MOTTO TYGODNIA 
 Fama crescit eundo.
"Plotka rośnie, rozchodząc się."
Vergilius "Aeneis" IV, 174-175
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Szkolne Koło PTTK

Ahoj przygodo - Jesień w Beskidzie Niskim 2016

rajd1

7. października, roku pańskiego 2016 na Dworcu Głównym w Rzeszowie dało się zaobserwować zaspany, acz całkiem radosny tłum ludzi. Ci najbardziej podekscytowani byli na miejscu już od wpół do siódmej; sama ekscytacja wynikała z faktu iż dzień ten był pierwszym z trzydniowego rajdu w Beskid Niski, zorganizowany przy współpracy z kołem PTTK. Uczniom 1 LO, których pod swoje skrzydła wzięli niezastąpieni profesorowie Wiesław Bać i Wacław Wałach, towarzyszyły jeszcze trzy inne szkoły – 2 i 3 LO oraz 8 Gimnazjum.

Czytaj więcej: Ahoj przygodo - Jesień w Beskidzie Niskim 2016

Zapraszamy na Rajd Górski

Nie siedź w domu, chodź w góry!

Rajd Górski „Jesień w Beskidzie Niskim”

 rajd

Szkolne Koło PTTK zaprasza w dniach 4-6.10.2019r. na 55 Rajd Górski „Jesień w Beskidzie Niskim”.

Wędrować będziemy po pięknych okolicach Komańczy i Rzepedzi.

Koszt rajdu 170zł (członkowie PTTK - 150 zł). Cena obejmuje: przejazd, 2 noclegi oraz wyżywienie (śniadania + obiadokolacje).

Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do profesorów Wacława Wałacha lub Marcina Świętonia.

Jesień w Bieszczadach

rajd01

Zgodnie z prognozami pogody w ostatnie dni października 2012 r. mieliśmy w województwie podkarpackim przywitać pierwszy w tym roku śnieg. Organizator rajdu – p. Wacław Wałach, opiekun szkolnego koła PTTK przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, martwił się czy pogoda nie zniechęci uczniów. Okazało się, że w piątkowy poranek 26 października na parkingu przed halą Podpromie zjawili się wszyscy zapisani uczestnicy rajdu – 21 osób. Rolę opiekunów, oprócz p. Wałacha, pełnili p. Wiesław Bać i ks. Tomasz Nowak. Cel podróży – Bieszczady i Góry Słonne.

Czytaj więcej: Jesień w Bieszczadach

Rajd Matura 2012

rajd1a

więcej foto

W dniach 19 - 20.04 2012 szkolne koło PTTK przy naszym liceum zorganizowało kolejny rajd "Matura". Łącząc się w bólu z naszymi kolegami przygotowującymi się do egzaminu dojrzałości, wyruszyliśmy na szlaki Magurskiego Parku Narodowego. Po zwiedzeniu pustelni św. Jana z Dukli przeszliśmy trasę Chyrowa- Desznica, gdzie zatrzymaliśmy sie na nocleg u gościnnego księdza Józefa. Następnego dnia, trochę niewyspani po nocy spędzonej na śpiewaniu przy ognisku, przeszliśmy trasą z Mrukowej do Folusza, gdzie przy pysznym pstrągu zakończyliśmy wędrówkę. Opiekę duszpasterską zapewnił ksiądz Tomasz, "suchary" opowiadał profesor Bać, a próbował nie zgubić siebie i innych profesor Wałach.

Do zobaczenia na szlaku jesienią!
Wacław Wałach

Turlanie na sianie

... czyli XLVII rajd górski „Jesień w Beskidzie Niskim”
red. Adrianna Szakalicka 

rajd10Niektórzy z nas dość sceptycznie podchodzili do wyjazdu z PTTK-u. Sądzili, że ciągłe maszerowanie po górach, czy przygotowywanie własnych posiłków nie jest atrakcyjną formą spędzania czasu i jechali jedynie po to, by uniknąć lekcji. Nie wiedzieli jak bardzo się mylili.

Czytaj więcej: Turlanie na sianie

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.