– Archiwum aktualności

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek 25 czerwca 2021.
Zapraszamy na mszę św. o godzinie 9.00, która odbędzie się w Kościele pw. Świętego Krzyża.
O godzinie 10.00 odbędzie się uroczystość na dziedzińcu szkoły, a następnie o godz. 11.00 będą miały miejsce spotkania uczniów z wychowawcami klas.

Wspomóż kociaka z fundacji!

W tym tygodniu w naszej szkole organizowana jest zbiórka na rzecz fundacji dla bezdomnych kotów “Felineus” w Rzeszowie 🐱 Jeśli chcecie wziąć udział i podarować nieco szczęścia kociakom, organizatorki z klasy 2Dg będą na was czekać od 7 do 11 czerwca w podanych niżej godzinach.

Zbierać będziemy obok schodów w dolnym korytarzu szkoły 🐈

Każdy dobroczyńca dostanie pieczątkę na karcie aktywnego ucznia, a ci, którzy wspomogą nas rzeczowo (karmą, żwirkiem…), będą mieli możliwość wybrania dla siebie drobnego upominku!

Stypendium dla dziewczyn

Jeszcze do 30 czerwca trwa nabór do VII edycji programu stypendialnego Nowe technologie dla dziewczyn, do którego aplikować mogą tegoroczne maturzystki, które wybierają się na studia na jednej z 44 polskich uczelni (lista uczelni i kierunków), jak i studentki! Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Organizatorami programu są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel.

Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Chcemy pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe:

 • znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel,
 • otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami,
 • zaprosimy je również do wzięcia udziału w Programie Stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie lub w Intelu w USA.
  Więcej informacji TUTAJ

Uwaga!

 
Książki też mają wakacje!
Uczniowie są proszeni o zwrot książek do biblioteki szkolnej do dnia 21 czerwca 2021 roku.

Drodzy Abiturienci!

Zakończenie nauki

Drodzy Abiturienci! 
Zapraszamy Was na zakończenie roku szkolnego w formie on-line
w czwartek 29 kwietnia 2021 r.  w godz. 11.35 – 12.20

Rozdanie świadectw ukończenia szkoły odbędzie się w piątek 30 kwietnia 2021 r. wg harmonogramu udostępnionego w zastępstwach. 

W tym dniu otrzymacie również okolicznościowe wydanie „Spiritus Scholae” przygotowane przez redakcję szkolnego magazynu. 
Serdecznie ZAPRASZAMY!

Dni wolne od nauki szkolnej

Uwaga

Przypominamy klasom pierwszym i drugim,
że 4, 5, 6, i 7 maja, ze względu na odbywające się matury,
dniami wolnymi od nauki szkolnej.

Dzień Otwarty ILO w Rzeszowie

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych zbliża się wielkimi krokami…
Nie czekaj do ostatniej chwili i już dziś pomyśl o właściwym wyborze.

Coroczny Dzień Otwarty 1 Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie
przenosimy do przestrzeni wirtualnej.
Dołącz do wydarzenia i wspólnie odliczajmy do wirtualnego Dnia Otwartego!

Facebook: I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
Facebook: SU 1 LO Rzeszów
Instagram: @su_1lo
TikTok: @1lorzeszow
Masz pytanie dotyczące rekrutacji?
Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o 1LO? Napisz do nas!

Program Stypendiów Pomostowych 2021/2022

M A T U R Z Y S T O !!!
Jeżeli jesteś zdolny, ambitny, chcesz podjąć naukę na dziennych studiach magisterskich i pochodzisz z rodziny byłego pracownika ppgr powinieneś to przeczytać!
Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości przy wsparciu organizacyjnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ogłasza: Program Stypendiów Pomostowych 2021/2022

Program jest skierowany do maturzystów, którzy ukończą szkołę ponadgimnazjalną
w 2021r. i którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

 • zakwalifikują się na I rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich;
 • obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka.
 • są dziećmi byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę w okresie co najmniej
  2 lat
  ;
 • mieszkają na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców potwierdzone zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia Programu na stronie www.stypendia-pomostowe.pl,
 • pochodzą z rodzin, w których dochód w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy niż 1960 zł brutto wyliczony z czerwca 2021r. Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z tą niepełnosprawnością .
 • osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 100. Algorytm obliczenia liczby punktów zamieszczony jest w załączniku do Regulaminu.

KANDYDACI DO STYPENDIUM, WYPEŁNIAJĄ WNIOSEK ON-LINE NA STRONIE: www. stypendia-pomostowe.pl, aplikacja internetowa będzie aktywna od 1 lipca 2021r.      do dnia 16 sierpnia 2021r. (do godz.16-tej), a następnie wydrukowany wniosek wraz
z załącznikami przekazują do Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie, ul.  Asnyka 7; 35-001 Rzeszów – w nieprzekraczalnym terminie do 23 sierpnia 2021r.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w Programie określa „Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów pomostowych dla studentów w ramach XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2021/2022” – Segment IA.

Regulamin wraz z załącznikami oraz formularze wniosków aplikacyjnych są dostępne na stronie internetowej Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości na stronie: www. stypendia-pomostowe.pl

Informacji o programie udzielają:

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości                                 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

adres: ul. Sterlinga 27/29, 90-212 Łódź                                     Oddział Terenowy w Rzeszowie

tel. 42  632 59 91, 42  631 95 58                                               tel. 17 853 78 87

Back to top