MOTTO TYGODNIA 
Carpe diem quam minimum
credula postero.
"Chwytaj dzień, jak najmniej
ufając przyszłości."
Quintus Horatius Flaccus

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Motywacji można się nauczyć – spotkanie z himalaistą

jak długa jest noc

„Praktyczne sposoby na motywowanie siebie i radzenie sobie z niepowodzeniem”

Naszych uczniów będzie inspirował Pan Łukasz Łagożny, maratończyk, himalaista, zdobywca Mount Everest 2018, 8 szczytów Korony Ziemi, autor książki „Jak długa jest noc” – relacji z morderczej wyprawy na dwa najwyższe szczyty w środkowej Azji – Chan Tenri i Pik Lenina.

W spotkaniu 25.01.2019 r. udział wezmą klasy pod opieką nauczycieli uczących:
11.45 – 13.15: 1 b, 2 d, 1 a.
13.25 – 14.55: 1 d, 2 c, 1 e.
Koło Wiedzy Psychologicznej – po uzgodnieniu z p. pedagog.
Sponsorzy wydarzenia: p. Aneta Pastuszak – Fundacja Pomocy Szkole im. Ks. Konarskiego i Rada Rodziców I LO w Rzeszowie.
Organizacja: p. Dorota Rakocy, pedagog szkolny.

Próba chóru!!!

Zapraszam na próbę chóru, która odbędzie się 28.9.18 (piątek) o godz. 10.50 w sali nr 10. 

K.Milcarek-Mróz

Dom tymczasowy dla kotów Koci Łapci

kotyPan Maciej Kosiorowski dał w swoim domu schronienie sześćdziesięciu niechcianym kotom. Zadanie to jest dodatkowo utrudnione ze względu na niepełnosprawność Pana Macieja (brak lewej ręki) oraz niewystarczające na utrzymanie, zarówno siebie jak i swoich pupili, dochody.

Opiekun kotów zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w zapewnieniu im koniecznych do życia produktów, takich jak żwirek, karma (głównie mokra), poduszki, kołdry, koce i ręczniki. Koty te w szczególności lubią mokrą karmę Winston, Sensitive, Junior, Kitty (czarne saszetki) oraz Felix.

Dla osób chętnych istnieje także możliwość zaadoptowania potrzebującego miłości kotka.kot1
Ludzi dobrego serca, którzy pragną wspomóc Pana Macieja prosimy o przynoszenie produktów do biblioteki szkolnej, gdzie zostanie umiejscowione przeznaczone na ten cel pudło.

Koci Łapci facebook.com/kocilapci.rzeszow

Maciej Kosiorowski, tel. 739 602 077

Z podziękowaniami za poświęcony czas
Wiktoria Janusz, kl. 1 a

Obchody Święta Niepodległości w I LO

8 listopad 2018 - przed szkołą zgiełk. "Państwa Centralne przegrywają wojnę!" "Rada Regencyjna ogłasza niepodległość Polski!" Takie radosne wiadomości ogłaszali wchodzącym do naszej szkoły pewna urocza dama i jej towarzysz rozdając najnowsze wydanie dziennika "Monitor" z dnia 7 października 1918. Stało się tak, gdyż I Liceum przeniosło się wówczas do owych jesiennych dni sprzed stu lat. Tego dnia na korytarzach królowały garnitury, kapelusze, długie suknie i perłowe naszyjniki. O szczególnej rocznicy przypominały nie tylko stroje uczniów, ale też biało-czerwone dekoracje wykonane przez członków Sekcji Dekoracyjnej pracujących w pocie czoła pod okiem Weroniki Borowiec. Sprzedawane były również wykonane przez uczniów kotyliony. Cały dochód z nich (620 zł) został przekazany na konto fundacji Kresy w potrzebie - Polacy Polakom. Kilka klas miało również możliwość wysłuchania wykładu przedstawiciela fundacji pana Wiesława Leszko, który przybliżył ciężką sytuację w jakiej znajdują się nasi rodacy zamieszkujący dawne ziemie II Rzeczpospolitej. Zwieńczeniem tego dnia był Test Wiedzy o Niepodległości przygotowany przez Tymona Kosiorowskiego. Zwycięzcą został Mateusz Ochab.

