym sukcesem naszej drużyny w składzie M. Domarski 3bg, K. Bira 3ag, M. Grędys 2b. Drużyna naszej szkoły zajęła VII miejsce na 30 drużyn startujących z województwa podkarpackiego.
Opiekunami uczniów są p. I. Palczak i F. Dulla.

Serdecznie gratulujemy!

 

Back to top