MOTTO TYGODNIA 
Tempora mutantur,
et nos mutamur in illis.
"Czasy się zmieniają
i my się wraz z nimi zmieniamy."
Przysłowie łacińskie
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

// SUKCESY SZKOŁY //

LICEALIADA - siatkówka dziewcząt

1a

W tym roku szkolnym do rozgrywek siatkówki zgłosiło się 16 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych. Po wyjściu z grupy awansowaliśmy do finału, gdzie spotkaliśmy się z najlepszymi drużynami w Rzeszowie. Po zaciętej walce Reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce.

W skład drużyny weszły: kapitan – Nina Wojnar (kl. 3a), Zatońska Olga (3f), Zatorska Gabriela (3e), Zatorska Julia (3e), Kosiorowska Klaudia (2f), Krawiec Anna (1d), Kremer Aleksandra (1d), Słonina Julia (2c), Kwiatkowska Kinga (1c), Bieleń Zuzanna (2a).

Opiekun B. Adamonis-Więzik

Czytaj więcej: LICEALIADA - siatkówka dziewcząt

I Miejsce w konkursie „Gra miejska - Rzeszów w drodze do niepodległości”.

W środę 31 października 2018 r. drużyna w składzie N. Stawarz, K. Dolecka, K. Tama, K. Lisowska z klasy 2 e oraz J. Kwiecińska z kl. 2 d zajęły 1. miejsce w konkursie „Gra miejska - Rzeszów w drodze do niepodległości”. Podczas gry wykazały się dużą wiedzą dotyczącą dziejów Rzeszowa w historycznych momentach dla naszego miasta – odzyskania przez Rzeszów niepodległości w 1918 r., walką z hitlerowskimi Niemcami w latach 1944 – 1945 oraz działalnością NSZZ „Solidarność” w naszym regionie. Perfekcyjnie wykonały również zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, żołnierskiej musztry oraz składania i rozkładania karabinu AK 47. Grę miejską zorganizowali nauczyciele historii III LO w Rzeszowie we współpracy ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec”. Opiekunem drużyny był p. M. Świętoń.

01

Czytaj więcej: I Miejsce w konkursie „Gra miejska - Rzeszów w drodze do niepodległości”.

Wyniki zawodów

6

Długo czekaliśmy, ale są wyniki Szkolnej Korespondencyjnej Ligii Lekkoatletycznej. Zawody w ramach Licealiady odbyły się na stadionie Resovii 27.09.2018. Udział wzięło 17 uczniów, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Startowali w różnych dyscyplinach:biegach na 100m, 200m, 400m, 800m, skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem.
Największy sukces osiągnęła w skoku wzwyż Wiktoria Skiba z klasy 1b zajmując I miejsce. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Marcin Jachym z klasy 2b. W rzucie oszczepem Andżelika Lasota z klasy 2e zajęła 3 miejsce. W skoku w dal Arkadiusz Kościółek z kl. 2c zajął 7 miejsce, w biegu na 800m Jakub Liszka z kl.1d 5 miejsce, Jakub Kłodowski z kl. 1b 7 miejsce.
W zawodach wystartowali:
Sandra Wilk klasa 1b
Wioletta Bubek klasa 1b
Izabela Lisowicz klasa 1b
Laura Róg klasa 1f
Kamila Pisarek klasa 1f
Ewelina Nowak 1b
Martyna Kiełboń klasa 1d
Natalia Wisz klasa 2e

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Opiekun prof. I. Palczak

Więcej zdjęć poniżej.

Czytaj więcej: Wyniki zawodów

Nagroda za najbardziej atrakcyjny wizualnie spektakl

teatr550

W dniach 25-27 czerwca grupa "Hundred Monkeys" uczestniczyła w IX ogólnopolskim festiwalu MOST w Gdańsku. Wystawiała tam po raz kolejny spektakl "Ostatni." (Angielski tytuł "the Perfect Circe"). Uczniowie naszej szkoły otrzymali tam nagrodę za najbardziej atrakcyjny wizualnie spektakl.

