– Sukcesy szkoły

Laureatka Olimpiady!

Marysia Homzar z klasy IIe została Laureatką etapu centralnego Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej.

GRATULUJEMY!

V Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Sztuce

Szkic konkursowy Emilii Miłek
Szkic konkursowy Zuzanny Dec

W V Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Sztuce. Średniowiecze, który odbył się 7 marca 2023 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie pierwsze miejsce zdobyła drużyna w składzie: Kamila Bury, Marta Gurbała, Julia Leniar, Emilia Miłek (kl. 4b, opiekun mgr Marcin Świętoń), drugie miejsce drużyna w składzie Zuzanna Dec, Martyna Markiewicz, Julia Staroń, Mikołaj Pączek (kl. IIa, opiekun mgr Wojciech Pietryka), wyróżnienie zdobyła drużyna w składzie: Karolina Kochman, Dominika Pałach, Magdalena Mierzwa, Aleksandra Wilk (kl. 2d, opiekun mgr Marcin Świętoń). W zawodach uczestniczyła też drużyna w składzie: Dominika Zima, Aleksandra Ogórek, Kinga Plechawska, Martyna Bieniek (kl. Ie, opiekun dr Tadeusz Ochenduszko).

Mocarz Ortografii

Z okazji obchodzonego 21 lutego Dnia Języka Ojczystego, kilka instytucji: Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Rzeszowie, Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Teatr im. Wandy Siemaszkowej zorganizowało dyktando „Mocarz Ortografii – uniwersyteckie dyktando dla Polski”. W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych uczennica klasy 4a  –  Kornelia Filip zajęła III miejsce.

Gratulujemy!

Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Pływaniu

W półfinale wojewódzkiej Licealiady w pływaniu nasze licealistki spisały się doskonale. Pierwsze miejsce na dystansie 50 m style klasycznym zdobyła Julia Pokrzywa z klasy Ie Na dystansie 50 m stylem dowolnym drugie miejsce zdobyła Maja Wacław  z klasy Ia i szóste miejsce Kornelia Woźniak z klasy Ie.

Nasza sztafeta dziewcząt zdobyła V miejsce w składzie: Julia Pokrzywa 1e, Julia Kocik IVe, Gabriela Statek If, Kornelia Woźniak Ie, Milena Przywara Id i na ostatniej zmianie płynąca Maja Wacław Ia. Wszystkie dziewczyny oraz sztafeta awansowały do finału podkarpackiego.

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy wspaniałych wyników. 

SUKCES W XLIX OLIMPIADZIE HISTORYCZNEJ

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Mikołaj Pączek z klasy 2a zakwalifikował się do etapu centralnego XLIX Olimpiady Historycznej.
Opiekunem ucznia jest dr Tadeusz Ochenduszko

Sukces w Olimpiadzie Przedsiębiorczości

Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego XVIII Olimpiady Przedsiębiorczości zakwalifikowały się uczennice naszej szkoły: Julia Ślimak z klasy IIc oraz Małgorzata Baran z klasy IIId.
Opiekunem uczennic jest prof. Filip Dulla. 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Sukces w XLVI Olimpiadzie Języka Francuskiego

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Damian Nicolas z kl. 3e zakwalifikował się do etapu centralnego XLVI Olimpiady Języka Francuskiego.
Opiekunem ucznia jest prof. A. Mynart.
Serdecznie gratulujemy!
 

Okręgowe zawody II stopnia XLIX Olimpiady Geograficznej – podsumowanie

Olimpiada Geografia

Po dwóch dniach 4 i 5 lutego 2023 r. w I LO w Rzeszowie zakończyły się zawody II stopnia (okręgowe) XLIX Olimpiady Geograficznej. Komisja Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej w Rzeszowie podkreśliła wysoki i wyrównany poziom uczestników.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w zawodach. Gratulujemy zwycięzcom!

Ranking Perspektywy 2023 – ILO “Złota Szkoła”

2023-liceum-zloto-


W dniu 1.02.2023 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023. Nasza szkoła otrzymała tytuł „Złotej Szkoły”.

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom!

Olimpiada Języka Łacińskiego II etap

Dzisiaj 19.01.2023 r. odbyła się część pisemna – II etapu Olimpiady Języka Łacińskiego, w której wzięły udział uczennice kl. 3e: Natalia Kiebała i Alicja Wróbel. Jutro etap ustny. Życzymy powodzenia! Olimpiada odbyła się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Opiekunem uczennic podczas wyjazdu jest prof. Janusz Wróbel.

 OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS

Miło nam poinformować, że poznaliśmy wyniki 36. edycji OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS – MATEMATYKA.PLUS, w którym I LO reprezentowało 23 uczniów z klasy 1c, pod opieką p. Aleksandry Rzeczycy-Słysz.Cieszy nas, iż Michał Widak uzyskał tytuł laureata II stopnia, osiągając świetny wynik: 92/100 punktów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowały się uczennice naszej szkoły: Aleksandra Obacz (kl. IIIa, op. prof. K. Mikluszka), Rozalia Grechuta (kl. IIIb, op. prof. A. Putyło), Weronika Salach (kl. IIa, op. prof. M. Byszuk), Urszula Słonina (kl. IIe, op. prof. M. Byszuk) i Maja Wacław (kl. Ia, op. prof. E. Wielgosz).
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Nasze uczennice w II etapie Olimpiady Języka Angielskiego

Miło nam poinformować, że nasze uczennice Amelia Szymańska ( 2a) oraz Aleksandra Bochenek (2a) zakwalifikowały się do drugiego etapu Olimpiady Języka Angielskiego. Opiekunką uczennic jest prof. Magdalena Janicka-Rzeszutek.

Serdecznie gratulujemy!!!

Sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie

Miło nam poinformować, że nasze uczennice: Gabriela Zaborowska oraz Zuzanna Mleczko (4ds) zakwalifikowały się do drugiego etapu Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. W województwie podkarpackim startowało blisko 130 drużyn, nasze dziewczyny były w gronie 5 najlepszych w województwie.

Opiekunem drużyny jest p. psycholog Agnieszka Krućko.

Trzymamy kciuki i gratulujemy !!!

Sukces w Olimpiadzie Artystycznej

Miło Nam poinformować, że nasza uczennica Emilia Miłek (4bs) zakwalifikowała się do drugiego etapu Olimpiady Artystycznej zdobywając fantastyczny wynik.
Opiekunem uczennicy jest p. A. Krućko.

Trzymamy kciuki i gratulujemy !!! 

II etap Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej

Miło mi poinformować, że do II etapu Konkursu Wiedzy o Kulturzej Antycznej zakwalifikowała się drużyna z kl. 2a w składzie: Mikołaj Pączek, Weronika Salach, Aleksandra Tomczyk. Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunce prof. K.Milcarek-Mróz. Półfinał Konkursu odbędzie się 2 lutego 2023 o godz. 10.00 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie .

II etap Olimpiady Języka Łacińskiego

Miło mi poinformować, że do II etapu Olimpiady Języka Łacińskiego zakwalifikowały się uczennice kl. 3e Natalia Kiebała i Alicja Wróbel. II etap odbędzie się w Krakowie w dniach 19 i 20 stycznia. Serdecznie gratulujemy uczennicom i ich opiekunce prof. K. Milcarek-Mróz.

I miejsce w RDKS

Z radością informujemy, że uczennica naszego liceum – Izabela Bortnowska z klasy 3a – zdobyła I miejsce w XXX Rzeszowskich Dniach Kultury Szkolnej w dziedzinie prozy. Izabela napisała opowiadanie pt. “Istota Księgi” inspirowane prozą Olgi Tokarczuk.

Serdecznie gratulujemy!
Opiekunem uczennicy jest p. K. Mikluszka.

Sukces KLUBU MEDIACJI RÓWIEŚNICZYCH I LO w Rzeszowie

W dniu 18 listopada 2022 r. w ogólnopolskim konkursie mediacyjnym „Postaw na mediację”, organizowanym przez Wydział ds. Edukacji Prawnej we współpracy z Wydziałem ds. Mediacji w Ministerstwie Sprawiedliwości – drużyna Klubu Mediacji Rówieśniczych naszego LO zajęła 2 miejsce.
Skład drużyny: Aleksandra Rułka 3a, Emilia Piątek 4b, Rozalia Grechuta 3b i Antoni Rzeszuto 2a.
Opiekunem drużyny była Pani mgr Agnieszka Mynart.
Konkurs miał na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie alternatywnych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji.
Poziom umiejętności uczestników był bardzo wysoki. Do konkursu zgłosiło się prawie 200 szkół z całej Polski. Nasza młodzież wykazała się merytoryczną wiedzą o mediacji, zdolnościami argumentacji, analitycznym myśleniem oraz umiejętnościami aktorskimi.
Serdecznie gratulujemy!!!

Pokochasz naszą szkołę: rzetelność, doświadczenie, skuteczność

Back to top