Biblioteki publiczne i cyfrowe

Biblioteki publiczne są już otwarte, ale jeśli ktoś z Was ma problem z dotarciem do lektur, a chciałby uzupełnić swoją wiedzę, to w zakładce pliki znajdzie listę bibliotek cyfrowych, z których można korzystać za darmo. Polecam także tym, którzy po prostu chcą poczytać dla przyjemności! Nie zapominajcie w tym czasie o książkach! 

WolneLektury.pl Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
 
ChmuraCzytania.pl Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.
 
Polona.pl 
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.
 
Źródło: biblioteka.pl