MOTTO TYGODNIA 
 Fama crescit eundo.
"Plotka rośnie, rozchodząc się."
Vergilius "Aeneis" IV, 174-175
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Działalność charytatywna

Szlachetna Paczka w I LO!

szlachetna paczkaZapraszamy do włączenia się do akcji Szlachetna Paczka. Klasy 1a i 1f już zbierają prezenty do paczki, zapraszamy do przyłączenia się do nas. W załączniki potrzeby rodzin, które wspomagamy. Jeśli chcesz pomóc i pobawić się w św. Mikołaja - nie zwlekaj masz czas tylko do środy 2.12.15 do 15.00! Podarunki proszę składać w bibliotece szkolnej. Koordynatorem akcji jest Karolina Kowalska z kl.1a, opiekunem p.K.Milcarek-Mróz.

szlachetna-paczka.docx

TRWA AKCJA ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA

Schowek01W naszej szkole dzisiaj czyli 27 X 2016 roku prowadzona jest zbiórka funduszy na zakup zniczy na cmentarz Łyczakowski we Lwowie. Akcję na Podkarpaciu koordynuje TVP Rzeszów, a jej wielki finał będzie mieć miejsce w dniu dzisiejszym w siedzibie redakcji. W piątek wszystko co uda się zebrać zostanie zawiezione do Lwowa, ale też Strzelczysk, Mościsk i Pnikuta. Co roku właśnie ta akcja łączy Polaków po obu stronach granicy. Znicze zbierane w Polsce, głównie na Podkarpaciu rozstawiają i zapalają Polacy ze Lwowa. To dzięki tysiącom osób, które się w nią włączają lwowskie cmentarze 1 listopada mogą rozbłysnąć tysiącami światełek pamięci. Tak było rok temu, gdy do Lwowa trafiło ponad 50 tysięcy zniczy, w tym 25 tysięcy zebranych na Podkarpaciu. Za każdym razem sprawiają Lwowiakom - głównie tym najstarszym  tak samo wielką radość. Jak mówią - to im pomaga w tym, żeby ciągle być dumnym z tego, że są Polakami.   To także wsparcie finansowe. Polaków we Lwowie jest coraz mniej a znicze kosztują. Wielu nie stać na to, aby kupić ich na tyle dużo, aby można było rozpalić także na grobach bezimiennych i zapomnianych Dzięki akcji to możliwe. A 1 listopada stał się dla Polaków ze Lwowa prawdziwym świętem, kiedy spotykają się właśnie na Łyczakowie - przy zapalaniu zniczy. 

Kiermasz wielkanocny 14.3!!!

caritas logoZapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję Szkolnego Koła Caritas - kiermasz wielkanocny 14 marca 2016. Będzie można kupić kartki świąteczne, ozdoby, pisanki, stroiki czy wspaniałe wypieki. Dobrze wykorzystaj swoje kieszonkowe i wspomóż potrzebującą osobę z naszej szkoły.

I.Micał, K.Milcarek-Mróz, ks.P.Kura

Spotkanie wolontariuszy - pomoc dla Gruzji

Pro SPEW środę 22.11.17 o godz. 10.35 (duża przerwa) w sali nr 12 odbędzie się spotkanie wolontariuszy fundacji Pro Spe, która zajmuje się organizowaniem pomocy dla dzieci, ubogich i uciekinierów ze strefy wojennej w Gruzji. Wszystkie osoby, które chcą się przyłączyć do wolontariatu serdecznie zapraszam.

K.Milcarek-Mróz

Spotkanie Szkolnego Koła Caritas

caritasSPOTKANIE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Zapraszamy na spotkanie wolontariuszy SK Caritas

w poniedziałek 5 marca o godz.11.35 w sali 34

Szczególnie zapraszamy osoby chcące wziąć udział w świątecznej zbiórce żywności, która odbędzie się w dniach 9 - 10 marca.

Opiekunowie SK Caritas

Wolontariat i pomoc dla Gruzji!

Pro SPEW środę 11.10.17 o godz. 10.35 (duża przerwa) w sali nr 12 odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych działaniem w fundacji Pro Spe, która wspiera dzieci, dorosłych i samotnych na terenie Gruzji. Zapraszamy serdecznie do współpracy. Nazwa PRO SPE oznacza: „ku nadziei”. Zatem jeśli możemy coś konkretnego dać innym, to dajmy. A dlaczego mamy dać? Bo trochę więcej otrzymaliśmy. Wszystko co robi Fundacja, jest konsultowane z księżmi Polakami i wolontariuszami pracującymi w Gruzji. Zapraszamy do włączenia się w wolontariat, by nieść nadzieję wszystkim, którym ona jest konieczna.

Więcej informacji na stronie fundacji: http://prospe.org/

K.Milcarek-Mróz

Szlachetna Paczka w 1LO

logo szlachetna paczkaSerdecznie dziękujemy za włączenie się społeczności szkolnej w akcję "Szlachetna Paczka". Dzięki waszej pomocy rodziny potrzebujące otrzymają wpaniałe prezenty na Święta. Serdecznie dziękujemy za wasze wielkie serca, szczególne podziękowania dla uczniów klasy 1a i 1f, Samorządu Uczniowskiego oraz koordynatora akcji Karoliny Kowalskiej z kl.1a.

szlachetna paczka zdj

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny Caritas 1LO

caritas14 grudnia 2015 w naszym liceum obędzie się Kiermasz Świąteczny orgazniowany przez Caritas I LO na rzecz potrzebującego ucznia naszej szkoły. Będzie można zakupić ozdoby świąteczne i choinkowe, pierniczki i różne smakołyki. Prosimy o włączenie się do naszej akcji.

Akcja pomocy Polakom we Lwowie!

II edycja akcji świątecznej pomocy Polakom we Lwowie!zbiórka Lwów Prosimy o ofiarowanie na rzecz naszych krajan produktów takich jak: makaron, kasza, ryż, kawa, mąka, cukier, sól, przyprawy, słodycze, oleje oraz inne artykuły o długim terminie ważności.  

Prosimy o włączenie się do akcji. Przyniesione rzeczy można składać w bibliotece szkolnej do piątku 18.12.2015. Wszystkim, którzy zechcą wspomóc naszych rodaków serdecznie dziękujemy!!! 

Czytaj więcej: Akcja pomocy Polakom we Lwowie!

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.