W skład grupy wchodzą:
Piotr Książek (autor scenariusza)
Monika Chmiel, Maja Piołunkowska, Piotr Kalka, Diana Zabiegła, Bartosz Zawora, Jagoda Wacnik, Ania Kuszarecka, Martyna Szypuła, Filip Gierlach, Karol Żukowicz, Kacper Karyś, Agnieszka Tumm, Julia Nowak, Milena Barszczowska, Julia Michoń, Kaja Mucha

Stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

fundusz

Dominik Hajder, kl. 3 b został przyjęty do grona stypendystów Programu pomocy wybitnie zdolnym w roku szkolnym 2018/2019! Fundusz będzie wspierał rozwój zainteresowań i uzdolnień Dominika, umożliwiając mu nieodpłatny udział w organizowanych zajęciach oraz zapraszając na koncerty i wystawy.

Przyjęcie do grona stypendystów Funduszu jest ogromnym wyróżnieniem!


Bardzo serdecznie gratulujemy!

Laureat 6. miejsca konkursu GREAT POLES

kozik

 

Miło nam poinformować, że
Mateusz Kozikowski z klasy 1c

został laureatem

Ogólnopolskiego Konkursu GREAT POLES 2018,
zdobywając 6. miejsce.

Konkurs GREAT POLES jest organizowany przez British Alumni Society, Young Talent Management i Oxford University Press. Nagroda polega na współpracy z zespołem redakcyjnym Oxford University Press w Oxfordzie nad przygotowaniem tekstu o Rudolfie Weiglu, nadesłanego w konkursie, do publikacji w jednym z komponentów nowego kursu dla polskich szkół ponadpodstawowych. Mateusz otrzymał również nagrody rzeczowe od wydawnictwa OUP.

Opiekun: B.Ćwik

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu na Plakat z hasłem antynikotynowym

Z radością informujemy, że Weronika Borowiec, kl. 1a została laureatką Wojewódzkiego Konkursu na Plakat z hasłem antynikotynowym. Komisja konkursowa oceniła 532 prace ze 114 szkół, przyznając 10 równorzędnych nagród, w tym Weronice i 10 wyróżnień.
Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 15.06.2018 r. w Woj. Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie. Nagrody w szkole, to: dzień bez pytania, ocena z WOK u p. prof. K. Milcarek-Mróz.
Opieka: p. Dorota Rakocy, pedagog szkolny.

Serdeczne gratulacje!

Turniej Debat Historycznych IPN

Nasza drużyna debatancka w składzie: Tymon Kosiorowski, Marcin Mazur, Matusz Ochab z kl. 1a, Szymon Szurlej z kl. 1b oraz Antonina Kaweńska z kl. 3a zajęli V Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej, który odbył się w dniach 12-13. 06. 2018 w Warszawie. W turnieju brały udział najlepsze drużyny ze wszystkich województw polskich.
Opiekunem uczniów jest prof. K. Milcarek-Mróz.
Serdecznie gratulujemy.

I miejsce w konkursie piosenki turystycznej

gitaraMiło nam poinformować, że w I Podkarpackim przeglądzie piosenki turystycznej i poetyckiej "Natchnieni Bieszczadzką Wiosną 2018" w kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyli uczniowie naszej szkoły, Katarzyna Pawłowska z klasy IIb oraz Kacper Kwaśniak z klasy Ic. Kasia, której na gitarze akompaniował Kacper, zaśpiewała piosenkę zespołu Wolna Grupa Bukowina "Bez słów".

Jako laureaci konkursu Kasia i Kacper wystąpią na festiwalu "Natchnieni Bieszczadem," który odbędzie się w Cisnej w dniach 20-21 lipca 2018 roku.

Zapraszamy wszystkich, którzy być może w tych dniach odwiedzą Cisną, do kibicowania naszemu wspaniałemu duetowi.

Wacław Wałach

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.