– Archiwum aktualności

Testy językowe

Zapraszamy uczniów klas pierwszych

na testy kwalifikacyjne do grup językowych.

Testy będą przeprowadzone w dniu 31 sierpnia (wtorek).

9:00 – język angielski, uczniowie piszą w salach:

1a – sala 34; 1b – sala 39; 1c – sala 40;

1d – sala 4; 1es – sala 17.

10:15 – język niemiecki – s. 4 i 17, język hiszpański – s. 39 i 40.

Uwaga!!! Test z j.francuskiego nie odbędzie się, utworzono tylko jedną grupę.

UWAGA!

Rozdanie świadectw dojrzałości 

5 lipca 2021 r., sala nr 39 

 

godz. 9.00-11.00         klasy: 3A, 3B, 3D 

godz. 11.00-13.00       klasy: 3C, 3E, 3F 

 

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek 25 czerwca 2021.
Zapraszamy na mszę św. o godzinie 9.00, która odbędzie się w Kościele pw. Świętego Krzyża.
O godzinie 10.00 odbędzie się uroczystość na dziedzińcu szkoły, a następnie o godz. 11.00 będą miały miejsce spotkania uczniów z wychowawcami klas.

Wspomóż kociaka z fundacji!

W tym tygodniu w naszej szkole organizowana jest zbiórka na rzecz fundacji dla bezdomnych kotów “Felineus” w Rzeszowie 🐱 Jeśli chcecie wziąć udział i podarować nieco szczęścia kociakom, organizatorki z klasy 2Dg będą na was czekać od 7 do 11 czerwca w podanych niżej godzinach.

Zbierać będziemy obok schodów w dolnym korytarzu szkoły 🐈

Każdy dobroczyńca dostanie pieczątkę na karcie aktywnego ucznia, a ci, którzy wspomogą nas rzeczowo (karmą, żwirkiem…), będą mieli możliwość wybrania dla siebie drobnego upominku!

Stypendium dla dziewczyn

Jeszcze do 30 czerwca trwa nabór do VII edycji programu stypendialnego Nowe technologie dla dziewczyn, do którego aplikować mogą tegoroczne maturzystki, które wybierają się na studia na jednej z 44 polskich uczelni (lista uczelni i kierunków), jak i studentki! Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Organizatorami programu są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel.

Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Chcemy pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe:

  • znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel,
  • otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami,
  • zaprosimy je również do wzięcia udziału w Programie Stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie lub w Intelu w USA.
    Więcej informacji TUTAJ

Uwaga!

 
Książki też mają wakacje!
Uczniowie są proszeni o zwrot książek do biblioteki szkolnej do dnia 21 czerwca 2021 roku.

Stypendium

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia 5 lipca 2021 roku rozpocznie rekrutację do 10 Edycji stypendiów akademickich na rok 2021/2022.

Celem Fundacji jest zwiększanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowości, realizowane poprzez pomoc finansową, która niejednokrotnie jest jedyną szansą na podjęcie studiów wyższych w większych miastach.

Stypendia w wysokości 6000zł. przyznawane są na okres pierwszego roku studiów stacjonarnych na polskich uczelniach akademickich.

Stypendium przeznaczone jest dla maturzystów, ludzi młodych i ambitnych. Prosimy o zapoznanie się z informacją o możliwości jaką daje stypendium FEJJ.
Link do naszej strony: www.fejj.p
Link do Regulaminuhttps://www.fejj.pl/pierwszy-rok/Home/Terms?pId=1&eId=8

Drodzy Abiturienci!

Zakończenie nauki

Drodzy Abiturienci! 
Zapraszamy Was na zakończenie roku szkolnego w formie on-line
w czwartek 29 kwietnia 2021 r.  w godz. 11.35 – 12.20

Rozdanie świadectw ukończenia szkoły odbędzie się w piątek 30 kwietnia 2021 r. wg harmonogramu udostępnionego w zastępstwach. 

W tym dniu otrzymacie również okolicznościowe wydanie „Spiritus Scholae” przygotowane przez redakcję szkolnego magazynu. 
Serdecznie ZAPRASZAMY!

Back to top