Czytaj więcej: Obchody Święta Niepodległości w I LO

Zbieramy nakrętki dla Emilki

Zachęcamy do włączenia się do akcji zbiórki nakrętek. Na klasę, która uzbiera ich najwięcej, czeka nagroda. Konkurs potrwa do piątku przed feriami.
Tutaj obietnica nagrody
Więcej informacji znajdziecie u Zuzanny Lamers i Karoliny Burz z klasy 3a.

0001 1

Mikołajki

mikołaj

 

Samorząd Uczniowski nie zapomniał o jednym z najważniejszych dni w roku. Nie ważne ile mamy lat, każdy z nas z wielką niecierpliwością oczekuje świętego Mikołaja! A już jutro w naszej szkole będzie ich baaardzo dużo.

W trakcie całego dnia obowiązuje akcja PRZEBRANY = NIEPYTANY! Ubierzcie czapkę Mikołaja, czerwony płaszcz, siwą brodę i świętujcie razem z nami! Wykażcie się kreatywnością, bo najbardziej niezwykłe przebrania na pewno będą docenione!

 

Lekcja anatomii

Już niebawem, bo 14 stycznia rozpoczną się zapisy na doroczną „Anatomię Na Start”.


Z tego tytułu chcemy przekazać garść informacji dla zainteresowanych uczniów.
O co chodzi?
„Anatomia Na Start” to pokazowa lekcja anatomii, poprowadzona specjalnie dla was przez członków Stowarzyszenia IFMSA i Koła Anatomicznego. Obie organizacje działają przy Uniwersytecie Rzeszowskim i to właśnie tam odbędą się (16 lutego) zajęcia. Potrwają one od 9 do 14, a zakończą się „szpilkami”.
Jak się zapisać?
Wystarczy wejść na fanpage całej akcji, facebook.com/ANATOMIANASTARTrzeszow. To na nim już 14 stycznia zostanie udostępniony formularz Google, który należy wypełnić (bardzo starannie) i przesłać przed upłynięciem terminu (21 stycznia). Po tym czasie zostanie on zamknięty, a zgłoszenia zweryfikowane. Jako, że miejsc jest tylko 30 decydować będą kolejność zgłoszeń oraz uzasadnienie napisane przez uczestnika. Potwierdzenie zakwalifikowania na warsztaty przyślemy mailem, na którego należy odpisać w ciągu 2 dni. Jeśli nie dostaniemy potwierdzenia udziału przekażemy szansę komuś innemu. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do pisania wiadomości na fanpage, odpowiemy i pomożemy ;)
Gotowi? START!

Tak, pomagam! - spotkanie organizacyjne

images

Ok. 20 000 wolontariuszy weźmie udział w 15. przedświątecznej zbiórce „TAK, POMAGAM!” organizowanej przez Caritas. Zbiórka odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2018 (piątek-sobota). Organizatorzy szacują, że artykuły zebrane w ramach zbiórki trafią do ponad 70 000 potrzebujących osób - bezdomnych, chorych i ubogich.

 
Zapraszamy osoby zainteresowane udziałem w zbiórce żywności na

spotkanie organizacyjne

w poniedziałek 3 grudnia, o godz.10.35, w sali 12

Kwestujemy w dniach 7-8 grudnia w sklepie “Społem” przy ul. Osmeckiego, w godz. 9-17 (po dwie godziny). Przed spotkaniem można dobrać się w 2-3 osobowe grupy, co ułatwi nam przygotowanie grafiku kwesty.

Opiekunowie SK Caritas: Izabela Micał, ks.Przemysław Jamro

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.