– Archiwum aktualności

Drodzy Abiturienci!

Zakończenie nauki

Drodzy Abiturienci! 
Zapraszamy Was na zakończenie roku szkolnego w formie on-line
w czwartek 29 kwietnia 2021 r.  w godz. 11.35 – 12.20

Rozdanie świadectw ukończenia szkoły odbędzie się w piątek 30 kwietnia 2021 r. wg harmonogramu udostępnionego w zastępstwach. 

W tym dniu otrzymacie również okolicznościowe wydanie „Spiritus Scholae” przygotowane przez redakcję szkolnego magazynu. 
Serdecznie ZAPRASZAMY!

Dni wolne od nauki szkolnej

Uwaga

Przypominamy klasom pierwszym i drugim,
że 4, 5, 6, i 7 maja, ze względu na odbywające się matury,
dniami wolnymi od nauki szkolnej.

Dzień Otwarty ILO w Rzeszowie

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych zbliża się wielkimi krokami…
Nie czekaj do ostatniej chwili i już dziś pomyśl o właściwym wyborze.

Coroczny Dzień Otwarty 1 Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie
przenosimy do przestrzeni wirtualnej.
Dołącz do wydarzenia i wspólnie odliczajmy do wirtualnego Dnia Otwartego!

Facebook: I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
Facebook: SU 1 LO Rzeszów
Instagram: @su_1lo
TikTok: @1lorzeszow
Masz pytanie dotyczące rekrutacji?
Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o 1LO? Napisz do nas!

Program Stypendiów Pomostowych 2021/2022

M A T U R Z Y S T O !!!
Jeżeli jesteś zdolny, ambitny, chcesz podjąć naukę na dziennych studiach magisterskich i pochodzisz z rodziny byłego pracownika ppgr powinieneś to przeczytać!
Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości przy wsparciu organizacyjnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ogłasza: Program Stypendiów Pomostowych 2021/2022

Program jest skierowany do maturzystów, którzy ukończą szkołę ponadgimnazjalną
w 2021r. i którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

  • zakwalifikują się na I rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich;
  • obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka.
  • są dziećmi byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę w okresie co najmniej
    2 lat
    ;
  • mieszkają na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców potwierdzone zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia Programu na stronie www.stypendia-pomostowe.pl,
  • pochodzą z rodzin, w których dochód w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy niż 1960 zł brutto wyliczony z czerwca 2021r. Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z tą niepełnosprawnością .
  • osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 100. Algorytm obliczenia liczby punktów zamieszczony jest w załączniku do Regulaminu.

KANDYDACI DO STYPENDIUM, WYPEŁNIAJĄ WNIOSEK ON-LINE NA STRONIE: www. stypendia-pomostowe.pl, aplikacja internetowa będzie aktywna od 1 lipca 2021r.      do dnia 16 sierpnia 2021r. (do godz.16-tej), a następnie wydrukowany wniosek wraz
z załącznikami przekazują do Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie, ul.  Asnyka 7; 35-001 Rzeszów – w nieprzekraczalnym terminie do 23 sierpnia 2021r.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w Programie określa „Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów pomostowych dla studentów w ramach XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2021/2022” – Segment IA.

Regulamin wraz z załącznikami oraz formularze wniosków aplikacyjnych są dostępne na stronie internetowej Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości na stronie: www. stypendia-pomostowe.pl

Informacji o programie udzielają:

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości                                 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

adres: ul. Sterlinga 27/29, 90-212 Łódź                                     Oddział Terenowy w Rzeszowie

tel. 42  632 59 91, 42  631 95 58                                               tel. 17 853 78 87

Wirtualny Dzień Otwarty ILO w Rzeszowie

Zapraszamy Uczniów na WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się 29 kwietnia 2021 r.
Wkrótce więcej informacji o tym wydarzeniu umieszczone zostanie na naszej stronie internetowej oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zapraszamy na warsztaty

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy uczniów (w szczególności maturzystów) do udziału w  bieżących wydarzeniach organizowanych  przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej.

W najbliższym czasie na platformie MS Teams studenci pracujący w Kołach Naukowych działających na Wydziale Chemicznym planują przeprowadzenie warsztatów/pokazów dla uczniów szkół średnich (głównie maturzystów).

Podczas warsztatów uczniowie/maturzyści będą mieli możliwość zapoznania się z różnorodną tematyką (w tym obrazującą wybrane zagadnienia maturalne) przedstawioną przez młodych pasjonatów nauki w bardzo przystępny sposób.

Harmonogram warsztatów:

1. 20 kwietnia br. (WTOREK) godz. 18.00           
 „Pokazy obejmujące wybrane problemy z chemii”,  w tym: reakcje kwas-zasada (miareczkowanie), rekcje hydrolizy, reakcje redox na przykładzie doświadczeń pokazowych,  Koło Naukowe Studentów Chemii „ESPRIT”
 Link do spotkania: >>>TUTAJ<<<

  2.  21 kwietnia  br.(ŚRODA)   godz.17.00  “Hodowle ludzkich komórek – narządzie do badań biotechnologicznych”, Koło Naukowe Biotechnologów „INSERT”
Link do spotkania: >>>TUTAJ<<<

  3.  27 kwietnia br. (WTOREK)   godz. 17.00 “Chemiczne modyfikacje implantów kości”,  Studenckie i Doktoranckie Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Farmaceutycznej “IPSUM” Link do spotkania: >>>TUTAJ<<<

4.  28 kwietnia br. (ŚRODA)   godz. 17.00  ,,Kompozyty polimerowe stosowane w przemyśle zbrojeniowym”,  Koło Naukowe przy Katedrze Kompozytów Polimerowych „PRzeTWÓRCY”
Link do spotkania (Kod do zespołu:  r9tpnit): >>>TUTAJ<<<

Spotkania zaplanowano w godzinach popołudniowych, aby wszyscy zainteresowani  uczniowie/maturzyści (nie tracąc cennych godzin lekcyjnych) mogli wziąć w nich udział.

Zapraszamy na spotkanie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza do udziału w wykładzie pt. „Kebab z Koszatki. Życie codzienne w Pompejach”, który wygłosi Paulina Jurkowska-Pudełko –autorka bloga i kanału na Facebooku „Maius. Podróże ze sztuką”. Premiera spotkania odbędzie się 21 kwietnia br., o godz. 18:00 na Facebooku WSIiZ.

ZAPISY: https://wielkiepytania.wsiz.pl/ppn/wydarzenia/kebab-z-koszatki-zycie-codzienne-w-pompejach

https://www.youtube.com/watch?v=XqAkBhNi-pI

“Wesele” dla maturzystów

Spotkanie w ramach Opolskiego Festiwalu Nauki

Podążając za potrzebami młodzieży dr hab. Sabina Brzozowska, prof. UO wygłosi wykład, który przyda się każdemu maturzyście. Dr hab. Sabina Brzozowska, prof. UO z Instytutu Nauk o Literaturze Uniwersytetu Opolskiego, wspaniały naukowiec i nauczyciel akademicki zabierze wszystkich w świat sztuki na spotkanie zatytułowane: “Wesele” Wyspiańskiego – dramat współczesny (w 120. rocznicę premiery “Wesela” w Teatrze Miejskim w Krakowie.

Zapraszam na stronę: http://festiwal.uni.opole.pl/czwartkowe-spotkania-z-nauka/

Czwartkowe spotkanie z nauką odbędzie się 25 marca 2021 godz. 19:00 na facebook

https://fb.me/e/1pAc8SjFp

Back to top