MOTTO TYGODNIA 
Omne ignotum pro magnifico.
"Wszystko, co nieznane, wydaje się wspaniałe."
Publius Cornelius Tacitus

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Spotkanie z zakresu rozwoju osobistego

Hermaniuk

15.06.2020 r., spotkanie edukacyjne dla Koła Wiedzy Psychologicznej poprowadził na platformie zoom Pan dr Tomasz Hermaniuk (Uniwersytet Rzeszowski, firma Nextep).

Uczniowie poznali tajniki negocjacji, w tym techniki wpływu społecznego. Przekonali się, jak ważne jest traktowanie innych z szacunkiem, bycie godnym zaufania i odważnym.

Spotkanie zorganizowała Dorota Rakocy, pedagog szkolny.

Pożegnanie maturzystów 2020

biret2Drodzy Maturzyści, a dzisiaj już Absolwenci naszego Liceum.

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Bez wątpienia był to rok, w którym musieliśmy wspólnie stawić czoła nowym wyzwaniom związanych m.in. z edukacją zdalną, a także podjąć wiele niełatwych decyzji. Spoglądając jednak na te ostatnie miesiące, a wcześniej na lata, które spędziliście w naszej szkole, z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że był to też czas wyjątkowy. Czas, w którym razem z całą społecznością szkolną współtworzyliście bogatą historię I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie im. ks. Stanisława Konarskiego.

I właśnie za to Wam dzisiaj dziękuję. Dziękuję za Wasze zaangażowanie, za działalność w kołach zainteresowań, za udział w licznych konkurach, za promowanie szkoły i dbanie o jej dobre imię. Równocześnie gratuluję Wam ukończenia Collegium Resoviense. Jesteście Absolwentami jednej z najstarszych i najlepszych szkół w kraju. To nie tylko zaszczyt, ale też obowiązek. Obowiązek rozumiany jako poszanowanie polskiego dziedzictwa kulturowego, a jednocześnie otwarcie się na wartości kultur Europy i świata. I tego też chciałbym Wam życzyć – nadal bądźcie ludźmi otwartymi, ciekawymi świata, poszukującymi i znajdującymi odpowiedzi na pytania, które będą pojawiały się na Waszej drodze. Pamiętajcie, że szkoła, w której spędziliście ostatnie trzy lata, nadal pozostaje Waszą szkołą, a jej drzwi są dla Was zawsze otwarte.

Życzę sukcesu na maturze i w dalszym życiu
Piotr Wanat

Świadectwa możecie Państwo odbierać w Pn, Wt, Śr, od godz. 11.00 do 14.00 w sali 44. W innym terminie w sekretariacie szkoły.

Zapraszamy też do oglądnięcia pożegnania w wersji filmowej przygotowane przez uczniów kl. IIb i IId pod opieką Pani B. Ostasz, I. Łuki.

 

Debata oksfordzka online dotycząca zbrodni katyńskiej

27 maja 2020 roku odbyła się online debat oksfordzka na temat Polityka historyczna PRL doprowadziła do wymazania zbrodni katyńskiej, jako mordu sowieckiego ze świadomości społeczeństwa polskiego w okresie PRL
W debacie wzięli udział uczniowie klas pierwszych. W drużynie Propozycji byli: Laura Grębowska, Aleksander Oleszek, Julia Wiater i Mateusz Kulig. Po stronie Opozycji znaleźli się: Aleksandra Warchoł, Krzysztof Bira, Szymon Urbanek i Bartosz Łapkowski.
Marszałkiem debaty była koordynatorka szkolnego klubu debat Katarzyna Kiebała z kl.2b.
Debatę sędziowali: pan dyrektor I LO Piotr Wanat, pani prof. Katarzyna Milcarek-Mróz oraz pan prof. Marcin Świętoń.
Wg  sędziów to opozycja wykazała się nieco lepszymi argumentami i dlatego teza została obalona.
Debata wpisuje się w cykl działań związanych z projektem "Ich służba trwa" przypominającym o ofiarach zbrodni katyńskiej.

Debatę można oglądnąć na stronie https://web.microsoftstream.com/video/ae64d238-d187-4e5a-a59c-1efcf3749f17

 

Debata oksfordzka 27.5

27 maja o godzinie 17 odbędzie się debata oksfordzka organizowana przez klub debat I LO. Temat debaty brzmi: Polityka historyczna PRL doprowadziła do wymazania zbrodni katyńskiej jako mordu sowieckiego ze świadomości społeczeństwa polskiego w okresie PRL-u. Debata jest organizowana w ramach projektu dotyczącego zbrodni katyńskiej "Ich służba trwa".

Koordynatorem debaty jest Katarzyna Kiebała z kl.2b. Osoby zainteresowane przysłuchiwaniem się debacie niech kontaktują się bezpośrednio z K.Kiebałą. Debata będzie również zamieszczona na stronie szkoły.

Opiekunem klubu debat jest prof. K.Milcarek-Mróz

Absolwent I LO Rektorem AGH

lis

25 maja 2020 r. Rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej na kadencję 2020-2024 został wybrany prof. dr hab. inż. Jerzy Lis - absolwent naszego Liceum. Nowy Rektor rozpocznie urzędowanie 1 września br.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!
Artykuł Nowiny24.pl

 

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.